کشتی های تفریحی کیش

کشتی های تفریحی کیش
آرزوی سفر با کشتی، در رویای کودکی هر فردی همیشه شناور بوده است. کشتی های تفریحی کیش، تجسم این آرزو و رویاست. این کشتی ها یکی از دلایل اصلی، سرازیر شدن تعداد زیادی از گردشگران تور کیش به این جزیره بوده است. اصلا برای عده ای سفر به کیش و بازدید از جاهای دیدنی یعنی لذت بردن از حضور در کشتی های تفریحی. کیش بوک قصد دارد در این مقاله ویژگی انواع کشتی های تفریحی کیش را به شما بگوید تا بتوانید بر اساس علایقتان آنها را انتخاب کنید و در برنامه هایتان بگنجانید.

یکی از جذابیت های زندگی در کیش این است که هر زمان که خواستید می توانید به تفریح بپردازید، در حالت کلی کشتی های تفریحی کیش یا نوع ساده کشتی تفریحی هستند و یا از نوع کشتی آکواریوم محسوب می شوند. البته باید توجه کنید که یکی از برنامه های اصلی کشتی های تفریحی کیش، تفریحات شبانه است! در ادامه همه این کشتی ها را با هم بررسی خواهیم کرد؛ شما با جامع ترین راهنمای کشتی های تفریحی کیش رو به رو هستید!

آنچه باید درباره انواع کشتی های تفریحی کیش بدانید

کشتی آرتمیس کیش

این کشتی در شب با آن نورپردازی خارق العاده اش می درخشد. آرتمیس، ستاره ای است روی آب های خلیج فارس. نکته چشم گیر دیگر آرتمیس، ستون هایی است که از ستون های تخت جمشید الهام گرفته شده اند و فضایی باستانی را در عرشه کشتی ایجاد می کنند.
کشتی تفریحی آرتمیس کیش، بزرگ ترین رستوران دریایی با ظرفیتی حدود ۱۳۰ نفر را در اختیار خود دارد. از طرفی این کشتی که طولی ۳۰ متری و عرضی ۱۰ متری دارد و در دو طبقه ساخته شده است، بر روی عرشه خود یک کافه فوق العاده زیبا دارد.

علاوه بر این ها اجرای موسیقی زنده، استندآپ کمدی و دی جی شو هم در این کشتی از کیفیت بسیار قابل قبولی برخوردار است. برای استفاده از این کشتی تفریحی باید به بندرگاه کیش بروید و برای هر فرد بالای چهار سال بلیط تهیه کنید.
در ضمن، ورود دوربین حرفه ای و حتی نیمه حرفه ای عکاسی و فیلم برداری به آرتمیس مجاز نیست. این کشتی در هر روز ۴ سانس دو ساعته دارد که باید برای استفاده از آنها حتما بلیط تهیه کنید. البته گاهی سانس ها به دو مورد کاهش می یابد؛ ۲۱ الی ۲۳ – ۲۳:۳۰ الی ۱:۳۰ بامداد. قیمت کشتی آرتمیس با تخفیف حدود ۱۰۰ و بدون تخفیف ۱۲۰ هزار تومان است.

کشتی نوید دریا

این کشتی با صندلی های رنگی ای که روی عرشه اش خودنمایی می کنند، همیشه یک خاطره رنگین کمانی را در ذهن گردشگران کیش به جای می گذارد.
این کشتی سه طبقه آماده است که برای گردشگران، بخشی از تفریحات شبانه در کیش را ارائه دهد. نوید، یک گشت دریایی ۲ ساعته با پذیرایی شام و اجرای موزیک زنده دارد و قیمت آن هم با تخفیف در حدود ۱۳۵۰۰۰ تومان و بدون تخفیف ۱۵۰۰۰۰ تومان است. محل سوار شدن هم بندرگاه کیش است که شما باید ۳۰ دقیقه قبل از حرکت در محل حاضر باشید.

سانس های نوید از ۱۸:۳۰ شروع می شود تا بعد از ۳ سانس در ۱:۳۰ تمام شود. این کشتی تمیز، زیبا و لوکس هم پارک بازی کودکان دارد و هم یک کافی شاپ زیبا روی عرشه. علاوه بر این ها سالن های وی آی پی، نمایش استندآپ کمدی و طنز و سالن فرست کلاس برای پذیرایی های لوکس از مهمانان ویژه، بخش دیگر این کشتی است. کیفیت غذای کشتی تفریحی نوید بسیار عالی است.

کشتی تفریحی اوستا کیش

اوستا، بزرگ ترین کشتی تفریحی کیش است. عرشه کشتی تفریحی اوستا ۲۵۰ مترمربع است که همین فضای وسیع باعث شده یک رستوران مجلل با کیفیت غذای فوق العاده خوب روی آن بنا شود. سیستم خنک کننده و سایه بان برقی این کشتی احساس احترام و خاص بودن را به مسافران می دهد. موسیقی زنده و برنامه های بسیار زیبای طنز و شادی از دیگر خدمات این کشتی است.

بسیاری این کشتی را بهترین کشتی تفریحی کیش می دانند. برای سوارشدن به اوستا باید به بندرگاه کیش بروید. مدت استفاده از اوستا ۲ ساعت است. قیمت هر بلیط هم با تخفیف ۱۲۵۰۰۰ تومان و بدون تخفیف ۱۵۰۰۰۰ تومان است.
اگر هم خانوادگی سفر کنید، به شما میز اختصاصی ارائه داده می شود. اوستا، سه سانس دارد که سانس اول از ۱۸ شروع و سانس سوم هم در ساعت ۱ بامداد تمام می شود. در ضمن اجازه عکاسی با دوربین حرفه ای در این کشتی وجود ندارد اما خدمات عکاسی در خود کشتی ارائه می شود.

کشتی تفریحی گوهر

این کشتی از نوع کشتی های کاتاماران است. کشتی کاتاماران به نوعی از کشتی ِ دو بدنه گفته می شود که با یک قاب بزرگ به یکدیگر وصل شده اند، به همین دلیل کشتی تفریحی کاتاماران گوهر کیش، اسم دیگر کشتی گوهر است.
هزینه بلیط برای این کشتی حدودا ۵۰ تا ۶۵ هزار تومان است. پذیرایی شام، رایگان است و اغلب به صورت چلوجوجه، دورچین و نوشیدنی ارائه می شود. محل سوار شدن همان بندرگاه کیش است و گشت دریایی با گوهر هم ۲ ساعته است که همیشه همراه با اجرای موزیک های شاد خواهد بود.
ظرفیت این کشتی ۱۸۰ نفر است و اگر از کافی شاپ یا خدمات عکاسی استفاده کنید باید هزینه آن را جدای از پول بلیط بپردازید.

کشتی امپراطور کیش

این کشتی با نورهای نئونی بدنه و نورافکن های قوی، امپراطوری خود را در شب دریا بنا می کند. کشتی امپراطور کیش، جدیدترین کشتی وارد شده به جمع کشتی های تفریحی کیش است.
این کشتی سه طبقه، ویوی ۳۶۰ درجه دارد، کیفیت غذای رستوران آن بسیار عالی است و در هر سانس ۲ ساعته موسیقی زنده، استندآپ کمدی و جنگ شادی را در برنامه خود ارائه می دهد. امپراطور، علاوه بر کافی شاپ، هم سالن فرست کلاس و هم سالن وی آی پی دارد.

این یعنی شما می توانید برای برخی از مراسم های خاص خود، این سالن ها را اجاره کنید. در کشتی امپراطور هم اجازه عکاسی با دوربین حرفه ای داده نمی شود اما عکاس در محل حاضر است.
شما امکان انتخاب بین سه سانس دو ساعته را دارید. یکی از سانس ها ساعت ۲ تا ۴ است و دو مورد دیگر از ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ و ۲۳ تا ۱ بامداد برگزار می شوند. امپراطور هم از بندرگاه کیش حرکت می کند. قیمت این کشتی بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان در نوسان است.

کشتی تفریحی تارا دریا

کشتی تارا هم یکی دیگر از کشتی های زیبای کیش است که در دو سانس ظهر و عصر به گردشگران خدمات می دهد. زمان هر سانس ۲ ساعت و محل حرکت کشتی تارا از بندرگاه کیش است.
قیمت بلیط کشتی تارا بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است. رستوران کشتی تارا هم ارائه دهنده شام است و هم ناهار. البته که موزیک زنده و ارائه خدمات عکاسی را هم نباید فراموش کرد.
در ضمن سانس روزانه کشتی تارا را باید چک کنید چون گاهی پیش می آید که تارا فقط در دو سانس شبانه فعالیت می کند که شروع آن هم معمولا از ۹ شب است.

کشتی تفریحی دنا کیش

کشتی دنا یکی دیگر از کشتی های تفریحی کیش هم دو سانس دارد که شروع سانس اول در ساعت ۲۱ و پایان سانس دوم هم ساعت ۱.۳۰ بامداد است. این کشتی هم از نوع کاتاماران است.
سه طبقه دارد و ۲۵۰ نفر هم می توانند همزمان در آن حضور داشته باشند. نورپردازی این کشتی در شب بسیار زیباست. دنا هم سالن وی آی پی دارد. در این سالن موسیقیِ اصلی پیانو است. سالن وی آی پی ظرفیتی هفتاد نفری و در طبقه سوم قرار دارد.
در طبقه دوم سالن اصلی استندآپ ها، شوها و موسیقی های شاد برگزار می شود. گشت های دنا هم دو ساعته و حرکت این کشتی هم از بندرگاه است. قیمت بلیط دنا ۱۲۵۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ تومان است.

بهترین کشتی های آکواریوم کیش

دسته ای دیگر از کشتی های تفریحی، کشتی های آکواریومی هستند. این کشتی ها قسمتی دارند که شما را در عمق دریا قرار می دهد و و حس حضور در یک آکواریوم متحرک را انتقال می دهند.
جذابیت این کشتی ها، دیدن ماهی های دریا در فاصله چند سانتی متری نگاهتان است. با کشتی های آکواریومی، دریا به آکواریومی در معرض چشمانتان تبدیل می شود. این کشتی ها هم سانس های روزانه دارند و هم سانس های شبانه.

در سانس های شبانه طبعا امکان استفاده از قسمت زیرین و آکواریومی کشتی نیست و افراد فقط از عرشه یا سالن همایش کشتی استفاده می کنند.
برای سوار شدن به این کشتی ها باید به اسکله تفریحی کیش بروید که در انتهای بلوار دریا آن را پیدا خواهید کرد. شما باید ۱۵ دقیقه قبل از حرکت کشتی در محل حاضر باشید. مدت استفاده از کشتی ها در سانس های روزانه ۱ و در شب ۲ ساعت است.

قیمت این کشتی ها هم بین ۴۵ تا ۷۰ هزار تومان متغیر است و در برخی از فصل ها تخفیف های خوبی برای کشتی های آکواریومی ارائه می شود. به لحاظ امنیت هم باید بدانید که تمام مسافران مشمول بیمه حوادث هستند.
فقط یادتان باشد که کودکان زیر ۵ سال امکان استفاده از کشتی های آکواریومی را ندارند و ورود کالسکه، چرخ دستی و ویلچر هم به کشتی ها امکان پذیر نیست. از طرفی در ایام عزاداری، برنامه های شاد و موسیقی اجرا نمی شود. حالا نوبت آن است که ۶ مورد از بهترین کشتی های آکواریومی را با هم بررسی کنیم.

کشتی آکواریوم کف شیشه ای

این کشتی یکی از معروف ترین هاست. نوع آن هم از اسمش کاملا معلوم است. در کشتی کف شیشه ای، علاوه بر موسیقی زنده، می توانید از خدمات عکاسی و کافی شاپ هم استفاده کنید. راهنمای سفر هم همراه شماست و حین عبور ماهی از جلوی نگاهتان، آنها را برای شما توضیح می دهد. سانس های کشتی کف شیشه ای هشت مورد است؛ سانس اول ساعت ۱۰ صبح و سانس آخر هم ساعت ۱۸ عصر.

کشتی تفریحی آکواریوم سیمرغ کیش

بال پرواز این سیمرغ دریایی شما را در پهنه دریا به گردش درمی آورد. در کشتی آکواریوم سیمرغ شما می توانید از طریق کف شیشه ایِ وسط کشتی به عبور ماهی از زیر پاهایتان نگاه کنید. در این کشتی، امکان حضور روی عرشه فراهم است. کشتی سیمرغ خودش را در دسته تفریحات شبانه قرار داده است و گاهی حتی تا ۲ بامداد، دریا را زنده نگه می دارد. در این کشتی هم برنامه هایی مثل موسیقی زنده، نمایش های سرگرم کننده، قرعه کشی و اهدای جایزه ارائه می شود.

کشتی آکواریوم تفریحی ستاره کیش

ستاره کیش شما را به عمق ۲.۵ متری دریا می فرستد. ستاره کیش که جزو تفریحات شبانه قرار می گیرد با سرو شام، برنامه های شاد و موسیقی زنده به استقبال گردشگران تور کیش می رود. سانس های شبانه این کشتی معمولا از ساعت ۹ شب شروع و تا ۲ بامداد ادامه دارد.

کشتی آکواریوم گردشگر در کیش

کشتی گردشگر، پنجره های بزرگی دارد و این برای دیدن تجمع مرجان ها و حرکت گروهی سایر ماهی ها بسیار مناسب است. امکان حضور روی عرشه برای گردشگران فراهم است و از طرفی این کشتی هم خدمات تفریحات شبانه را ارائه می دهد. خدماتی مثل موزیک زنده و برنامه های شاد و سرگرم کننده. سانس های شبانه این کشتی ها هم از ساعت ۹ شروع و تا ۱ الی ۲ بامداد ادامه دارد. هر سانس هم دو ساعت است.

کشتی تفریحی آکواریوم طوطیا

طوطیا، هم از طریق کف و هم از طریق جداره، امکان دیدن دریا را به شما ارائه می دهد. به علاوه، خدمات عکاسی، موسیقی زنده و در نهایت تفریحات شبانه هم در این کشتی فعال است. در ضمن کشتی آکواریومی طوطیا از آن دسته کشتی هایی است که نورافکن های بزرگ و زیبایی به همراه خود دارد و این نورپردازی هم لذت گشت زدن در دریا را برای شما دو چندان می کند.

کشتی آکواریوم تیکا

تیکا هم می تواند شما را در عمق ۲.۵ متری و هم در فضای باز عرشه قرار دهد. موسیقی زنده هم پای ثابت این کشتی است. قسمت سانس شبانه این کشتی هم از ساعت ۹ شب تا ۱ بامداد ادامه دارد.

اجاره کشتی تفریحی خصوصی در کیش

کشتی های تفریحی خصوصی، بسیار لوکس هستند و امکانات فوق العاده خوبی دارند. امکان اجاره این کشتی ها برای مراسمی مثل ماه عسل، سالگرد ازدواج یا یک مهمانی خیلی کوچک ده دوازده نفره وجود دارد. می توانید کشتی های خصوصی را به صورت ساعتی و روزانه و حتی ماهانه اجاره کنید. این کشتی ها هر چیزی که برای زندگی در یک سفر کوتاه لازم باشد را دارند، از آشپزخانه و دستشویی و مبلمان گرفته تا اتاق و پذیرایی.

برای این که کشتی را بدهند دست خودتان، علاوه بر مدارک شناسایی، باید گواهینامه رانندگی قایق یا کشتی ارائه دهید. چون این امر برای خیلی ها اصلا ممکن نیست، معمولا یک راننده با کشتی همراه می شود.
برخی از این کشتی های تفریحی سکوی پرش به آب دارند و برخی هم ممکن است نداشته باشند. نکته دیگر قیمت اجاره این کشتی هاست که حتی برای موارد ساعتی بسیار بالاست. برای مثال هر چند کرایه کشتی های تفریحی خصوصی بین ۱۱۰۰۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰۰۰ متغیر است اما برای یک گشت ۱ ساعته با یات  NC11باید ۳۵۰۰۰۰۰ تومان پرداخت کنید.

حداکثر ظرفیت آن هم ۶ نفر است. برای گشت یک ساعته با شناور AZIMUT 55 قیمت اجاره برای یک ساعت ۶۵۰۰۰۰۰ است. حداکثر ظرفیت هم ۱۴ نفر است. یات مهر کیش هم با ۴۵۰۰۰۰۰ تومان و حداکثر ظرفیت ۲۵ نفر آماده ارائه خدمات است. در نهایت دو قایق WODO و CAP CAMARAT هم به ترتیب ۱۸۰۰۰۰۰ و ۱۱۰۰۰۰۰ تومان برای یک ساعت قیمت دارند.

حرف آخر

کشتی های تفریحی کیش برای شما خاطره ای خواهند ساخت که رنگ آبی آسمان و دریا همیشه در پس زمینه آن خواهد درخشید، چه در شب با این کشتی ها برای تفریحات شبانه به سفر کوتاه دریایی بروید و چه در روز افق آبی خلیج فارس را طی کنید.

شما در خاطراتتان هم تلالو نور خورشید را در خاطره رویایی تان حس خواهید کرد و هم لمس مهتاب و نور ستاره ها را بر روی صورتتان تداعی خواهد شد. ما در کیش بوک نه تنها شما را به تجربه حضور در این کشتی ها دعوت می کنیم بلکه از شما می خواهیم که از سفر خود خاطره نویسی کنید و تجربه حضورتان را برای دیگران هم بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.