راهنمای سفر به کیش از شیراز

راهنمای سفر به کیش از شیراز
۴/۵ - (۵۳ امتیاز)
شیراز به عنوان یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای ایران هر ساله گردشگران زیادی را به خودش جذب می کند. از طرفی این شهرِ دوستی و شعر و عشق، مردمانی دارد که وسعت دل هایشان همیشه آنها را دعوت به سفر می کند. یکی از مقصدهای اصلی این مردم همیشه کیش بوده است. البته که موقعیت جغرافیایی شیراز و نزدیکی تقریبی آن به بندرعباس، کیش و جنوب کشور مزید بر علت شده است که هم شیرازی ها و هم مسافران به شیراز، مقصد خود را کیش قرار دهند. بر همین اساس در این مقاله درباره از صفر تا صد سفر به کیش از شیراز و تور کیش از شیراز و هزینه های آن حرف خواهیم زد تا شما را به یک راهنمای کاربردی، مجهز کنیم.

سفر هوایی به کیش از شیراز

با توجه به موقعیت شهر شیراز و نزدیکی آن به کیش، البته نسبت به شهرهایی مثل مشهد، تبریز، تهران و حتی اصفهان، سفر هوایی به کیش از شیراز بسیار محبوب است.

این ویژگی باعث شده است هم تقاضا برای سفر زیاد باشد و هم قیمت بلیط ها تا حدود زیادی متعادل باشد. از طرفی کوتاهی مسیر، کم شدن زمان را هم در پی دارد و این هم یکی دیگر از ویژگی های سفر هوایی شیراز – کیش است.

فاصله هوایی شیراز تا کیش چقدر است؟ زمان سفر هوایی به کیش از شیراز چقدر است؟

هرچند فاصله زمینی شیراز تا بندرلنگه حدودا ۶۲۴ کیلومتر و فاصله آن تا بندر چارک ۵۵۲ کیلومتر است اما فاصله هوایی شیراز تا کیش ۳۶۹ کیلومتر است. سفر هوایی شیراز به کیش کوتاه است و شما در یک ساعت از شهر شعر و تاریخ به جزیره رویاها فرود می آیید.

پرواز از شیراز به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

در تمام طول هفته می توانید به خرید بلیط هواپیمای شیراز به کیش اقدام کنید. در طول روز هم سفرهای شبانه از شیراز به کیش انجام می شود و هم پروازهایی که ظهر، عصر یا صبح از مبدا شیراز پرواز می کنند. این یعنی شما قدرت انتخاب بالایی برای انتخاب بلیط دارید.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز شیراز به کیش چگونه است؟

بلیط های کیش به شیراز هم به صورت اکونومی و هم سیستمی در دسترس هستند. اغلب پروازها، کلاس پروازی اکونومی دارند و کمتر به صورت بیزینس ارائه می شوند. هواپیماها هم مواردی از قبیل ATR72، MD، Airbus 320 هستند. در نهایت این که شرکت های هواپیمایی مختلفی مانند معراج، ایران ایر، کیش ایر، فلای پرشیا و آتا خدمات پرواز را ارائه می دهند.

راهنمای سفر به کیش از شیراز

قیمت بلیط هواپیما شیراز به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط ها از حدود ۲۸۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. این قیمت حدودی است و در فصل های مختلف و با تخفیف های مختلف می تواند بالا و پایین شود.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از شیراز به کیش چگونه است؟

برای تهیه بلیط هواپیمای شیراز به کیش می توانید هم از طریق آژانس های معتبر سطح شهر اقدام کنید و هم با چند کلیک ساده به صورت آنلاین بلیط بگیرید. اگر هم از گردشگران تور کیش هستید با مراجعه به کیش بوک همه چیز برای تور از شیراز به کیش فراهم است و فقط کافیست کار را به ما بسپارید.

سفر با قطار از شیراز به کیش

مقصد مسافرانی که از سراسر ایران قصد سفر با قطار به کیش دارند، بندرعباس است. با این وجود تاکنون امکان سفر با قطار از شیراز به بندرعباس هم به عنوان یکی از شهرهایی که مسیرهای ریلی زیادی به خود دیده است فراهم نشده است. البته که از سال ها قبل تلاش هایی برای راه اندازی خط راه آهن بین این دو شهر صورت گرفته اما همچنان این پروژه معلق مانده است.

سفر به کیش با قطار

سفر زمینی از شیراز به کیش

سفر زمینی از شیراز به کیش به دلیل مسیر نه چندان طولانی شیراز تا بنادر جنوبی ایران بسیار پرطرفدار است. وقتی به کیش سفر کنید پلاک های زیادی از شیراز و بالکل استان فارس را می بینید. در ادامه جزئیات این سفر جذاب را با هم بررسی می کنیم.

مسیر سفر زمینی از شیراز به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

از شیراز به سمت کیش با ماشین شخصی چند مسیر وجود دارد. شما یا باید به سمت بندر چارک بروید یا باید بندر آفتاب را به عنوان مقصدتان انتخاب کنید. البته که بندر چارک مقصد اصلی است چون تعداد شناورهای حمل خودرو هم بیشتر است. از شیراز تا بندرچارک حدودا ۶ ساعت طول می کشد. اگر از مسیر جاده بندر لنگه به سمت چارک بروید باید ۵۴۹ کیلومتر را طی کنید و اگر از راه مسیر ۶۵ به سمت بندر چارک بروید، مسیر ۵۱۷ کیلومتری منتظر شماست. البته باید بدانید که اگر مسیر کمی ترافیک داشته باشد حدودا ۷ ساعت در مسیر خواهید بود. از چارک تا کیش هم حداقل دو ساعت زمان لازم دارید تا ماشین خود را به کیش برسانید. پس تقریبا باید ۹ الی ۱۰ ساعت را برای رسیدن از شیراز به کیش کنار بگذارید.

برای سفر از شیراز به کیش سه مسیر پیش روی شماست. مسیر اول از فسا می گذرد و با رسیدن به تفیهان و حرکت به سمت جنوب ادامه پیدا می کند. بعد از آن شهرهایی مثل کوار و فیروزآباد را باید بگذرانید تا در نهایت با گذر از دو راهی گمبیدو به سمت چارک حرکت کنید. این مسیر با این که ۵۲۰ کیلومتر است اما چون بیشتر تریلی ها از جنوب ایران در آن تردد می کنند، جاده خطرناکی محسوب می شود.

مسیر دوم که مسیری طولانی و هشت ساعته است از شهرهای جهرم، لار و بندر لنگه می گذرد. در این مسیر امکان دیدن مناظر فوق العاده زیبا مثل دشت های لارستان را دارید. در نهایت باید یادآوری کرد که جاده لار به بندرعباس را باید تا دو راهی و پلیس راه کهورسان ادامه دهید و بعد به سمت جاده بندر لنگه و قشم بروید این تغییر مسیر مهمی در رسیدن به بندر لنگه است. مسیر سوم هم تا لار شبیه به مسیر قبلی است اما به جای آن که وارد جاده لار بندرعباس شوید باید به سمت بستک برانید. افراد این مسیر را انتخاب می کنند چون نسبت به جاده فیروزآباد جاده ساده تری است.

سفر زمینی از شیراز به کیش با اتوبوس چقدر طول می کشد؟

یکی دیگر از راه های زمینی سفر از شیراز به کیش، سفر با اتوبوس است. البته که سفر با اتوبوس از شیراز به مقصد بندرعباس خواهد بود. این مسیر ۵۸۴ کیلومتری حدود ۸.۵ ساعت طول می کشد و بعد از آن باید با ماشین هایی که در مسیر بندرعباس – چارک تردد می کنند خودتان را به چارک برسانید و باز شناورها منتظر شما خواهند بود. این قسمت سفر هم ۴ الی ۶ ساعت طول می کشد پس حدودا در مجموع ۱۲ الی ۱۶ ساعت در مسیر خواهید بود.

هزینه سفر زمینی از شیراز به کیش با اتوبوس چقدر می شود؟

اگر با اتوبوس VIP از شیراز به بندر حرکت کنید باید ۷۶ هزار تومان بپردازید که معمولا با تخفیف به ۶۰ هزار تومان می رسد. اغلب اتوبوس های مسیر شیراز به بندر، از نوع VIP هستند و اگر اتوبوس ۴۰ نفره و معمولی در این مسیر تردد کند فقط کافیست ۴۰ هزار تومان پرداخت کنید که البته با تخفیف به ۳۳ هزار تومان هم می رسد. این مبلغ چیزی در حدود یک سفر شهری اسنپی در تهران است و می بینید که چقدر هزینه سفر را کم می کند.

هزینه سفر زمینی از شیراز به کیش با ماشین شخصی چقدر می شود؟

اگر بخواهید با ماشین شخصی هم سفر کنید، مهم ترین هزینه شما پول بنزین است. اگر مسیر شیراز تا چارک را به طور میانگین ۵۳۰ کیلومتر در نظر بگیریم و فرض کنیم که ماشین شما در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ لیتر بنزین می سوزاند شما باید برای مسیر رفت و برگشت ۳۰۰ هزار تومان کنار بگذارید که مبلغ زیادی نیست. حدود ۴۰۰ هزار تومان هم هزینه حمل خودرو از بندرچارک تا کیش است.

از بندر آفتاب هم باید حدودا ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنید. یعنی شما برای سفر زمینی از شیراز تا کیش با ماشین شخصی باید حدودا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنید. در ضمن ورودی خودروها ۵ روزه است و به ازای هر روز اضافه ماندن در جزیره باید ۷۰ هزار تومان اضافه بپردازید. از طرفی برای هر نفر از بندرچارک هم باید حداقل ۲۰ هزار تومان پرداخت کنید.

سفر زمینی به کیش

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از شیراز چیست؟

از مزایای سفر از شیراز به کیش با خودروی شخصی، قدرت مانور و انتخاب های گسترده ای است که پیش روی شما قرار می گیرد. برای مثال شما می توانید در بندرعباس توقف کنید و حتی دو سه روز از سفر زمینی خود را در این شهر بندری زیبا بگذرانید. با توجه به نزدیکی مسیر شیراز به بندر و کاهش هزینه سوخت، انتقال ماشین به کیش باز هم به صرفه خواهد شد مخصوصا اگر قصد دارید طولانی مدت در کیش بمانید.

البته هستند کسانی که ماشینشان را در بندرعباس در پارکینگ می گذارند و خودشان به کیش می روند تا در مسیر بازگشت یک سفر جذاب هم در بندرعباس و هم در مسیر برگشت بندر به شیراز داشته باشند. از معایب این سفر هم می توان به خطرات احتمالی جاده، معطلی های حمل خودرو، هزینه های تقریبا سنگین سوخت و حمل و نقل خودرو اشاره کرد. همین دلایل باعث می شود که حتی شیرازی ها هم سفر با تور از شیراز را ترجیح دهند و برای ماشین هم روی اجاره خودرو کیش حساب باز کنند. در نهایت یادآوری کنیم که مدارک لازم برای حمل خودروی شخصی به کیش عبارتند از: اصل و کپی کارت ماشین، برگه معاینه فنی و گواهی نامه راننده و در نهایت برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی.

سفر به کیش از شیراز

به دلیل فاصله نه چندان طولانی شیراز از سواحل جنوبی، تور از شیراز از جمله پرطرفدارترین ها در نوع خود است. از طرفی این فاصله کوتاه و در نتیجه تقاضای زیاد، در قیمت ها هم تاثیر می گذارد. افراد زیادی هم هستند که به شیراز می آیند و تفریحات خود را در آنجا می گذرانند و بعد تصمیم می گیرند با تور شیراز به کیش به سمت جزیره جنوبی ایران حرکت کنند تا با یک تیر دو نشان زده باشند.

کیش بوک هم با ارائه پکیج های مختلف تور از شیراز، به شما امکان یک سفر به صرفه و مطمئن را می دهد. از طرفی اصولا سفر با تور به کیش، در مجموع هزینه های شما را کاهش خواهد داد بالاخص که هزینه های سفر با ماشین شخصی هم زیاد شده است.

قیمت تورهای مسافرتی از شیراز چقدر است؟

قیمت ها بر اساس مدت اقامت، نوع هتل و در نهایت شکل خدمات و همینطور فصل سفر متفاوت است. در این بین در فصل های خلوت تر با کاهش قیمت و افزایش تخفیف مواجهیم. البته بهتر است برای اطلاع از تخفیف ویژه تور شماره و مشخصات خود را در سایت ثبت کنید تا از بهترین تخفیف ها مطلعتان کنیم.

از طرفی اگر بخواهیم قیمت های حدودی تور  از شیراز را بگوییم می توانیم لیست زیر را در نظر بگیریم: هتل ۲ ستاره ققنوس شروع قیمت از ۱۱۴۰۰۰۰ تومان، هتل ۳ ستاره آفتاب شرق شروع از ۱۳۱۵۰۰۰ تومان، هتل ۵ ستاره پانوراما شروع از ۳۵۸۰۰۰۰ تومان، هتل ۵ ستاره ترنج شروع از ۷۱۸۰۰۰۰ تومان. می بینید که تنوع قیمت چقدر بالاست و شما هر سلیقه ای که داشته باشید، تورهای کیش بوک آن را پوشش می دهند.

خدمات تور از شیراز چیست؟

خدمات هر تور نسبت به دیگری متفاوت است. اما معمولا تور  شامل بلیت رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری هزینه ای جداگانه دارد و صادرکننده تور می تواند تخفیف های ویژه ای در اختیار شما قرار دهد. در مجموع باید قبل از رزرو تور  از شیراز تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

قضیه تور لحظه آخری از شیراز چیست؟

تور لحظه آخری از شیراز به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است و شما باید پیگیر آنها باشید. در این مرحله هم هم ما همراه شما هستیم.

هزینه سفر به کیش از شیراز چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از شیراز چیست؟

اگر هزینه تور از شیراز را با انواع سفر زمینی، هوایی و ریلی مقایسه کنید متوجه خواهید شد که یکی از ارزان ترین شیوه های سفر به کیش از شیراز، رزرو تور است که البته ما با ارائه تخفیف ویژه تور ، بهترین نوع آن را به شما عرضه خواهیم کرد.

البته هزینه سفر در حالت کلی هم بستگی دارد به نوع مخارج شما در کیش، مثلا اگر بخواهید از مراکز خرید لوکس خرید کنید و در رستوران های لوکس غذا بخورید و یا با تور ۵ ستاره سفر کنید مسلما باید هزینه زیادی بپردازید اما اگر قصد داشته باشید هزینه هایتان را کنترل کنید، مسلما سفرتان بسیار کم هزینه خواهد شد. جاهای دیدنی کیش زیاد است و در نهایت اما شما می توانید برای هر نفر بین ۲ تا ۱۰ میلیون هزینه کنید و این بستگی دارد به سلیقه و علایق شما از سفر به کیش.

حرف آخر

با هم دیدیم که راه های سفر به کیش از شیراز چقدر متعدد است، پس اگر قصد سفر به شیراز دارید و وسوسه سفر به کیش از شیراز شما را رها نمی کند حتما انواع سفر از شیراز به کیش و قیمت تور  از شیراز را پیگیری کنید. در این راه هم بدانید ما همراه همیشگی شما هستیم چون هم متنوع ترین تورها از شیراز را در اختیارتان قرار می دهد و هم تخفیف ویژه تور را به شما اطلاع می دهد. در ضمن هر سوالی هم دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.