راهنمای سفر به کیش از اصفهان

سفر به کیش از اصفهان
۴.۱/۵ - (۲۵ امتیاز)
ما در این مقاله قصد داریم، هزینه سفر به کیش از اصفهان و انواع سفر هوایی، زمینی و ریلی به کیش  را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید از این مطلب جامع یک استفاده کاربردی داشته باشید. نصف جهان به عنوان استانی که در قلب ایران قرار گرفته است یکی از مبداهای اصلی سفر به کیش است. یکی از دلایلش برمی گردد به این که اصفهان هم نسبت به تهران و هم نسبت به شهرهایی مثل مشهد و تبریز، فاصله کمتری تا کیش دارد.از طرفی اصفهان به عنوان شهری توریستی، خودش یکی از مقاصد اصلی گردشگری در ایران است و گردشگران زیادی هستند که ابتدا به این شهر سفر می کنند و بعد با انواع تور کیش از اصفهان، به سمت جنوب ایران رهسپار می شوند.

سفر هوایی از اصفهان به کیش

جاذبه های گردشگری کیش بسیار است و بخاطر توریستی بودن این شهر، خوشبختانه تعداد پروازها از اصفهان به سمت جزیره رویایی کیش حتی در فصل های خلوت سال زیاد است. نوع پروازها هم متنوع است و انواع مختلفی هم دارد و شرکت های گوناگون که گاهی تخفیف های خوبی ارائه می دهند، این پروازها را عهده دار هستند. برویم و ببینیم در سفر هوایی از اصفهان به کیش چه خبر است؟

فاصله هوایی اصفهان تا کیش چقدر است؟ زمان سفر هوایی از اصفهان به کیش چقدر است؟

پرواز اصفهان به کیش حدودا ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد و فاصله هوایی اصفهان تا کیش ۷۱۴ کیلومتر است. شما بهتر است یک ساعت قبل از پرواز هم در فرودگاه حاضر باشید تا با خیال راحت به هواپیما برسید.

سفر به کیش از اصفهان

پرواز از اصفهان به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

این پرواز در تمام طول هفته موجود است پس چه آخر هفته شما خالی باشد و چه وسط هفته امکان خرید بلیط آن برایتان فراهم است. زمان پرواز در طول روز هم متغیر و از صبح تا شب پراکنده است. البته پروازها اغلب از ظهر شروع می شود و تا عصر ادامه پیدا می کند و در نهایت در حدود ۸:۳۰ دقیقه شب آخرین پروازها قابل دسترسی است.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز اصفهان به کیش چگونه است؟

هم بلیط چارتری و هم بلیط سیستمی در اختیارتان خواهد بود، هرچند اغلب پروازها از جنس اکونومی است و البته در طول هفته پرواز بیزینسی از اصفهان به سمت کیش حتما پیدا می شود. نوع هواپیماها هم MD80، M83، Airbus A319 و این قبیل موارد است. شرکت هایی که این پرواز را ارائه می دهند هم متنوعند، از ایران ایر، زاگرس و کیش ایر گرفته تا آتا و وارش.

قیمت بلیط هواپیما اصفهان به کیش چقدر است؟

در مورد چارتری ها قیمت از ۴۰۰ الی ۴۵۰ هزار تومان تا ۶۷۰ هزار تومان متغیر است. در مورد سیستمی ها هم قیمت در مورد اکونومی ۵۷۰ و در مورد بیزینس حدودا ۸۰۰ به بالا است. این قیمت ها حدودی است و بسته به فصل سفر کم و زیاد می شود.

در مجموع می توان گفت قیمت بلیط هواپیما از اصفهان به کیش، چندان کم نیست و همین دلیلی است برای آن که اغلب افراد تهیه بلیط را به تورها می سپارند. در این مورد هم کیش بوک، نه تنها پروازهای دقیق و مطمئن را برایتان انتخاب می کند بلکه با یک مدیریت دقیق، مناسب ترین قیمت را به شما ارائه می دهد.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از اصفهان به کیش چگونه است؟

هم می توانید این بلیط را از سایت های فروش بلیط تهیه کنید و هم آژانس های معتبر شهر آن را به شما ارائه می دهند. البته اگر مسافر تور کیش باشید، مسلما حتی این دغدغه را ندارید به خصوص زمانی که تور از اصفهان را با ما تجربه می کنید.

سفر با قطار از اصفهان به کیش

فاصله اصفهان تا مناطق جنوبی طوری است که برای سفر با قطار از اصفهان به کیش نه تنها از طولانی شدن سفر دلزده نخواهید شد بلکه دیدن مناظر از قاب کوپه، لذتی عمیق برای شما ایجاد خواهد کرد. شما می توانید بلیط این سفر را هم از سایت ها و هم از آژانس ها تهیه کنید. باید توجه داشته باشید نزدیک ترین ایستگاه قطار به کیش، بندرعباس است پس ما در اینجا در واقع از مسیر ریلی اصفهان به بندرعباس حرف خواهیم زد.

در ضمن بعد از بندرعباس باید از طریق مسیر زمینی خودتان را به بندر چارک برسانید که حدودا ۲ ساعت در مسیر خواهید بود. از چارک تا کیش با شناورهای مسافربری هم به طور میانگین ۱ الی ۱.۵ ساعت در مسیر هستید. در ادامه هم ، بقیه چم و خم این سفر را به شما خواهیم گفت.

مسیر قطار اصفهان به کیش چیست؟

از اصفهان به ترتیب باید شهرهای میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان را طی کنید تا به بندرعباس برسید. این یعنی علاوه بر استان اصفهان، استان یزد و کرمان را در مسیر خود دارید. این مسیر تجربه دیدن ناب ترین کویرهای ایران را به شما می دهد و با دیدن آن هم امکان ملاقات با سکوت و وسعت کویر را خواهید داشت و هم آسمان پرستاره بالای سرتان آرامش بخش شما خواهد شد.

نوع قطارهای مسیر اصفهان به کیش چیست؟

قطاری که برای مسیر اصفهان به بندرعباس استفاده می شود، قطار ۳ ستاره البرز با واگن های ۴ نفره است. امکانات این قطار قابل قبول است اما سرعت آن شاید خیلی زیاد نباشد و به همین دلیل هم هست که افراد ترجیح می دهند به جای آن که ۱۵ ساعت در راه باشند، از تور  استفاده کنند.

سفر با قطار از اصفهان به کیش چقدر طول می کشد؟

با یک قطار ۳ ستاره معمولی باید ۱۵ ساعت را برای رسیدن از اصفهان به بندرعباس کنار بگذارید. البته وقتی که به لیست قطارهای این خط ریلی نگاه می کنیم با یک نوع قطار ۳ ستاره با نام البرز رو به رو می شویم.

قیمت بلیط قطار اصفهان به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط از اصفهان به بندرعباس با قطار ۳ ستاره البرز، ۱۵۰ هزار تومان است که قیمت مناسبی برای قطاری با واگن های ۴ نفره محسوب می شود. البته گاهی تخفیف هایی به این قطار تعلق می گیرد که قیمت را تا ۱۲۵ هزار تومان هم پایین می آورد. توجه داشته باشید که این فقط هزینه سفر تا بندرعباس است و بعد از آن باید از راه زمینی به سمت بندرچارک حرکت کنید که مثلا اگر با سواری سفر کنید حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان باید پرداخت کنید و در ادامه هم سفر دریایی از چارک تا کیش منتظر شماست.

سفر به کیش از اصفهان با قطار

سفر زمینی از اصفهان به کیش

قرارگیری اصفهان در مرکز ایران باعث می شود که برخی از افراد سفر با ماشین شخصی از اصفهان به کیش را انتخاب کنند. البته هستند افرادی که با اتوبوس این سفر زمینی را طی می کنند. از هر دو نوع این سفرها برای شما خواهیم گفت اما قبل از آن باید تاکید کنیم که در سفر با اتوبوس باید به بندرعباس بروید و بعد از مسیر زمینی یک مسیر تا بندر چارک را طی کنید و در نهایت با شناورها خودتان را به کیش برسانید.

در مورد سفر با ماشین شخصی هم بعد از رسیدن به بندر چارک باید ماشینتان را سوار شناورهایی کنید که مخصوص حمل خودرو هستند. البته از مبدا بندر آفتاب هم به سمت کیش حرکت می کنند. این بندر اما نسبت به چارک تعداد کمتری شناور در اختیار گردشگران قرار می دهد و معطلی هایش بیشتر است پس بهتر است که از همان چارک به کیش سفر کنید.

مسیر سفر زمینی از اصفهان به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

انتخاب سفر زمینی فقط برای رسیدن به مقصد نیست بلکه سفر زمینی معنادار کردن و لذت بردن از خود مسیر است. در مورد سفر زمینی از اصفهان به کیش دو مسیر پیش روی ماست: ۱. مسیر آباده و سیرجان و ۲. مسیر شیراز. این یعنی شما برای انتخاب این دو مسیر باید دغدغه انتخاب شهر بین راهی خود را داشته باشید. یکی از جذابیت های سفر زمینی هم انتخاب شهرها برای توقف، استراحت و تفریح است.

در مورد مسیر اول برای رسیدن به آباده، ابتدا باید از شهرضا در استان اصفهان عبور کنید. به آباده که رسیدید برای استراحت می توانید سری به پارک سرآسیاب در میدان تل آسیاب آباده بزنید. بعد از این که نفسی تازه کردید باید به سمت بزرگراه آباده-صفاشهر بروید و در ادامه هم باید تنگه کولی کش را رد کنید. مسیر را که ادامه بدهید به بزرگراه سیرجان-شهربابک می رسید و با طی کردن آن شهر سیرجان منتظر شماست. از سیرجان هم با دیدن تابلوها به راحتی، مسیر بندرعباس را پیدا خواهید کرد و در نهایت می توانید در بندرعباس هم استراحت کنید. در آخر می شود هم به سمت بندرچارک سفر کنید و هم به سمت بندر آفتاب. طول این مسیر تا بندرعباس ۹۳۲ کیلومتر است و حدودا ۱۲ ساعت طول می کشد.

مسیر دوم برای سفر طمینی از اصفهان به کیش

در مورد مسیر دوم باید از شهرضا به سمت سمیرم حرکت کنید. بعد از آن از جاده ای عبور خواهید کرد که از کنار منطقه حفاظت شده دنا می گذرد. وقتی حرف دنا می شود باید اسم یاسوج را هم بیاوریم. شهر بعدی این مسیر یاسوج است. اصلا می توانید چند ساعتی را در یاسوج بگذرانید و حتی اگر دلتان خواست قبل از یاسوج، بهشت زمینی سی سخت را هم ملاقات کنید.

در نهایت هم باید از یاسوج به شیراز بروید. پیشنهاد گشت و گذار در شیراز هم که اصلا حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد پس این یعنی می شود که حتی یکی دو روز را هم در شهر شعر و تاریخ بگذارنید. از شیراز با عبور از فسا به بندر خواهید رسید. تجربه بندر و گشتن در این شهر ساحلی هم یک دنیای دیگر را به شما هدیه خواهد داد. در نهایت هم بندر چارک یا آفتاب منتظر شما خواهند بود. مسیر دوم شاید کمی طولانی تر باشد اما فوق العاده پرماجرا و جذاب است. طول این مسیر تا بندرعباس ۱۰۷۴ کیلومتر است و ۱۳ ساعت طول می کشد.

سفر زمینی از اصفهان به کیش با اتوبوس چقدر طول می کشد؟

از اصفهان تا بندرعباس با اتوبوس VIP حدودا ۱۴ الی ۱۵ ساعت در مسیر خواهید بود. البته که فضای شخصی سفر با ماشین شخصی را هم نخواهید داشت.

هزینه سفر زمینی از اصفهان به کیش با اتوبوس چقدر می شود؟

برای سفر با اتوبوس اصولا شما باید باز هم از اصفهان به بندرعباس سفر کنید. قیمت بلیط برای سفر با اتوبوس VIP حدود ۱۰۸ هزار تومان است که گاهی تخفیف هایی به آن اختصاص داده می شود. توجه داشته باید که این سفرها هم از ترمینال کاوه و هم از ترمینال صفه انجام می شود.

در ضمن چون اتوبوس های این مسیر در برخی روزها محدود می شود، اگر برای سفر عجله داشته باشید گاهی اتوبوس هایی پیدا می شوند که مقصدنهایی آنها قشم است اما شما را در بندر پیاده می کنند، هزینه این اتوبوس ها اگر بلیطشان را به صورت اینترنتی تهیه کنید ۱۳۵ هزار تومان است.

هزینه سفر زمینی از اصفهان به کیش با ماشین شخصی چقدر می شود؟

اگر در نظر بگیریم که قرار است از اصفهان تا چارک حدودا ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کنید و فرض کنیم که ماشین شما در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ لیتر بنزین می سوزاند، با احتساب بنزین ۳ هزار تومانی در مسیر رفت باید ۳۰۰ هزار تومان برای پول بنزین کنار بگذارید. حدود ۴۰۰ هزار تومان هم هزینه حمل خودروی شما از بندرچارک تا کیش است.

از بندر آفتاب هم باید حدودا ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنید. در ضمن ورودی خودروها ۵ روزه است و به ازای هر روز اضافه ماندن در جزیره باید ۷۰ هزار تومان اضافه بپردازید. از طرفی برای هر نفر از بندرچارک هم باید حداقل ۲۰ هزار تومان پرداخت کنید. در مجموع فقط در مسیر رفت باید حدودا ۷۰۰ هزار تومان برای رسیدن به کیش هزینه کنید.

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از اصفهان چیست؟

بهترین حسن سفر زمینی از اصفهان به کیش با ماشین شخصی، ماجراجویی های مسیر و لذت از حضور در شهرهای بین راهی است. از طرفی این که در مدت حضورتان در کیش، ماشین داشته باشید این امکان را به شما می دهد که هر جا دلتان می خواهد بروید.البته برای این منظور شما می توانید اقدام به اجاره خودرو کیش کنید و در میان تنوع بالایی از ماشین های لوکس و ارزان ماشینی را برای گردشگری انتخاب کنید.

معایب این نوع سفر هم، همین معطلی های حمل خودرو و همینطور خطرات احتمالی مسیر و در نهایت هزینه سوخت و استهلاک ماشین است. در نهایت هم یادآوری کنیم که مدارک لازم برای حمل خودروی شخصی به کیش عبارتند از: اصل و کپی کارت ماشین، برگه معاینه فنی و گواهی نامه راننده و در نهایت برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی.

سفر به کیش با ماشین

سفر به کیش از اصفهان با تور مسافرتی

یکی دیگر از راه های سفر از نصف جهان به جهان رویایی کیش، تور مسافرتی است. از آن جا که اصفهان فاصله خیلی دوری از کیش ندارد تعداد سفر از این شهر زیبا در طول سال کم نیست پس سلایق و علایق مختلفی هم اقدام به رزرو تور از اصفهان می کنند.

ما با ارائه وسیع ترین طیف از انواع تور شما را همراهی می کنیم تا آنجا که هر نوع از سفر که دلتان بخواهد را بهتان ارائه می دهد. با ما همراه باشید تا با هم ببینیم چه خبر است.

قیمت تور از اصفهان چقدر است؟

قیمت تورها به فاکتورهای زیادی وابسته است، فاکتورهایی مثل فصل سفر، مدت زمان اقامت در کیش، خدمات تور و هتل محل اقامت. برای مثال در فصل های خلوت تر با کاهش قیمت و افزایش تخفیف مواجهیم. مهم ترین نکته برای تشخیص، اطلاع و مقایسه انواع تور کیش از اصفهان یک منبع پرتنوع است.

کیش بوک همان منبعی است که شما برای اطلاع از قیمت تورها لازم دارید. از طرفی اگر بخواهیم قیمت های حدودی تور کیش از اصفهان را بگوییم، می توانیم لیست زیر را در نظر بگیریم:

  • هتل ۲ ستاره ققنوس و هتل ۳ ستاره آفتاب شرق شروع از ۱۲۹۰۰۰۰ تومان
  • هتل ۳ ستاره جام جم شروع از ۱۴۰۰۰۰۰ تومان
  • هتل ۵ ستاره کوروش شروع از ۲۹۰۰۰۰۰ تومان
  • هتل ۳ ستاره پارسیان شروع از ۱۳۳۰۰۰۰ تومان
  • هتل ۳ ستاره هلیا شروع از ۱۹۰۰۰۰۰ تومان

توجه داشته باشید که انواع تور به سه دسته کلی تقسیم می شوند، تور ۲ شب و ۳ روز از اصفهان به کیش، تور ۳ شب و ۴ روز از اصفهان به کیش، تور ۴ شب و ۵ روز از اصفهان به کیش.

خدمات تورها از اصفهان چیست؟

معمولا تورمسافرتی شامل بلیت رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری هزینه ای جداگانه دارد و صادرکننده تور می تواند تخفیف های ویژه ای در اختیار شما قرار دهد.

در مواردی تورها پذیرایی در وعده های ناهار و شام را هم در دستور کار خود قرار می دهند و یا از طرفی علاوه بر تخفیف های ویژه در مورد تفریحات، تخفیف هایی را برای انواع رستوران به صورت ژتون به گردشگران ارائه می دهند. در مجموع باید قبل از رزرو تور از اصفهان تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

قضیه تور لحظه آخری از اصفهان چیست؟

تور لحظه آخری از اصفهان به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است و باید پیگیر آنها باشید.

اما ما کار را برایتان ساده کرده ایم چون با ارائه اطلاعات تماس خود در بخش تخفیف ویژه تور، می توانید از طریق پیامک یا ایمیل به راحتی از ارزان ترین و در عین حال با کیفیت ترین تورهای کیش با خبر شوید.

هزینه سفر به کیش از اصفهان چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از اصفهان چیست؟

در قسمت های قبلی هزینه هر شکل از سفر از اصفهان به کیش را به تفکیک بیان کردیم. همان طور که مشاهده می کنید هرچند هزینه سفر با قطار یا سفر زمینی از اصفهان به کیش نسبت به هزینه همین نوع سفرها از مشهد و تبریز بهتر است اما در نهایت باز هم قیمت تورها با توجه به احتساب پول بلیط رفت و برگشت و محل اقامت بسیار مناسب تر از سایر موارد خواهد شد.

از طرفی وقتی شما با ما همراه شوید هم خیالتان از مناسب بودن قیمت راحت خواهد شد و هم از کیفیت تور. در نهایت اضافه کنیم که هزینه کل سفر شامل خورد و خوراک، خرید و تفریحات است و میزان هزینه ای که برای این دسته صرف می کنید و مدیریت هزینه هایتان، تعیین کننده خرج کل سفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.