همه چیز درباره غواصی در کیش

غواصی در کیش
۳.۸/۵ - (۵ امتیاز)
غواصی در کیش از بهترین و البته پرطرفدارترین تفریحات آبی کیش است که به طور مرتب و در تمام روزهای سال انجام می‌شود. بسیاری از علاقمندان به ورزش‌های آبی، تورهای کیش را با هدف تجربه غواصی در آب‌های ساحلی این جزیره انتخاب می‌کنند. در این مقاله وب‌سایت کیش بوک می‌خواهیم نکاتی را درباره تجربه غواصی در کیش مطرح کنیم.سواحل کیش دارای ویژگی‌هایی است که آن را بسیار مناسب برای انجام ورزش‌های آبی، بخصوص غواصی می‌کند. آب زلال و شفاف، وجود ریف‌های مرجانی در نزدیکی ساحل، تنوع زیستی گونه‌های جانوری مختلف و از همه مهم‌تر امنیت آب‌های اطراف جزیره کیش از هر نظر، این جزیره را بهترین مکان ایران برای تجربه غواصی برای همه افراد کرده است. البته در این زمینه سواحل شرقی جزیره کیش فضای مساعدتری را در اختیار علاقمندان غواصی می‌گذارند.

از نظر تاریخی نیز غواصی در کیش سابقه‌ای طولانی دارد؛ و از هزاران سال پیش غواصی با نام محلی صیافی و برای امور مختلف انجام می‌شده است. مهم‌ترین علت غواصی در گذشته نیز صید مروارید و همچنین خارج کردن غنایم ارزشمند کشتی‌های تجاری غرق شده بوده است.

غواصی در کیش
غواصی در کیش

برای تجربه غواصی در کیش نیاز به آشنایی خاصی با این رشته ورزشی نیست. در واقع هرکسی، از افراد مبتدی تا غواصان حرفه‌ای می‌توانند از این ورزش و امکانات آن در جزیره کیش بهرمند شوند. به عنوان یک فرد مبتدی در ابتدا به شما در ۳۰ دقیقه آموزش‌های لازم ارائه می‌شود؛ و شما آماده رفتن به زیر آب می‌شوید. البته طبیعتا سایت‌های کم‌عمق غواصی برای افراد مبتدی و سایت‌های عمیق‌تر و دور از ساحل جزیره، برای افراد حرفه‌ای مناسب‌تر هستند.

امکان تماشای دنیای زیر آب و موجودات رنگارنگ دریایی یکی از هیجان انگیزترین جاهای دیدنی‌ کیش است؛ که توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان تجربه آن را از دست ندهید. همچنین خوشبختانه سایت‌های غواصی در جزیره کیش، علاوه بر آقایان پذیرای بانوان نیز هستند؛ و همه اعضای خانواده می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

سایت‌های غواصی در کیش

اگر هیجان‌زده هستید که در سفر به بعدی به جزیره کیش حتما غواصی در سواحل آن را امتحان کنید؛ با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

به طور کلی کیش دارای ۸ سایت غواصی است؛ که تقریبا در تمام روزهای فعال سال آماده ارائه خدمت به مسافران هستند. هر سایت غواصی نیز دارای ویژگی‌های خاصی است؛ که آن را برای گروهی از افراد مناسب‌تر و جذاب‌تر می‌کند. به عنوان مثال سایت‌های غواصی واقع شده در ساحل شرقی جزیره، دارای بخش‌های کم‌عمق بیشتری هستند. از این رو این سایت‌ها مورد استقبال مسافرانی که می‌خواهند اولین تجربه غواصی را داشته باشند قرار می‌گیرد. در مقابل بعضی از سایت‌ها از آب‌های اطراف جزیره بهره می‌گیرند؛ که دارای عمق بیشتری است و غواصان آموزش دیده می‌توانند از آن استفاده کنند.

یکی از سایت‌های محبوب افراد مبتدی سایت بیگ کورال و ژوراسیک پارک در شرق جزیره و در مجاورت ساحل سیمرغ است. جذابیت این سایت، زیبایی مثال‌زدنی دنیای زیر آب آن و همچنین عمق کم آن است. به طوری که عمق این سایت در بیشترین حالت ۸ و در کمترین حالت به ۵ متر می‌رسد.

سایت‌های غواصی در کیش
سایت‌های غواصی در کیش

دومین سایت مناسب افراد مبتدی که حتی کودکان (۷ تا ۱۳ سال) نیز می‌توانند از آن استفاده کنند سایت زوبیچ است. این سایت دارای عمق ۴ الی ۶ متر بوده و از امنیت بالایی برخوردار است. اما اگر در هنر غواصی حرفه‌ای هستید؛ نقاط جذاب‌تری در انتظار شماست. اولین پیشنهاد ما برای افراد آموزش دیده غواصی در سایت کشتی داما است. کشتی داما حدود ۱۳ سال پیش و در حالی که فاصله کمی با ساحل جزیره داشت؛ به دلیل آب‌گرفتگی موتورخانه غرق شد. در حال حاضر کشتی غرق شده داما که به پهلو در کف دریا آرمیده است؛ محل زندگی انواع موجودات دریایی شده و همچنین فضایی عالی برای غواصی و لذت بردن از زیبایی‌های دنیای زیر آب در کنار این کشتی شده است.

سایت‌های سمبارون، کشتی یونانی و ساترن کرک از دیگر سایت‌های جزیره هستند؛ که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.