راهنمای سفر به کیش از تبریز

سفر با هواپیما به کیش

3.8/5 - (15 امتیاز)

آنچه در این مقاله می خوانید

سفر به کیش از تبریز نه فقط یک سفر در نقشه جغرافیا، بلکه سفر از شهری جهانی با تاریخی هزاران ساله به جزیره‌ای نوین و بین‌المللی است. یکی از دورترین مقصدهای سفر تفریحی برای تبریزی‌ها کیش است؛ و همین مسئله هم جذابیت و معجزه این سفر را دوچندان می‌کند. سفری از جنس ماجراجویی‌های مارکوپولو. چه بخواهید قُطر آسمان ایران را طی کنید؛ و چه بخواهید چرخ‌های ماشینتان را هزاران کیلومتر به سمت جزیره بغلتانید؛ و یا اگر می‌خواهید فضای یک کوپه را در سفر از تبریز به کیش به کلبه متحرک و موقت خودتان تبدیل کنید؛ این مطلب کیش بوک راهنمای شما خواهد بود. ما در این نوشته درباره انواع سفر از تبریز به کیش، تور کیش از تبریز و قیمت آن حرف خواهیم زد.

سفر هوایی از تبریز به کیش

سفر هوایی از تبریز به کیش یک آسمان‌نوردی تمام عیار است. مناظر هوایی در این سفر اگر هوا صاف و بدون ابر باشد؛ به قدری متنوع و زیبا هستند؛ که هر گردشگری را به وجد می‌آورند. البته به شرط آنکه صندلی شما در کنار پنجره هواپیما باشد. شاید تنوع سفر هوایی بین تبریز و کیش زیاد نباشد؛ و تعداد هواپیماهای کمی این مسیر را طی کنند؛ اما در نهایت این شیوه بهترین شکل سفر از شمال غرب ایران بزرگ، به نگین دریای خلیج فارس است. همین جا بگوییم که اگر شخصی سفر می‌کنید؛ حتما باید فکر بلیط برگشت را هم باشید.
در واقع بهتر است خرید بلیط رفت و برگشت را به‌صورت هم‌زمان انجام دهید؛ تا در طول سفر نگران وضعیت برگشت خود نباشید. همچنین اگر از نظر محل اقامت در کیش، محدودیتی ندارید؛ شاید به‌صرفه باشد که خرید بلیط برگشت را به روزهای آخر سفر موکول کرده و از این طریق بتوانید ارزان‌ترین بلیط ممکن را خریداری نمایید.
البته انواع تور از تبریز که توسط کیش بوک ارائه می‌شود؛ خیال شما را از ماجرای بلیط هواپیما، رزرو هتل و… کاملا راحت می‌کند؛ تا در طول سفر تنها مسئله شما گردش، تفریح و استراحت باشد.

فاصله هوایی تبریز تا کیش چقدر است؟ زمان سفر هوایی از تبریز به کیش چقدر است؟

فاصله هوایی تبریز تا کیش حدود ۱۴۶۹ کیلومتر است؛ که حدودا در طول ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه طی می‌شود. البته این عدد بسته به نوع هواپیما می‌تواند حدود ۳۰ دقیقه متفاوت باشد. جالب است بدانید این خط هوایی یکی از طولانی‌ترین خطوط هوایی داخلی در ایران است. همچنین توصیه می‌کنیم حداقل یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه مبدا حاضر باشید؛ تا در صورت وجود هر مسئله‌ای، نگران رسیدن به پرواز خود نشوید.

پرواز از تبریز به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

این پرواز در تمام روزهای هفته، به‌خصوص در ایامی که عبور و مرور به کیش کمتر است؛ در تمامی روزهای هفته پیدا نمی‌شود. در واقع می‌توان گفت: در شرایط معمول در روزهای هر هفته، ۳ الی ۴ پرواز تبریز به کیش در دسترس است. همچنین تعداد پروازها در روزهای عادی سال محدود است؛ و در حالت عادی روزانه فقط یک هواپیما به سمت جزیره کیش پرواز می‌کند.
این یعنی شما باید از قبل تصمیم به سفر بگیرید؛ چون تعداد گزینه‌هایتان بسیار محدود است. طبعا ساعت پرواز هم تنوع ندارد؛ و در حال حاضر ساعت پرواز تبریز به کیش، اغلب حدود ظهر و بعد از ظهر و بین ساعت ۱۲ تا ۱۳ یا ساعت ۱۵:۵۰ است.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز تبریز به کیش چگونه است؟

در حالت عادی نوع بلیط این پرواز اغلب سیستمی است؛ و خیلی کم پیش می‌آید که پرواز چارتر به تور شما بخورد. این موضوع نیز دقیقا به دلیل تعداد مسافران کم موجود در این مسیر است. همچنین به دلیل طولانی بودن این سفر، در کنار کلاس پروازی اقتصادی یا همان اکونومی، پروازهای بیزینس هم یافت می‌شود. شرکت ارائه‌دهنده این نوع پرواز، اغلب ایرتور و نوع هواپیمای آن ایرباس A306 است. طبیعتا اگر می‌خواهید در این سفر هوایی نسبتا طولانی نیز احساس خستگی نکنید؛ و البته اگر هزینه بلیط پرواز بیزنس برای شما مهم نیست؛ می‌توانید به سراغ این پروازها هم بروید. البته بهتر است در نظر بگیرید که تعداد پروازهای بیزنسی این مسیر از پروازهای اکونومی آن بسیار کمتر است؛ و شما برای استفاده از آنها نیازمند برنامه‌ریزی دقیق‌تری هستید.

قیمت بلیط هواپیما تبریز به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط پرواز تبریز کیش، در مورد نوع اکونومی، بین ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. در مورد بیزینس قیمت بلیط این پرواز از ۲ میلیون تومان تا نزدیک به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان متغیر است.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از تبریز به کیش چگونه است؟

سایت های تهیه بلیط و آژانس های معتبر سطح شهر، از راه های مطمئن تهیه بلیط هستند هرچند وقتی شما تور کیش را از طریق کیش بوک تهیه کرده باشید، دغدغه تهیه بلیط را هم نخواهید داشت.

سفر با قطار از تبریز به کیش

انتخاب قطار برای سفر از تبریز به کیش و به‌طور کلی سفر با قطار از تبریز به کیش یعنی این که برای شما لذت بردن از مسیر سفر به اندازه تفریح در مقصد مهم است. نکته اول این که هیچ قطاری مستقیما شما را از تبریز به کیش نمی‌رساند. البته با توجه به جزیره بودن کیش، این موضوع عجیب نیست. از طرفی در مسیر ریلی تبریز بندرعباس نیز به واسطه تعداد مسافران کم، قطاری فعال نیست. در نتیجه باید در قدم اول از تبریز به تهران بروید؛ و سپس از تهران به سمت بندرعباس حرکت کنید.
بندرعباس نزدیک‌ترین ایستگاه قطار مسافربری به کیش است. بعد از رسیدن به بندرعباس هم باید از مسیر زمینی خودتان را به بندر چارک یا بندر آفتاب برسانید. در این دو بندر هم شناورها منتظر هستند تا به شما طعم یک سفر دریایی تقریبا یک ساعته یا بیشتر را بچشانند. طول این سفر گاهی به دلیل نامساعد بودن شرایط آب‌وهوایی دریا، بیشتر شده و به دو برابر هم می‌رسد.
البته همین جا هم باید اشاره کرد که اغلب افراد ترجیح می دهند از بندر چارک به سمت کیش بروند؛ چون هم تعداد شناورهای مسافربری بیشتر است؛ و هم فاصله بندرعباس تا بندر چارک نسبت به فاصله بندرعباس تا بندر آفتاب کمتر است. در نتیجه حداقل پس از رسیدن قطار به بندرعباس، شما سفر کوتاه‌تر و ارزان‌تری را پیش روی خود خواهید داشت.
نکته بعدی آن که برای سفر طولانی ریلی از تبریز به بندرعباس، بهتر است که شما چند ساعتی را در میانه راه توقف کرده و استراحت کنید. پس چه بهتر که در این سفر، پایتخت، به عنوان محل توقفی ناگزیر، در میانه مسیر شما قرار گرفته است.
حتی یک پیشنهاد خوب می‌تواند توقفی طولانی‌تر به مدت یک یا دو روز در تهران باشد. در این فرصت می‌توانید در شهر زیبای تهران نیز گشته و از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی فراوان آن لذت ببرید.

سفر به کیش با قطار

مسیر قطار تبریز به کیش چیست؟

همان‌طور که گفتیم دو مسیر ریلی برای این سفر باید طی شود. قطار تبریز به تهران و قطار تهران به بندرعباس.
قطار تبریز به تهران از این شهرها عبور می‌کند:

 • عجب شیر
 • بناب
 • مراغه
 • هشترود
 • زنجان
 • سلطانیه
 • خرمدره
 • تاکستان
 • قزوین
 • آبیک
 • کرج

این مسیر بدون هیچ اغراقی یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور است؛ و در طول مسیر شما شکل‌های متفاوتی از طبیعت را مشاهده خواهید کرد. مسیری که در راه خود کوه، دریاچه، دشت، زمین‌های کشاورزی و باغ‌های فوق‌العاده زیبایی دارد. مسیری که در تابستان، بهار و پاییز شبیه به یک بوم نقاشی بی‌انتها به‌نظر می‌رسد؛ و در زمستان نیز، طبیعت برفی خاصی را به شما نشان خواهد داد. پستی و بلندی‌های ابتدای این مسیر هم در برخی از فصل‌ها غیرقابل باور می‌شود؛ چون ممکن است در طی چند دقیقه، پس از اینکه شما هوایی صاف و آفتابی را تجربه می‌کنید؛ با فضایی آکنده از برف و بوران مواجه شوید.مسیر مرحله دوم یعنی سفر با قطار از تهران به بندرعباس، تجربه یک دنیای متفاوت با مسیر قبلی را به شما می‌دهد. رفتن به این مسیر یعنی طی کردن طول ایران برای رسیدن به سواحل خلیج فارس. این مسیر از دل کویرهای ایران می‌گذرد؛ و افق‌های دوردست، آسمان پرستاره و آرامش کویر را به شما هدیه خواهد داد.

قطار تهران به بندرعباس از این شهرها عبور می‌کند:

 • محمدیه
 • کاشان
 • بادرود
 • زواره
 • نائین
 • اردکان
 • میبد
 • یزد
 • بافق
 • احمدآباد
 • سیرجان
 • تزرج
 • فین

این مسیر اگرچه مانند مسیر اول سرسبز و کوهستانی نیست؛ اما برای علاقمندان طبیعت زیبا و وهم‌انگیز کویر، فرصت خوبی برای تماشای عمیق این بخش از خاک ارزشمند ایران است. همچنین معمولا بخشی از این مسیر طولانی در ساعات شب انجام می‌شود. در نتیجه فرصت کافی برای استراحت شما در طول این مسیر وجود دارد.

نوع قطارهای مسیر تبریز به کیش چیست؟

از آنجا که تعداد مسافران قطار تبریز به تهران همیشه زیاد است؛ اصولا کیفیت قطارهای این مسیر، بسیار مناسب هستند. قطارهای لوکس تهران به تبریز، واقعا تجربه دل‌انگیزی از سفر را به شما هدیه می‌دهند؛ طوری که حتی شاید دل‌تان بخواهد که این سفر طولانی‌تر شود.
در این راه قطارهای مختلفی مشغول به کار هستند؛ که شرکت‌های گوناگونی مثل رجا، فدک، بن ریل، نورالرضا، جوپار، ریل ترابر سبا، پارس لاریم و مهتاب سیر جم، آنها را ارائه می‌کنند. ساعات حرکت قطار تبریز به تهران نیز اغلب بعد از ظهر و از ۱۴ تا ۱۸ متغیر است. البته بعضی از قطارهای این مسیر مهم در ساعات میانی شب حرکت می‌کنند؛ تا در ساعات ابتدایی صبح روز بعد در مقصد باشند. همچنین روزانه حداقل ۴ قطار این مسیر را طی می‌کنند.
قطارهای تهران به بندرعباس را هم شرکت‌های مختلفی مثل بن ریل، رجا و جوپار ارائه می‌دهند. در این خط هم قطارهای معمولی با امکانات ساده پیدا می‌شود؛ و هم قطارهای لوکس و وی آی پی. در نتیجه دست شما برای انتخاب بین قطارهای مختلف، هم به لحاظ کیفیت خدمات و هم به لحاظ قیمت باز است.
ساعت حرکت قطار تهران به بندرعباس هم حدود ظهر است؛ چون این ساعت حرکت از مبدا باعث می‌شود شما صبح‌تان را در بندرعباس شروع کنید. روزانه حداقل ۳ قطار این مسیر را طی می‌کنند؛ و در نتیجه همیشه بلیط این مسیر در دسترس شما خواهد بود. در نتیجه بهتر است برای یک شب خوابیدن در قطار آماده باشید؛ و وسایل ضروری خود را در این زمینه همراه خود ببرید. البته فراموش نکنید که در طول تعطیلات مهم مانند نوروز، باید بلیط خود را از مدت‌ها قبل رزرو کرده باشید.

سفر با قطار از تبریز به کیش چقدر طول می کشد؟

همان‌طور که گفتیم باید اول مسیر تبریز به تهران و بعد مسیر تهران به بندرعباس را طی کنید. مسیر قطار تبریز به تهران ۷۳۵ کیلومتر است؛ و بهترین و سریع‌ترین قطارها این مسیر را در طی مدت‌زمان ۱۰ الی ۱۲ ساعت طی می‌کنند. البته با توجه به فصلی که در آن سفر می‌کنید؛ این ساعات می‌تواند طولانی‌تر شود. به عنوان مثال گاهی در پاییز و زمستان، برخی از قسمت‌های مسیر، با برف و بوران سنگینی روبه‌رو می‌شود. این وضعیت اگرچه موجب ساعتی طولانی‌تر شدن سفر شما می‌گردد؛ اما دیدن صحنه‌های جذاب برفی، از دل کوپه‌های گرم قطار، بسیار دل‌انگیز و زیبا خواهد بود.
مسیر دوم یعنی تهران به بندرعباس حدود ۱۳۰۰ کیلومتر است؛ و طی کردن آن بین ۱۸ الی ۲۰ ساعت طول می‌کشد. می‌بینید که حتی اگر مسیر تبریز تا بندرعباس را پشت سر هم طی کنید؛ حدودا ۳۰ ساعت در راه هستید. این در حالی است که پیدا کردن دو بلیط قطار به شکلی که به محض پیاده شدن در تهران، سوار قطار دوم شوید؛ معمولا بسیار سخت است. پس سفر با قطار در این مسیر طولانی را باید زمانی انتخاب کنید؛ که جز هزینه، چشیدن طعم لذت‌بخش زیبایی‌های مسیر نیز برای شما مهم باشد. البته اگر بتوانید توقفی چند روزه در تهران داشته باشید؛ این مسیر طولانی چندان خسته‌کننده نخواهد بود.
در نهایت و بعد از رسیدن قطار به بندرعباس هم باید از بندرعباس تا چارک را با خطی‌های مسافرکش یا اتوبوس بروید. این مسیر نیز حداقل ۲ ساعت طول می‌کشد. در نهایت از چارک به کیش هم با کشتی‌های مسافربر، حدود یک ساعت و نیم بر روی آب‌های خلیج فارس خواهید بود.
بنابراین در مجموع اگر معطلی‌های سفر و توقف‌های بلند بین راه را در نظر نگیریم؛ در صورت سفر با قطار از تبریز به کیش، حدودا یک روز و نیم، یعنی ۳۶ ساعت در مسیر خواهید بود.

قیمت بلیط قطار تبریز به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط قطار تبریز تا تهران از ۱۲۰ تا ۲۲۰ هزار تومان متغیر است. یک دلیل اصلی این تفاوت قیمت به ۴ یا ۶ نفره بودن کوپه‌ها برمی‌گردد. همچنین تخفیف‌های خوبی هم به صورت روزانه در اختیار مسافران قرار داده می‌شود؛ که قیمت این بلیط‌ها را تا حدود ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. البته برای یافتن این بلیط‌ها باید کمی وقت صرف کرده و پیگیر اخبار این تخفیف‌ها باشید. این تخفیف‌ها اغلب برای افراد دارای زمان‌بندی انعطاف‌پذیر در آغاز سفر، گزینه مناسبی است.
قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس اما بیشتر است؛ و در بهترین تخفیف‌ها به حدود ۲۲۰ هزار تومان می‌رسد. از طرفی قیمت بلیط قطارهای با کیفیت این مسیر از ۳۵۰ هزار تومان شروع می‌شود. برای مثال قطار ۴ ستاره ۴ تخته سریر VIP با واگن ۴ نفره و پذیرایی ویژه، حدود ۴۷۰ هزار تومان و قطار ۴ ستاره ۴ تخته امید، با واگن کوپه‌‌ای ۴ نفره هم حدود ۳۴۰ هزار تومان است.

سفر زمینی از تبریز به کیش

سفر زمینی از تبریز به کیش یک سفر مارکوپولویی است که زمانی برای شما لذت‌بخش خواهد شد که ماشین مناسب و تجهیزات کامل سفر را آماده کرده باشید. از طرفی باید قبل از آن حتما یک برنامه‌ریزی دقیق درباره میزان سوخت، وسایل لازم، مسیر سفر و نقاط توقف احتمالی و قطعی خود داشته باشید. حتما هم باید شرایط مسیر برگشت و خستگی بعد از سفر را در نظر بگیرید. در این سفر نیز مسیر به اندازه یا حتی بیشتر از مقصد، نقش ایفا می‌کند. بنابراین چنین سفری را تنها به عاشقان و حرفه‌ای‌های سفر زمینی پیشنهاد می‌کنیم.

مسیر سفر زمینی از تبریز به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

ااین راه آنقدر طولانی است که شما می‌توانید انواع و اقسام مسیرها را برای طی کردن آن انتخاب کنید. اما بیایید فرض کنیم که در ابتدا می‌خواهید به تهران بروید. در این سفر از تبریز تا تهران با اتوبان‌های چند بانده طرف هستید؛ و رانندگی در آن اصلا شما را اذیت نخواهد کرد. طول این مسیر ۶۲۷ کیلومتر است؛ و اگر سرعت خوبی داشته باشید و توقف نکنید ۷ ساعت طول می کشد. در این بین هم از شهرهای زنجان، قزوین و کرج عبور خواهید کرد. یکی از جذابیت‌های اصلی این مسیر دشت‌های قزوین و زنجان است؛ و قبل از آن هم می‌توانید کوه‌های رنگی آلاداغلار را ببینید؛ که حقیقتا مانند نقاشی‌هایی الهی روی تن زمین هستند.
مقصد بعدی شما پس از تهران، اصفهان است. اما توصیه می‌کنیم حداقل یک یا دو روز را در تهران مانده و صبح روز بعد را برای حرکت به سمت اصفهان آغاز کنید. شهر تهران روز به روز دارای نقاط جذاب و دیدنی بیشتری می‌شود؛ و کافی است چند سالی از تهران دور باشید؛ تا بسیاری از این نقاط جدید را ندیده باشید. بنابراین طی زمان توقف در تهران، پیشنهاد می‌کنیم از دیدنی‌های نسبتا جدید و تغییریافته آن، از جمله دریاچه چیتگر، ایران مال، بام لند، مرکز خرید کوروش، بوستان نهج‌البلاغه، بوستان جوانمردان، برج میلاد و… دیدن کنید.
به هر حال بعد از توقف کوتاه یا بلند در تهران، اصفهان پایتخت هنر، فرهنگ و معماری ایران منتظر شماست. طول این مسیر ۴۵۰ کیلومتر است؛ و چون کل مسیر با اتوبان فرش شده است؛ می‌توانید ۵ ساعته خودتان را به اصفهان برسانید. نکته مهم اینکه اگر این مسیر را صبح زود آغاز کنید؛ فرصت خوبی دارید تا از جاذبه‌های گردشگری شهرهای میان راه نیز بازدید کنید.
دو شهر قم و کاشان در مسیر تهران به اصفهان قرار دارند. شما می‌توانید در قم به زیارت حرم حضرت معصومه و جمکران بروید. البته اگر دل‌تان بخواهد از دریاچه نمک قم نیز می‌توانید دیدن کنید. هرچند دیدن آن تنها به علاقه‌مندان حرفه‌ای طبیعت کویر پیشنهاد می‌شود. کاشان هم که یک دنیای کوچک اما با تاریخی بزرگ پیش روی شما قرار می‌دهد. بنابراین شاید بازدید از کاشان نیز ایده خوبی باشد.
به اصفهان که برسید میدان امام، مسجد امام، چهل ستون، عالی قاپو، سی و سه پل، پل خواجو و ده‌ها جاذبه گردشگری دیگر پیش روی شماست. حقیقتا بازدید از اصفهان در یک روز ممکن نیست. بنابراین اصفهان می‌تواند میزبان دومین توقف طولانی شما در این مسیر باشد. بنابر تعداد سفرهای قبلی و علاقه شما به آثار تاریخی، می‌توانید در این شهر نیز حداقل ۲ تا ۳ روز بمانید.
در مسیر زمینی تبریز به کیش و بعد از اصفهان، شهر رویایی شیراز منتظر شما خواهد بود. اگر توقف قبلی شما در صافهان طولانی باشد؛ در اینجا هم می‌توانید ساعات اولیه صبح را برای حرکت به سمت شیراز در نظر گرفته تا با انرژی کامل خود را به این شهر برسانید. فاصله اصفهان تا شیراز ۴۸۱ کیلومتر است؛ و طی کردن آن حدودا ۶ ساعت طول می‌کشد. البته مسیر این سفر مانند مسیر قبلی پربار نیست. بنابراین اغلب افراد ترجیح می‌دهند در شهرهای بین راه توقف نکرده و فقط از تماشای دشت‌های اطراف جاده لذت ببرند. حتما می‌دانید که وقتی به شیراز برسید؛ ده‌ها مکان گردشگری و تفریحی منتظر شماست. از آرامگاه حافظ و سعدی گرفته تا مزار شاه چراغ و باغ ارم و ده‌ها زیبایی دیگر، که با کمی جست‌وجو متوجه تعداد بالای آنها و ارزشمندی بازدید از تک‌تک آنها خواهید شد. بنابراین چاره‌ای نیست جز اینکه برنامه سومین توقف کوتاه خود را به شهر شهیر شیراز اختصاص دهید.

سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی

مرحله آخر این سفر هم مربوط به رفتن از شیراز به بندر چارک، بندر لنگه یا بندر آفتاب است. در اینجا در صورت حرکت در ساعات آغازین صبح، می‌توانید امیدوار باشید که در ساعات عصر، به آخرین کشتی‌های ماشین‌بر رسیده و در همان روز خود را به جزیره کیش برسانید. اغلب افراد برای انتهای این مسیر بندر چارک را انتخاب می‌کنند. چون به لحاظ نزدیکی و تعداد شناورهای حمل خودرو شرایط بسیار خوبی دارد. اما خیلی‌ها هم نمی توانند در برابر وسوسه دیدن بندرعباس و سواحل فوق‌العاده و مردمان خونگرم این شهر ساحلی مقاومت کنند؛ و به بندرعباس یا به قول قدیمی‌ها گمبرون می‌روند؛ تا بعد از آن راه‌شان را به سمت بندر چارک کج کنند.
از شیراز تا بندرعباس ۷ ساعت طول می‌کشد؛ و طول این مسیر حدودا ۵۷۷ کیلومتر است. البته که اگر بخواهید از بزرگراه ۷۰ آسیا بروید و در مسیرتان با منطقه حفاظت شده هرمود لارستان روبه‌رو شوید؛ حدود ۸.۵ ساعت در راه خواهید بود. در نهایت هم از بندر عباس تا بندر چارک حداقل ۳.۵ ساعت در راه خواهید بود؛ چون نزدیک ترین مسیر بین این دو نقطه ۲۷۱ کیلومتر است.
اما اگر بخواهید مستقیما از شیراز به سمت بندر چارک حرکت کنید؛ از مسیر جهرم و لارستان ۵۷۱ کیلومتر راه دارید که ۷ ساعت طول می‌کشد. در نهایت اگر بخواهید از کنار دریاچه مهارلو عبور کنید و بعد با طی کردن داراب به سمت چارک بروید هم یک مسیر ۵۱۷ کیلومتری دارید که این مسیر هم حدودا ۷ ساعت طول می‌کشد. در پایان مسیر رفت این سفر زمینی نیز باید خودتان را آماده کنید؛ که با شناورهای حمل خودرو به کیش برسید.

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از تبریز چیست؟

هزینه سفر زمینی از تبریز به کیش با ماشین شخصی به دلیل قیمت سوخت و استهلاک ناشی از مسیر طولانی برای شما بسیار گران تمام خواهد شد. البته که باید هزینه حدود ۱.۵ تا ۲ میلیون تومانی حمل خودرو به کیش را هم در نظر بگیرید. خستگی سفر هم می‌تواند شما را اذیت کند. بنابراین همان‌طور که پیش از این گفتیم چنین سفری را تنها به علاقه‌مندان سفرهای زمینی توصیه می‌کنیم.
افرادی که فرصت کافی برای توقف‌های طولانی‌تر در حداقل دو یا سه نقطه از این مسیر را داشته و می‌خواهند علاوه بر دیدن جاذبه‌های توریستی شهرهای این مسیر، تجربه زندگی کردن در سفر را کسب کنند. فارغ از این بهتر است بدانید که سفر هوایی با تور کیش، به‌جز راحتی و آسایش بالا، از نظر قیمتی نیز بسیار به‌صرفه‌تر از این سفر به شکل زمینی خواهد بود.
در واقع اگر بخواهیم از مزایای این سفر بگوییم تنها باید بر دیدن چندین شهر زیبای ایران در بین مسیر تاکید کنیم. همچنین جاهای دیدنی کیش متنوع و بسیار است.
بنابراین اگر به این فکر می‌کنید که با ماشین شخصی‌تان به راحتی در جزیره کیش می‌توانید به گردشگری بپردازید؛ لازم است بگوییم که با اجاره ماشین ارزان در کیش به راحتی می‌توانید با قیمتی به‌صرفه این نیاز به ماشین شخصی را نیز برطرف کنید.

تور های مسافرتی کیش از شهر تبریز

یکی از راحت‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های سفر به کیش از تبریز، رزرو تور مسافرتی است. مسئله مهم درباره این سفر طولانی این است که شما باید از مطمئن‌ترین مرجع‌های ارائه تور کیش، اقدام به رزرو تور کنید؛ وگرنه با وجود مسیری طولانی که طی خواهید کرد؛ ممکن است این سفر به مذاق‌تان خوش نیاید. کیش بوک به عنوان یک مرجع تخصصی ارائه‌دهنده تور کیش، کار را برای شما ساده کرده است. چون هم انواع سلایق را در نظر گرفته است؛ و هم مطمئن‌ترین سفر را به شما هدیه می‌دهد.

هزینه تورهای کیش از تبریز چقدر است؟

قیمت تورها به فاکتورهای زیادی وابسته است. فاکتورهایی مثل فصل سفر، مدت‌زمان اقامت در کیش، خدمات تور و هتل محل اقامت از جمله این موارد هستند. برای مثال در فصل‌های خلوت‌تر و کم مسافر کیش، با کاهش قیمت و افزایش تخفیف‌ها مواجه هستیم. در نهایت بگوییم قیمت تورها از حدود ۱.۵ میلیون تومان برای هتل‌های ۲ ستاره تا حداقل ۴ الی ۵ میلیون تومان برای هتل‌های پنج ستاره متغیر است. توجه داشته باشید که انواع تور به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند. تور ۲ شب و ۳ روز از تبریز به کیش، تور ۳ شب و ۴ روز از تبریز به کیش، تور ۴ شب و ۵ روز از تبریز به کیش؛ که بر اساس فرصت و روزهای مدنظرتان می‌توانید یکی از آنها را رزرو کنید.

خدمات این تورها

معمولا تور کیش شامل بلیط رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری در این تورها هزینه‌ای جداگانه دارد و معمولا توسط مجری تور به صورت مستقیم ارائه نمی‌شود. با این وجود صادرکننده تور می‌تواند تخفیف‌های ویژه‌ای را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. در مواردی تورهای کیش، علاوه بر صبحانه رایگان، پذیرایی در وعده‌های ناهار و شام را هم در دستور کار خود قرار می‌دهند. از طرفی علاوه بر تخفیف‌های ویژه در مورد تفریحات کیش، تخفیف‌هایی را برای انواع رستوران و… به صورت ژتون به گردشگران ارائه می‌کنند. در مجموع باید قبل از رزرو این تور تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

 تورهای لحظه آخری چیست؟

تور لحظه آخری از تبریز به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین‌تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می‌رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است؛ و شما باید پیگیر آنها باشید. علت ارزان‌تر بودن این تورها هم به خالی ماندن صندلی‌های آن باز‌می‌گردد. به عنوان مثلا وقتی یک پرواز هواپیما با ظرفیت ۱۰۰ نفر و اتاق‌های یک هتل با همین ظرفیت برای برگزاری تور و توسط مجری تور اجاره می‌شود؛ در صورت به حد نصاب نرسیدن تور، معمولا به تعداد کمتر از انگشتان دست جای خالی خواهد داشت؛ که در روز و ساعات آخر منتهی به آغاز تور، با قیمت مناسب‌تر به فروش می‌رسد. گاهی نیز برخی افراد در ساعات آخر و به دلایل گوناگون تور رزرو شده خود را لغو می‌کنند؛ که این هم فرصت خوبی برای خرید تور ارزان و لحظه آخری به کیش است.
کیش بوک کار شما را برای یافتن این تورها ساده کرده است. تنها کافی است با ارائه اطلاعات تماس خود در بخش تخفیف ویژه تور کیش، از طریق پیامک یا ایمیل، به راحتی از ارزان‌ترین و در عین حال باکیفیت‌ترین تورهای کیش با خبر شوید.

هزینه سفر به کیش از تبریز چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از تبریز چیست؟

هزینه کل سفر علاوه بر مخارج بلیط و هتل، شامل خورد و خوراک، خرید و تفریحات هم هست. در کل میزان هزینه‌ای که برای این موارد صرف می‌کنید و روش مدیریت هزینه‌های‌تان، تعیین‌کننده هزینه کل سفر است.
در قسمت‌های قبلی هزینه هر شیوه سفر از تبریز به کیش را به تفکیک بیان کردیم. بنابراین حتما می‌دانید که هزینه سفر زمینی و حتی سفر با قطار بسیار بالاتر از هزینه تور کیش می‌شود. در واقع قیمت تورها با توجه به محاسبه پول بلیط رفت و برگشت و محل اقامت بسیار مناسب‌تر از سایر موارد خواهد شد. از طرفی وقتی شما با کیش بوک همراه شوید؛ خیال‌تان از مناسب بودن قیمت و کیفیت تور راحت خواهد بود.

حرف آخر

برای سفر از تبریز به عنوان یکی از دورترین شهرهای ایران از کیش، مدیریت هزینه و زمان مهم‌ترین شرط یک سفر لذت‌بخش است. از طرفی دیدید که سفر زمینی و سفر با قطار زمان زیادی را از شما می‌گیرد؛ و اگر شما محدودیت زمانی داشته باشید؛ بهترین راه برای سفر، رزرو تور کیش است.
با این وصف برگ برنده شما در این سفر یک مرجع تخصصی تور کیش خواهد بود. کیش بوک دقیقا همان چیزی است که شما لازم دارید. چون پکیج‌های متنوع تور را با بهترین قیمت و خدمات بی‌نظیر براساس سلیقه مسافران ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها