تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش
۴.۳/۵ - (۹ امتیاز)
یکی از اصلی ترین دلایل گردشگران تورهای کیش برای سفر به این جزیره، تفریحات آبی متنوع آن است. این تفریحات پرهیجان و لذت بخش، آنقدر زیاد هستند که نیاز دارید برای انتخاب آنها انواع راهنما را بخوانید و از تجربه دیگران هم استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم لیست کامل تفریحات آبی کیش را به شما ارائه و توضیح دهد.
در پایان این مطلب می توانید بدانید که کدام تفریح را می خواهید و باید به چه شکل و در چه زمانی آن را در برنامه خودتان قرار دهید. بعد از سفر هم برای ما از تجربه تفریحات آبی در کیش بنویسید تا هم نام خود را در لا به لای خطوط کیش بوک ثبت کنید و هم دیگر گردشگران بتوانند از تجربه‌های شما بهره مند شوند.

راهنمای جامع تفریحات آبی کیش

غواصی در کیش

لذت دیدن اعماق دریا، همان چیزی است که آب های زلال و امن جزیره کیش با غواصی کردنتان به شما می دهد. غواصی در کیش با همه جا متفاوت است چون وجود ریف‌ های مرجانی در نزدیکی ساحل، تنوع زیستی گونه‌ های جانوری مختلف و از همه مهم ‌تر امنیت آب ‌های اطراف جزیره کیش از هر نظر، این جزیره را به بهترین مکان ایران برای غواصی تبدیل کرده است. اغلب کلوپ های دریایی ارائه دهنده این تفریح زیبا در شرق جزیره کیش قرار دارند. مرکز غواصی کیش چسبیده به اسکله بزرگ تفریحی و شما می توانید از طریق بلوار ساحل به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

غواصی در کیش

البته آموزش غواصی در کیش هم چسبیده به ساحل سیمرغ و از طریق جنوب شرقی جاده جهان قابل دسترسی است. یکی از سایت‌های محبوب افراد مبتدی سایت بیگ کورال و ژوراسیک پارک است چون دارای عمق کمی است و افراد به راحتی با آموزش های لازم می توانند در آن فعالیت کنند.
در مجموع ۸ سایت غواصی در کیش هستند که همه نوع امکاناتی برای غواصی را پوشش می دهند. این تفریح خوشبختانه هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل دسترسی است. اگر هم قصد دارید کودکان را به غواصی ببرید بهتر است به سایت زوبیچ بروید که دارای عمق ۴ تا ۶ متر است و برای کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۳ سال بسیار مناسب است. اگر هم دنبال غواصی حرفه ای هستید باید به سایت کشتی داما بروید و در کشتی غرق شده داما که حالا به محل زندگی موجودات دریایی تبدیل شده است، غواصی کنید.
سایت ‌های سمبارون، کشتی یونانی و ساترن کرک از دیگر سایت‌ های جزیره هستند.

جت اسکی در کیش

جت اسکی یکی از جذاب ترین تفریحات آبی جزیره است که با هیجان و سرعت همراه است. تعداد بسیار زیادی از کلوپ های تفریحات دریایی، جت اسکی را در اختیارتان قرار می دهند. جت اسکی به تنهایی تحت اختیار افراد زیر ۲۰ سال قرار نمی ‌گیرد. این افراد یا باید به همراه مربی یا به همراه یکی از همسفران خود سوار این وسیله شوند. باید یادتان باشد که در جت اسکی باید تعادلتان را با برداشتن پا از روی پدال گاز حفظ کنید. بر همین اساس باید حواستان باشد که ناگهانی دور نزنید و فاصله خود را با دیگران هم حفظ کنید. معمولا استفاده از جت اسکی در کیش برای ۱۵، ۳۰ و ۶۰ دقیقه است و بر همین مبنا هم قیمت های آن تغییر می کند.

جت اسکی در کیش

فلای برد در کیش

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی در سرتاسر جهان، فلای برد است. در این ورزش شما روی سطح دریا، پرواز می کنید، پروازهایی که با اوج و فرودهای ناگهانی از آب به آسمان و بالعکس همراه است. این وسیله که به یک جت اسکی وصل می شود شخص را روی آب معلق نگه می دارد و با پمپاژ آب به او اجازه مانور و حرکات نمایشی می دهد. این ورزش نوین هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده است اما هر کس که بخواهد از آن استفاده کند باید در شرایط سلامت جسمانی قرار داشته باشد و البته بالای ۱۸ سال باشد.
برای دسترسی به این تفریح باید به کلوپ های تفریحات دریایی ارائه دهنده آن بروید که برای مثال در مرکز تفریحات دریایی و ورزشی کیش چند تایی از آنها را پیدا می کنید.

فلای برد در کیش

کیبل اسکی در کیش

بزرگ ترین کیبل اسکی جهان در کیش است! وسعت کیبل اسکی در کیش طولی حدود ۸۶۰ متر و عرضی برابر با ۱۶۰ متر دارد. این تفریح هیجان انگیز امکان سرویس دهی همزمان به ۱۲ نفر را داراست. پارک کیبل اسکی در ساحل شرقی و بین اسکله تفریحات دریایی و پلاژ آقایان قرار دارد و از طریق خیابان فردوسی و بلوار ساحل قابل دسترسی است. هم خانم ها و هم آقایان می توانند از این تفریح لذت ببرند. در این تفریح روی یک تخته شبیه به تخته های اسکی روی آبی که در تلویزیون می بینید قرار می گیرید و در مسیری که کابل ها در آن قرار دارند با سرعت بالا شروع به حرکت می کنید. این تفریح دریایی بسیار امن است و همه افراد هم توانایی یادگیری و استفاده از آن را دارند.

کیبل اسکی در کیش

پارک آبی اوشن کیش

اوشن فقط یک پارک نیست بلکه اقیانوسی از بازی های آبی است که در دل داستان های اساطیری جنوب ساخته شده است. اوشن به عنوان اولین تم پارک ایران، تم داستانی خود را از داستان راز قلعه خورشید گرفته است. داستان پردازی این کار بر عهده احمد جعفری یکی از طراحان ارشد دیزنی لند بوده است و تا همین الان هم مشخص می شود که قرار است با چه جادویی رو به رو شوید. در این شهر آبی می ‌توانید انواع رایدهای آرام، رایدهای تند و رایدهای هولناک را تجربه کنید و در ضمن کودکان هم امکان استفاده از استخرهای مختص به خود را دارند.

فروشگاه‌ های اوشن پارک هم از وسایل لازم برای شنا تا انواع سوغات را برای تدارک دیده ‌اند. رستوران‌ های اوشن پارک شامل چیکو، زامبوزیمبو، کافیسا، نوشاک، فروتیلا و جتسمینا است. یکی دیگر از بخش های بسیار جذاب این پارک خدمات ماساژ است که از سیام آروما، بک ماساژ، سالایا هد ماساژ و هاوایی هات ‌استون تا سیام فیس، چیتاوان فوت و سوئدی اسپورت را در بر می گیرد.

اوشن هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده است و یکی از خوبی های آن این است که هیچ ساختمان بلندی در اطراف آن نیست و این یعنی آفتاب و آب در پیوند کامل با یکدیگر بهترین فضا را برای شما خواهند ساخت. این پارک در جنوب جزیره قرار دارد و از طریق خیابان جهان قابل دسترسی است.

پارک آبی اوشن کیش

مجتمع تفریحات و ورزش های دریایی کیش

این مرکز، جهان تفریحات و ورزش های آبی است. غواصی، جت اسکی، کیبل اسکی، پاراسل، شاتل و بنانا فقط بخشی از تفریحات جذاب این مرکز است. این مرکز از آخرین استانداردهای روز دنیا برای راه اندازی فضاها و تجهیزات خود استفاده کرده و سازه اصلی آن هم به عنوان یکی از طرح های برگزیده نشریه معتبر نیوآرشیتکت فرانسه انتخاب شده است. در این مرکز، باشگاه و مرکز غواصی و چندین کلوپ ورزش دریایی هست که هر تفریح دریایی که بخواهید را به گردشگران ارائه می دهد. این مرکز از طریق خیابان رشید ایزدی و بلوار اندیشه قابل دسترسی است.

تفریحات دریایی کیش

اسکله تفریحی کیش

این اسکلۀ تفریحی وسیع نه تنها میزبان قدم زدن ها و عکس گرفتن های گردشگران بلکه یکی از مراکز مهم تفریحات آبی کیش است. این اسکله که در ساحل شرقی جزیره قرار دارد در انتهای بلوار دریا واقع است و اطراف آن هم انواع سواحل، پارک ها، رستوران، هتل و مراکز خرید قرار دارند.
از امکانات اسکله می‌توان به جت اسکی، قایق‌ های ماهی‌ گیری، قایق ‌رانی پدالی، قایق ‌های پارویی، سه چرخه ‌های آبی و امکانات غواصی اشاره کرد. البته که نباید فراموش کنیم که این اسکله میزبان قایق های کف شیشه ای یا همان کشتی های آکواریوم هم هست. خلاصه این که چه برای تماشای طلوع آفتاب و پهنه دریا و چه برای هرگونه تفریح آبی می توانید به این اسکله بروید.

اسکله تفریحی کیش

پدل برد کیش

پدل برد در واقع یک نوع قایق کوچک تخته ای است که فرد به صورت ایستاده روی آن قرار می گیرد و با پارویی که در دستش قرار دارد، در آب حرکت می کند. در کیش علاوه بر آقایان و خانم ها حتی بچه ها هم می توانند در حضور والدینشان و با وجود جلیقه نجات این تفریح لذت بخش را انجام دهند.
مدت زمان استفاده از این تخته ها یک ساعت است و سانس های آن هم بین ساعت ۱۰ الی ۱۷ قرار دارد. در ضمن نباید نگران یادگیری حرکت کردن با این بردها باشید چون همان جا این کار ساده را آموزش می دهند. در ضمن در صورت بروز هرگونه مشکل غریق نجات ها هم در محل حاضر هستند، فقط کافی است در محل های تعیین شده به این تفریح بپردازید. مرکز تفریحات دریایی و ورزشی و همینطور ساحل مرجان که در ساحل شرقی جزیره قرار دارند، دو مرکز اصلی ارائه پدل برد هستند.

پدل برد در کیش

پاراسل کیش

پاراسل، چتربازی روی دریا است. برای استفاده از پاراسل باید جلیقه را بپوشید و کمربندهای آن را بر اساس گفته های راهنمای گردشگران محکم کنید. گردشگر به کمربندهای این جلیقه، این جلیقه به چتر و چتر با یک طناب بلند به قایق وصل هستند. با پاراسل می توانید تجربه ای حیرت انگیز از پرواز بر فراز پهنه دریا را داشته باشید. باید توجه داشته باشید که می توانید هم در تنهایی خودتان پاراسل تک نفره را تجربه کنید و هم در دسته های دو نفره و سه نفره لذت پاراسل چند نفره را بچشید.

پاراسل کیش

مدت زمان پاراسل کیش هم معمولا حدود ۱۰ دقیقه است. معمولا پاراسل می تواند گردشگران را در ارتفاع حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ متر و حداکثر ۵۰۰ متر از سطح دریا قرار دهد. البته ارتفاعی که گردشگران تورهای تفریحی کیش در آن قرار می گیرند حدود ۵۰ تا نهایتا ۲۰۰ متر است. پاراسل ساحل سیمرغ، ساحل دامون، ساحل اسکله تفریحی و ساحل مرجان کیش، چهار ساحل اصلی قرارگیری کلوپ های خدمات دهنده در زمینه پاراسل هستند.

شاتل کیش

مرکز اصلی شاتل کیش، در ساحل شرقی است و از طریق خیابان مرجان و قسمت شرقی جاده جهان قابل دسترسی است. شاتل در کیش از چهار ساحل انجام می شود: ساحل اسکله تفریحی، مرجان، سیمرغ و دامون. این تفریح هم برای آقایان است و هم برای بانوان. معمولا این تفریح در حدود ۲۰ دقیقه است و ساعات مراجعه گردشگران هم از ساعت ۹ الی ۱۶ است.
ظرفیت شاتل در کیش از ۱ تا ۷ نفر است و این یعنی می توانید با دوستان یا خانوادتان آن را تجربه کنید. در این بین شاتل های بنانا ۵ تا ۷ نفری هستند و این تیوب موزی شکل به نحوی است که هیجان لغزش روی سطح آب را برای همه افراد ایجاد می کند.

شاتل کیش

ماهی گیری تفریحی در کیش

بهترین زمان برای ماهی گیری در جزیره، زمستان است چون با سردشدن آب و هوا، ماهی ها به مناطق ساحلی می آیند. برای این تفریح لذت بخش، گردشگران باید به کلوپ‌ های ماهی گیری تفریحی بروند. در آنجا علاوه بر شناور صیادی و امکانات ماهی گیری، راهنمایان با تجربه ای هستند که بهترین راهنمایی ها را در سریع ترین زمان ممکن به گردشگران ارائه می دهند.
ماهی هایی که می توانید صید کنید شامل تک خال، شهری، جاش، کافُر، صافی، تن ماهی‌ و حتی کوسه ماهی‌ می شود. البته باید توجه داشته باشید که ماهی گیری در برخی اسکله ها و نقاط در فصل هایی از سال، مجاز نیست و شما هم باید قبل از سفر به کیش به قصد ماهی گیری این موضوع را مد نظر داشته باشید.

ماهیگیری تفریحی در کیش

فیش اسپا در کیش

فیش اسپا یا ماهی درمانی نوعی میکروماساژ پوست بدن است. در فیش اسپا توسط ماهی های گارا روفا می شود بافت های مرده و خشک پوست را از بین برد. علاوه بر این فیش اسپا به دلیل احساس نوعی ماساژ ریز در سطح پوست، بسیار لذت بخش هم هست.
اصلی ترین مجموعه در کیش که خدمات تخصصی ماهی درمانی را ارائه می دهد در مقابل درب ورودی پارس سافاری است. خود این مجموعه در بلوار امام خمینی، بلوار سافاری و جنب فاز ۳ صنعتی قرار دارد. خوبی قرارگیری فیش اسپا در سافاری این است که  امکانات تفریحی و ورزشی متنوعی مثل کارتینگ، موتورسواری، تور باگی، بانجی شوتینگ، پینت بال، شترسواری، ترامپولین، نردبان معلق، مینی بولینگ و بسیاری از ورزش های دیگر هم در آن پیدا می شود.
فقط کافی است یک لحظه تصور کنید بعد از این تفریحات هیجان انگیز، با فیش اسپا چه آرامش و لذتی نصیب شما خواهد شد تا حتما آن را در برنامه هایتان قرار دهید.

فیش اسپا در کیش

سواحل کیش

بله! اطراف کیش همه ساحل است اما مسئله این است که در این جزیره با بهترین، تمیزترین و مجهزترین ساحل های ایران مواجه هستید. این سواحل هم در خودشان بازی های دریایی را دارند و هم پارک های ساحلی و هم مناطقی که می توانید در نهایت آرامش قدم بزنید و هم پلاژها و اسکله هایی که برای شنا، غواصی، آفتاب گرفتن و ماهی گیری در دسترس تان هستند. درواقع سواحل کیش یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش است.

معروف ترین سواحل کیش ساحل میرمهنا، درختان نارگیل، مرجان و سیمرغ هستند. بین اینها میرمهنا بزرگ ترین پارک ساحلی جزیره است، این ساحل در فصل هایی از سال لاک پشت ها را مهمان خودش می کند و البته مسیر دوچرخه سواری ای هم در کناره خود دارد که به خصوص عصرها و یا در غروب آفتاب لذت استشمام نسیم های دریا را صدچندان می کند. ساحل میرمهنا در قسمت شرقی جزیره است و از بلوار ساحل قابل دسترسی است. این ساحل تقریبا به تمام مراکز تجاری، هتل ها و مراکز تفریحی مهم کیش نزدیک است.

سواحل کیش

ساحل درختان نارگیل یکی از منحصر به فرد ترین مکان ها برای عکاسی است. اگر عشق عکس باشید و به دنبال منظره ای با حضور دریا، آفتاب، غروب یا طلوع و پرواز مرغان دریایی و البته درختان نارگیل چند ده متری می گردید، باید به ساحل درختان نارگیل بروید! این ساحل هم در بخش شرقی جزیره و از خیابان فردوسی قابل دسترس است.

ساحل مرجان با آن آلاچیق های زیبا جان می دهد برای خلوت کردن با خود، دوستان و خانوادتان. این ساحل با محیط آرامش بخشش برای قدم زدن در کرانه خلیج فارس هم بسیار مناسب است. مرجان تقریبا در قسمت جنوب شرقی جزیره و از خیابان جهان و خیابان پارس قابل دسترسی است. در نزدیکی مرجان علاوه بر مسیر دوچرخه سواری، انواع کافه و ۵ اسکله هستند که منتظر قدم های شمایند. البته بازار مرجان به عنوان یکی از خوش قیمت ترین بازارهای جزیره را هم نباید فراموش کرد.

ساحل سیمرغ در جنوب شرقی جزیره و از خیابان مرجان و جهان، قابل دسترسی است. علاوه بر مسیر دوچرخه سواری، مجتمع ساحلی سیمرغ جنوبی، پارک ساحلی سیمرغ، هتل سیمرغ و مجموعه ویلایی شباویز قرار دارند و این یعنی اگر قصد دارید در یکی از آرام ترین سواحل کیش وقت بگذرانید، همه چیز در دسترستان خواهد بود.

پلاژ آقایان

امکانات پلاژ آقایان از این قرار است: ۹۰۰ لاکر نگهداری لباس شخصی، صندوق امانات برای سپردن اشیاء قیمتی و وسایل شخصی، صندلی ‌هایی برای آفتاب گرفتن، سکو های ماساژ، نجات غریق به صورت دائمی، پاراسل، جت اسکی، قایق ‌های کانو و تورینگ، زمین والیبال ساحلی، زمین هندبال، زمین فوتبال ساحلی و بوفه.

می بینید که این موارد هر سلیقه ای را پوشش می دهد و هر روز و به طور معمول از ساعت ۹ الی ۱۷ دایر است. توجه داشته باشید که ۴ زمین والیبال ساحلی این مجموعه آنقدر فوق العاده هستند که میزبان مسابقات جهانی والیبال ساحلی هم شده اند. البته نباید از امکانات و جذابیت های زمین های فوتبال ساحلی این پلاژ هم غافل شد.

یکی دیگر از ویژگی های پلاژ آقایان وسعت آن است و همین هم باعث می شود که حتی در زمان های شلوغی هر گردشگری بتواند برای خودش جایی برای آفتاب گرفتن پیدا کند.

این پلاژ در نزدیکی اسکله تفریحی، رستوران میرمهنا، بازار پردیس، پارک هنگام و آبشار، مرکز خرید میکامال و هتل داریوش است و شما می توانید از طریق خیابان فردوسی و داریوش و میدان آبشار خودتان را به آنجا برسانید. خلاصه این که اگر زمان زیادی ندارید و دلتان می خواهد انواع تفریح دریایی و ورزشی کیش را تجربه کنید، پلاژ آقایان در خدمت شماست.

پلاژهای کیش

پلاژ بانوان

این پلاژ در قسمت شمال شرقی جزیره است و شما می توانید از طریق خیابان سنایی و بعد خیابان آریان خودتان را به آن برسانید. پلاژ بانوان در فضایی وسیع و دور از برج های بلندمرتبه و مناطق شلوغ شهری قرار دارد و همین مورد هم این مکان را به منطقه ای آرام تبدیل کرده است.
دوش آب شیرین، پارکینگ، بوفه، رختکن، تخت برای آفتاب گرفتن، سالن بدنسازی فقط بخشی از امکانات این پلاژ است. ساعات کاری این پلاژ از ۷ صبح الی ۱۸ است و تمامی امور آن توسط بانوان اداره می‌شود. در ضمن درست مثل پلاژ آقایان در این منطقه هم غریق نجات ها در تمام طول زمان ساعات کاری، به شما خدمات رسانی می کنند.

در ضمن وسایل بازی کودکان هم در این پلاژ فراهم است و این یعنی بچه ها هم سرگرم خواهند شد تا بزرگ ترها بتوانند چند ساعتی را در آرامش تجربه و سیر کنند. یکی دیگر از جذابیت های این تفریح گاه وجود حوضچه آب گرمی است که دارای خاصیت درمانی، ماساژهای شفابخش و ماساژ سنگ گرم است. به لحاظ دسترسی به خوراکی هم نباید نگران باشید چون دو رستوران با انواع غذا و نوشیدنی منتظر شماست.
مورد آخر هم وجود یک سالن آرایش در پلاژ است که به خصوص بعد از شنا می تواند لازمتان شود و همینطور یک واحد تجاری هم هست که به گردشگران روغن های برنزه، روغن های ماساژ و همه محصولات مربوط به آفتاب گرفتن را ارائه می دهد.

 

کشتی های آکواریوم کیش

کشتی های آکواریومی یا کف شیشه ای همان طور که از اسمشان برمی آید یک آکواریوم متحرک هستند در دل دریای خلیج فارس. این کشتی ها با کف یا جداره های شیشه ای شان، گردشگران را در نزدیک ترین فاصله تا انواع آبزیان قرار می دهند. همه این کشتی ها از اسکله تفریحی حرکت می کنند. مکان این اسکله در انتهای بلوار دریا است. مدت زمان استفاده از این کشتی ها در سانس های روزانه، ۱ ساعت و در سانس های شبانه هم معمولا ۲ ساعت است.

کشتی آکواریوم کیش

سه نکته مهم درباره برنامه ریزی برای تفریحات آبی در  کیش

نکته اول این که تفریحات دریایی جزیره بسیار زیاد هستند و زمان شما هم محدود است پس باید برای آنها برنامه ریزی کنید و فقط چند مورد را انتخاب کنید وگرنه به تفریحات دیگر، کنسرت، خرید و یا قدم زدن در کیش نمی رسید.

نکته دوم این که تفریحات دریایی انرژی بر هستند پس اگر می خواهید در یک روز هم خرید کنید و هم به سایر تفریحات و سرگرمی ها برسید، بهتر است که این تفریحات را در موقع مناسب آن انجام دهید.

نکته سوم درباره هزینه هاست، هزینه تفریحات آبی هم می تواند کم باشد و هم زیاد اما نباید تخفیف ها، فصل مناسب و خلوت برای مسافرت و در نهایت تفریحات کم طرفدارتر را از یاد برد.

در هر کدام از این موارد هزینه شما پایین خواهد آمد. البته که می توانید با رفتن به سواحل آزاد، اسکله های عمومی و خطوط ساحلی، بدون هزینه یک تفریح آبی خوب را تجربه کنید.

در نهایت این که یادتان باشد کیش بوک در طول سفر همراه شما هست و هر سوالی که داشته باشید را در سریع ترین زمان ممکن پاسخ می دهد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات