سفر زمینی از شیراز به کیش

سفر زمینی از شیراز به کیش
۳.۴/۵ - (۸۸ امتیاز)
شما در شیراز هستید و ما می‌خواهیم در این مطلب از سفر زمینی از شیراز به کیش برای شما بگوییم. درست است که خوشا شیراز و وصف بی مثالش، این درست، اما برای هر کس سفر یک ضرورت است و هر کسی باید از شهر خود سفر رود؛ تا به قول حضرت سعدی: تا پخته شود خامی. ما هم در مملکتی به سر می‌بریم که هر سوی که بنگردید زیبایی و جمال است و گشت و گذار در آن مایه مباحات. از این رو لطفا شیرازی بودن خود را کنار بگذارید و آن اسباب “سفرو” را بردارید دم و دستگاه را جمع کنید بزنید به جاده که وقت دیر است.
البته تور کیش از شیراز نیز انتخاب دیگری برای شماست.ما در کیش بوک همه چیز را درباره این درّ یتیم خلیج فارس برای شما توضیح می‌دهیم با خواندن سایت ما دیگر چیزی نمی‌ماند تا بهانه‌‌ای برای سفر نکردن به کیش باقی بماند. شیراز یکی از پر جمعیت‌ترین مراکز استان در صفحات جنوبی کشور است و هر ساله شیرازان بسیاری راه سفر زمینی از شیراز به کیش را در پیش می‌گیرند.

برنامه ریزی برای سفر زمینی از شیراز به کیش

اول از همه باید به وسایل سفر بپردازیم و بعد راه را بررسی می‌کنیم و راه های سفر زمینی از شیراز به کیش را با هم بررسی می‌کنیم. اما قبل از هر چیز یک برنامه ریزی لازم است، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب راهنمای سفر به کیش از شیراز مراجعه کنید.
در سفر‌های زمینی یکی از مهم ترین موارد احتساب زمان است. شما باید به موقع به اسکله هایی برسید که کشتی‌های ماشین بر، ماشین شما را به جزیره کیش می‌رسانند. اگر این زمان بندی غلط از آب در آید مجبور می‌شوید چند ساعتی را به انتظار سرویس بعدی کشتی ماشین بر بایستید. البته این انتظار در کنار خلیج فارس چندان هم بد نمی‌گذرد زیرا در کنار دریا هستید و اندکی گشت و گذار می‌تواند خستگی رانندگی طولانی را از تن شما به در کند. اما هیچ خستگی در کردنی در یک سفر مانند چند ساعت خواب در هتل نیست. پس من به عنوان اولین انتخاب به موقع رسیدن به بندر را به شما توصیه می‌کنم.
بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با ماشین شخصی به سفر بروند تا در مقصد سفر دغدغه ی استفاده از تاکسی و وسایل نقلیه عمومی را نداشته باشند، البته که با اجاره ماشین در کیش به راحتی می توانید به گشت و گذار در جزیره بپردازید.

شرح کامل مسیر های سفر زمینی از شیراز به کیش

بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید سفر شما هفت یا هشت ساعت به طول می‌انجامد. به عبارت دقیق‌تر اگر از کوتاه ترین جاده به سمت بندر چارک برانید سفر زمینی از شیراز به کیش ۶ ساعت و ۳۴ دقیقه طول می کشد البته از چارک تا کیش یک ساعت راه است که باید با کشتی ماشین بر طی مسیر کنید. که جمعا حدود ۷ ساعت مسیر شما به طول می انجامد. اسکله دومی که می‌توانید از آن به کیش بروید اسکله آفتاب است که تنها ۱۸ دقیقه با کیش فاصله دارد اما باید یک ساعت از چارک تا اسکله آفتاب ماشین برانید و باز هم سفر شما را حدود ۷ ساعت زمان می‌برد.

از ما می شنوید به چارک که رسیدید، اندکی منتظر بمانید تا کشتی ماشین‌بر بیاید و ۶۰ دقیقه زیبا را روی دریا بگذرانید. البته این ۶۰ دقیقه زمانی است که دریا آرام باشد و گرنه باید زمان بیشتری را روی موج های خروشان سفر کنید.

کوتاه ترین مسیر سفر زمینی از شیراز تا کیش

کوتاه ترین مسیر بین شیراز و کیش یا بهتر بگویم بندر چارک ۵۲۰ کیلومتر است مانند تمام مسیر‌هایی که از شیراز به کیش ره سپار می‌شوند کار با حرکت از شیراز به سمت فسا شروع می‌شود. پل فسا را که گذراندید تمام خروجی ها را به سمت راست بروید تا به “تفیهان” برسید و از کمربندی آن باز به سمت جنوب بروید.
شهرهای پیش روی شما کوار و فیروزآباد است که همه را باید به سرعت بگذرانید. این مسیر از دو راهی گمبیدو کمی سخت هم می شود زیرا ماشین‌های سنگینی که از عسلویه عازم دیگر نقاط ایران می‌شوند، از این دوراهی وارد جاده می شوند و عملا “جاده فیروزآباد” تا چارک را به جاده‌ای صنعتی بدل می‌کنند.

بنابراین اگر برای تفریح به کیش می‌روید بهتر است از دو مسیر دیگر بروید:

مسیر طولانی‌تر سفر زمینی از شیراز به کیش

این مسیر طولانی اما بسیار زیباست. این مسیر تا چارک ۸ ساعت و بیست دقیقه طول می کشد اما کسانی که از مسیر جهرم، لار، بندر لنگه به کیش می‌روند در بندر لنگه سوار کشتی شده و حدود ۱۵۰ دقیقه زیبا را روی آب می‌گذرانند و از دریانوردی لذت می‌برند.
این مسیر در سر راه خود چند منطقه حفاظت شده طبیعی را دارد و از سویی بندر خمیر را سر راه خود می‌بیند. اگر برای یک سفر کاملا تجاری هم به کیش می روید حیف است در بندر خمیر از ماشین پیاده نشوید و ساعتی را به قدم زدن در این بندر زیبای سنتی نگذرانید.

بندر خمیر
بندر خمیر

این مسیر زیبا و البته طولانی در مسیر خود منطقه پارک طبیعی و حفاظت شده لارستان را هم بر سر راه دارد که بهترین جا برای خوردن یک نهار در مسافرت است این دشت که در آن انواع قوچ های وحشی دیده می‌شوند در بهار یک نگین سبز رو زیبا در استان فارس است.

لارستان
لارستان

نکته مهم در مسیر لار به بندر لنگه: به یاد داشته باشید جاده لار به بندرعباس را باید تا دو راهی و پلیس راه کهورسان ادامه دهید و بعد به سمت جاده بندر لنگه و قشم بروید این تغییر مسیر مهمی در رسیدن به بندر لنگه است.

مسیر زمینی شیراز به کیش
مسیر زمینی شیراز به کیش

مسیر سوم سفر زمینی از شیراز به کیش

این مسیر تا لار با مسیر قبلی هم مسیر است. اما بجای آن که وارد جاده لار بندرعباس شوید به سمت بستک برانید این مسیر از مسیر قبلی کوتاه تر است و البته جاذبه های گردشگری دشت لار و بندر خمیر را هم ندارد. اندکی سریع تر می رسید اما به یاد داشته باشید که سریع‌ترین جاده نیست اما رانندگی در این جاده نسبت راحت تر از جاده فیروزآباد است.

امیدوارم از هر مسیری که از آن به سفر زمینی از شیراز به کیش می‌پردازید سفرتان بی خطر و پر لذت باشد. همچنین اگر می‌خواهید درباره سفر به کیش اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم نوشته راهنمای سفر به کیش را نیز بخوانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمیترین
جدیدترین رای بیشتر
نظرات
مشاهده همه نظرات
بهرام

جهت راهنمایی دوستانی که با مسیر سوم یعنی از بستک به چارک آشنا نیستند عرض کنم که این مسیر یک جاده کوهستانی خیلی خطرناک است. یک جاده باریک پر پیچ و خم، خیلی ناهموار و بدون علایم. من این جاده را شب رفتم و از ابتدای کوهستان تا انتها به جز من ماشین دیگه ای در جاده نبود. فقط دعا می کردم و خدا خدا می کردم که ماشین ایرادی پیدا نکنه یا مشکلی پیش نیاد. در بخش هایی از مسیر گوشی آنتن نمیداد و اینترنت هم نداشتم.