حمل و نقل عمومی در کیش

حمل و نقل عمومی در کیش
۲.۵/۵ - (۴ امتیاز)
کیش، نه‌تنها منطقه‌ای با بالاترین میزان توریست‌پذیری بلکه جزیره‌ای است در دل دریای خلیج فارس که سفر با ماشین شخصی به آن با محدودیت‌هایی همراه می‌شود. بر اساس همین دو مورد حمل و نقل عمومی در کیش برای مسافران اهمیت پیدا می‌کند. جاذبه های کیش زیاد است اما خوشبختانه وضعیت حمل و نقل عمومی و دسترس‌پذیری آن برای مسافران در این جزیره آنقدر خوب است که جای نگرانی‌ خاصی برای مسافران تور کیش باقی نمی‌گذارد. هر چند اگر کسی هم نخواهد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند امکان اجاره خودرو در کیش به راحتی فراهم است. کیش‌بوک در این مقاله قصد دارد تاکسی تلفنی، خطی و اینترنتی و همچنین خطوط مینی‌بوس در کیش را بررسی کند و هزینه هر کدام را هم به شما بگوید.

آنچه که باید درباره حمل‌ و‌ نقل عمومی در کیش بدانید

تاکسی بی‌سیم کیش

در کیش تاکسی‌های تلفنی یا همان تاکسی بی‌سیم‌ها که به تاکسی دربست هم معروف هستند، سفید‌رنگند. نوع ماشین این تاکسی‌ها، تویوتا کمری است و تمامشان تمیز و با کیفیتند. شما می‌توانید برای گرفتن تاکسی با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • تاکسی تلفنی: ۴۴۴۲۲۲۰۰ (۰۷۶) – ۴۴۲۲۴۴۰ (۰۷۶) – ۴۴۴۵۱۹۱۴ (۰۷۶)
 • آژانس تاکسی هلال ماه:  ۴۴۴۵۱۹۴۷ (۰۷۶)

این آژانس‌ها در تمام شبانه‌روز، ماشین در اختیار شما قرار می‌دهند. همین هم یکی از خصلت‌های مثبت تاکسی‌ها در کیش است. البته باید گفت که تاکسی‌های سفید فقط با تلفن نیست که به سمت شما می‌آیند بلکه ممکن است آنها را کنار خیابان یا در صف انتظار در فرودگاه بین‌المللی کیش هم بیابید. احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که با این حساب «هزینه تاکسی بی‌سیم در کیش چگونه محاسبه می‌شود؟». تاکسی‌های سفید از تاکسی‌متر استفاده می‌کنند و یک هزینه ورودی دارند. آخرین نرخ ورودی اعلامی تاکسی‌های تلفنی(سفید) توسط شورای ترافیک جزیره کیش به شرح زیر است:

 • ورودی در مسیرهای سطح شهر از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ مبلغ ۱۰ هزار تومان
 • ورودی فرودگاه به تمام نقاط شهر ۲۵ هزار تومان
 • ورودی نواحی غربی (حدفاصل پارک آبی اوشن تا کلبه هور) به تمام نقاط شهر ۳۰ هزار تومان
 • ورودی سافاری ۱۸ هزار تومان

تاکید کنیم که این اعداد فقط نرخ ورودی است و تا سقف ۷ کیلومتر به ازای هر کیلومتر هزار تومان به مبلغ کرایه اضافه می‌شود. برای بالاتر از ۷ کیلومتر هم هزار‌ و‌ صد‌ و‌ پنجاه تومان اضافه خواهد شد. برای زمان توقف به ازای هر دقیقه هزار تومن باید پرداخت کنید، اگر هم سرویس را کنسل کنید تا سقف ۲۰ درصد ورودی را باید بپردازید. می‌بینید که محاسبه قیمت کاملا با حساب و کتاب است. احیانا هم اگر مشکلی پیش آمد می‌توانید معضل را به مدیریت حمل و نقل عمومی کیش با شماره‌های ۱۴۱ و۴۴۴۲۰۰۸۶ گزارش کنید.

  حمل و نقل عمومی در کیش

تاکسی خطی کیش

تاکسی‌های خطی در کیش، در سرتاسر جزیره پراکنده‌اند. شما این تاکسی‌ها را در نزدیکی مراکز خرید کیش ، فرودگاه بین‌المللی کیش و نزدیک به مراکزی که انواع تفریحات کیش را در خود جای داده‌اند، پیدا می‌کنید. تاکسی‌های خطی در کیش زردرنگند و به این شکل از تاکسی‌های تلفنی تشخیص داده می‌شوند. این تاکسی‌ها همچنین نقاط اصلی شهر کیش را پوشش می‌دهند و برای ورودی و مسیرهای آنها هم توسط شورای ترافیک قیمت‌ تعیین شده است که به شرح زیر است:   از بازار مرجان تا:

 • میدان ساحل ۴ هزار تومان
 • شهرک صدف، بازار مروارید و میدان خلیج فارس ۴هزار و۵۰۰ تومان
 • بندرگاه و بیمارستان ۵ هزار تومان
 • میدان غدیر و بالعکس ۵هزار و ۵۰۰تومان
 • میدان لارک، میدان آرین، میدان بهارستان وفازهای F1,F2,F3 و A1,A2 هم ۶ هزار تومان

از میدان آرین تا:

 • میدان غدیر و میدان لارک ۴ هزار تومان
 • میدان هرمز و بیمارستان ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
 • میدان بندرگاه و کمپ صبا ۴هزار تومان
 • شهرک صدف و بازار مروارید ۵هزار و ۵۰۰ تومان
 • سه راه پردیس جنوبی و میدان آبشار ۶هزار تومان
 • بازار مرجان ۶هزار و۵۰۰ تومان

حمل و نقل عمومی از هایپر مارکت تا :

 • میدان پرواز، شهرک رز و دهکده ساحلی ۵ هزار تومان
 • پارک آبی اوشن ۵ هزار تومان
 • ساختمان دانشگاه آزاد ۶هزار تومان

در نهایت باید اضافه کرد که از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح هم ده درصد به نرخ‌های تاکسی‌ها اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که اگر تاکسی‌های زرد را به‌صورت دربست در اختیار بگیرید، قیمت بین شما و راننده توافقی خواهد بود. در نهایت این‌که احیانا اگر مشکلی پیش آمد می‌توانید معضل را به مدیریت حمل ونقل عمومی کیش با شماره‌های ۱۴۱ و۴۴۴۲۰۰۸۶ گزارش کنید.

مینی بوس خطی کیش

در کیش دو خط مینی‌بوس وجود دارد که در تمام طول شبانه‌روز به افراد خدمات ارائه می‌دهند. این دو خط قسمت زیادی از سطح جزیره را دربرمی‌گیرند و مسافران منتظر در هر ایستگاه را هم کم معطل می‌کنند چون مینی‌بوس‌ها با فاصله زمانی کمی از یکدیگر خدمت‌رسانی را انجام می‌دهند. حالا خوب است که مسیر خط مینی‌بوس‌رانی شماره ۱ در جزیره کیش را مرور کنیم:

 1. ایستگاه میرمهنا
 2. فاز A خیابان کنار
 3. دبستان پسرانه مولوی
 4. بلوار میرمهنا
 5. ایستگاه گلدیس
 6. ایستگاه صدا‌و‌سیما
 7. ایستگاه بازار ونوس
 8. میدان ساحل
 9. ایستگاه بازار مروارید
 10. ایستگاه بازار پردیس (ضلع جنوبی)
 11. ایستگاه بازار مرجان
 12. ایستگاه پارک دلفین‌ها

مینی بوس خطی در کیش

بازگشت خط ۱ هم از همین مسیری است که آن را طی کرده است. مسیر این خط نسبت به خط ۲ تعداد ایستگاه کمتری دارد. مسیر خط مینی‌بوس‌رانی شماره ۲ جزیره کیش را هم با هم مرور کنیم:

 1. ایستگاه پارک دلفین‌ها
 2. ایستگاه بازار مرجان
 3. میدان داریوش
 4. خیابان مقابل ویلاهای پردیس و خانه گستر
 5. ایستگاه بازار پردیس (ضلع شمالی)
 6. میدان ساحل
 7. ایستگاه بازار مروارید
 8. میدان امیرکبیر
 9. میدان ساحل
 10. ایستگاه مجتمع بانک‌ها
 11. سازمان منطقه آزاد کیش
 12. بازار فرانسه
 13. اداره پست
 14. میدان دلیران
 15. فاز ۵ شهرک صدف خیابان جاجرود
 16. خیابان سفیدرود
 17. خیابان کرمان
 18. خیابان بینالود(مرکز خرید فاز ۴ صدف)
 19. خیابان الوند
 20. خیابان شریعتی
 21. خیابان عارف
 22. مسجد امام حسن مجتبی (ع)
 23. خیابان آذربایجان
 24. خیابان خرمشهر
 25. خیابان آسمان
 26. ورودی مجتمع الهیه
 27. تقاطع شهربازی
 28. ایستگاه بازار مروارید
 29. میدان امیرکبیر
 • هتل لاله
 1. هتل صدف
 2. کلینیک پزشکی
 3. بازار به‌کیش
 4. ایستگاه بازار مریم
 5. ایستگاه بازار ونوس
 6. میدان ساحل
 • ایستگاه بازار مروارید
 • میدان امیرکبیر
 1. میدان ساحل
 2. ایستگاه بازار پردیس (ضلع جنوبی)
 3. ایستگاه بازار مرجان
 4. ایستگاه پارک دلفین‌ها

بازگشت هم از همین مسیر بالا است. می‌بینید که خط ۲ تعداد بسیار زیادی ایستگاه دارد که در برخی از ایستگاه‌ها با خط ۱ تقاطع می‌کند. هر دو خط از میادین اصلی شهر و نقاط پرتردد و برخی از مجتمع‌های تجاری می‌گذرند. قیمت مینی‌بوس خطی در کیش بسیار مناسب است و از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱ بامداد برای همه مسیرها و برای هر نفر ۲۷۰۰ تومان است. همچنین در تمامی مسیرها از ساعت ۱ تا ۶ بامداد باید ۴۰۵۰ تومان پرداخت کرد. اگر احیانا در هر موردی مشکلی پیش آمد می‌توانید معضل را به مدیریت حمل ونقل عمومی کیش با شماره های ۱۴۱ و۴۴۴۲۰۰۸۶ گزارش کنید.

تاکسی لندن کیش

تاکسی لندن چند سالی است که در کیش فعال شده است. این تاکسی شبیه به تاکسی‌های شهر لندن است و جنبه‌ای فانتزی به حمل و‌ نقل عمومی در کیش بخشیده است. رانندگان این تاکسی‌ها آموزش‌های لازم را هم درباره این ماشین و هم درباره شیوه مواجهه با مسافران، دریافت کرده‌اند. این تاکسی، مسافران مختلف از کودکان گرفته تا سالمندان را سوار می‌کند و محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. برای قیمت این تاکسی‌ها قیمت مصوبی اعلام نمی‌شود اما هزینه‌ای که برای اینآنهاا باید بپردازید تقریبا هم‌قیمت است با تاکسی‌های تلفنی کیش. تاکسی کیش

آیا تاکسی‌های اینترنتی در کیش فعالیت دارند یا نه؟

احتمالا یکی از سوالات شما این است که «آیا تاکسی‌های اینترنتی مثل اسنپ و تپسی در کیش فعالیت دارند یا نه؟». خیر! اسنپ و تپسی در کیش فعال نیستند. پس اگر به کیش می‌آیید باید خودتان را با شرایط کیش سازگار کنید و اگر دنبال تاکسی اینترنتی هستید باید اپلیکیشن تاکسی‌اینترنتی آی‌کیش را نصب کنید. این اپلیکشن را می‌توانید از طریق گوگل‌پلی، بازار، سیب‌اپ و یا سایت  app.kish.ir دانلود و نصب کنید. شیوه استفاده از این اپ‌ها هم مثل سایر اپ‌های تاکسی‌های اینترنتی است. شما باید مبدا و مقصد را وارد کنید و تاکسی درخواست کنید. قیمت این تاکسی‌ها هم به‌صورت تاکسی‌متر محاسبه می‌شود. هر ماشینی هم نمی‌تواند در این اپ فعال باشد و ا تاکسی‌های فعال در آی‌کیش یک طرح و رنگ دارند و لوگوی تاکسی اینترنتی کیش روی آنها قرار گرفته است.

خدمات حمل و نقل فرودگاه کیش

خدمات حمل­و­نقل فرودگاه کیش به­نحوی است که هیچوقت لازم نمی‌شود منتظر تاکسی باشید یا برای پیداکردن تاکسی با راننده یا واسطه‌ها سروکله بزنید. فرودگاه کیش ۷۶۴ تاکسی دارد که خودروهایی تمیز، با کیفیت و البته ایمن را در تمام ساعات کار فرودگاه در اختیارتان قرار می­دهد. به­علاوه اگر خودروی بدون مسافر هم لازم داشته باشید می­توانید به دفتر اجاره خودرو فرودگاه مراجعه کنید. اگر هم احیانا مشکلی برای شما پیش آمد می­توانید با شماره ۱۴۱ تماس بگیرید و معضلتان را حل کنید.

ایستگاه آخر

هر چه که درباره حمل و‌ نقل عمومی در کیش لازم بود را دانستید، این را هم بدانید که یک راه دیگر که البته جزو حمل و‌ نقل عمومی در جزیره محسوب نمی‌شود برای جابه‌جایی شما وجود دارد و آن هم اجاره خودرو در کیش است. شما می‌توانید از انواع ماشین‌های لوکس تا ماشین‌های متوسط خارجی و در نهایت ماشین‌های ارزان ایرانی را در کیش اجاره کنید و از سفرهای درون‌شهری در جزیره لذت ببرید. قیمت اجاره ماشین‌های خارجی هم از ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ الی ۷ میلیون تومان متغیر است و بستگی دارد به میل و سلیقه شما که چه ماشین و چه رقمی را انتخاب می‌کنید. در نهایت هم اگر نخواستید اقدامی برای اجاره ماشین داشته باشید، بدانید که کیش به‌لحاظ حمل و‌ نقل عمومی همه‌جوره حواسش به شما مسافران و گردشگران عزیز هست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین رای بیشتر
نظرات
مشاهده همه نظرات
امیر حسین خدایی

سلام لطفا اطلاعات تماس شرکتهای تاکسیرانی را به روز رسانی نمائید چون اکثر شماره ها خصوصا شماره های مبایل اشتباه است و مزاحم افراد خواهد شد ممنون