اجاره موتور برقی در کیش: تجربه ای که نباید از دست بدهید

موتور برقی در کیش

آنچه در این مقاله می خوانید

تجربه ای بی نظیر با اجاره موتور برقی در کیش

افرادی که تا به حال تجربه سفر به جزیره زیبای کیش را داشته اند، حتما با موتورهای بی سروصدای کیش آشنایی دارند یا موتورسواری با آنها را تجربه کرده اند. در حال حاضر یکی از تفریحات لذت بخش کنار سایر تفریحات در جزیره کیش رانندگی با موتور های برقی در کیش است و با موتور های برقی نهایت لذت را از مکان های دیدنی کیش در شب ببرید. موتور های برقی در کیش علاوه بر مزایا و راحتی برای موتور سواران، معایبی نیز به همراه داشته است.
با کیش بوک همراه شوید تا با معایب و مزایای موتور برقی در کیش آشنا شوید و لحظات شگفت‌انگیزی را تجربه کنید.

گشت و گذار و کشف جزیره

زمانی که شما به عنوان گردشگر وارد جزیره زیبای کیش میشوید خیلی دوست دارید اماکن و زیبایی های آن را هر چه زودتر کشف کنید . متاسفانه هزینه تاکسی یا حتی اجاره خودرو در کیش به نسبت برای خیلی از گردشگران بالاست پس یکی از راه های مقرون به صرفه و همچنین جذاب جستجو و گشت و گذار با موتور های برقی در کیش است و می توانید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی کیش لذت ببرید. زمانی که با موتور های برقی در کیش، مخصوصاً در فصل‌های پاییز و زمستان، در حال گشت و گذار در این جزیره هستید، آنچنان لذتی را تجربه خواهید کرد که با ماشین درک همچین حس و حالی دشوار است. با توجه به ساختار زیبا و اصولی خیابان های کیش و همچنین طبیعت و نظم شهری آن لذت موتور سواری را برای موتور سوران دو چندان خواهد کرد.
همچنین در جزیره کیش بر خلاف سایر نقاط کشور موتور سواری برای خانم ها کاملا آزاد است این دلیل دیگری برای گشت و گزار جذاب برای بانوان می تواند باشد.

قوانین موتور سواری در جزیره کیش

با تمام جذابیت و کاربردی بودن موتور های برقی در کیش باید قوانین موتور سواری در این جزیره را در نظر بگیریم و آن را به طور کامل رعایت کنیم در ادامه به چند مورد مهم از این قوانین اشاره خواهیم کرد:

۱.استفاده از کلاه ایمنی موتور سواری:

همانطور که میدانید استفاده از کلاه ایمنی در هنگام موتورسواری از واجبات استفاده از این وسیله نقلیه است، که به تازگی پلیس کیش بسیار جدی تر با افرادی که بدون کلاه ایمنی موتور سواری می کنند برخورد می کند. پس در هنگام رانندگی موتور برقی در کیش از کلاه ایمنی استفاده کنید از خودتان و دیگران را در برابر خطرات حادثه محافظت کنید.

۲.گذر از خطوط مخصوص موتور سواران در کیش:

در اکثر خیابان های اصلی کیش در حاشیه سمت راست جاده خط کشی مخصوص برای موتور انجام شده که موتور سواران باید از قسمت مربوط به موتور سواری تردد کنند.

۳.رعایت حق تقدم:

هنگام ورود به میادین کیش، حق تقدم با ماشین‌ها و موتورهایی است که در میدان حضور دارند. حتماً قبل از ورود به میدان، حق تقدم را رعایت کنید.

۴. اجاره موتور از شرکت های معتبر

هنگام اجاره موتور برقی در کیش از مراکز معتبر و قابل اعتماد اجاره کنید. همچنین توجه کنید که موتور دارای پلاک و بیمه معتبر است تا مشکلاتی در سفرتان به وجود نیاید.

 

موتورسواری در کیش
موتورسواری در کیش

چند نکته کاربردی برای اجاره موتور برقی در کیش

موتورهای موجود در جزیره زیبای کیش همه برقی هستند و همانطور که میدانید پس از طی مسافتی نیاز به شارژ دارند.پس به هنگام اجاره موتور برقی در کیش حتما به نوع موتور و باتری آن توجه بسیار داشته باشید.
تجربه کیش بوک: برخی از مسافران، به دلیل عدم آگاهی از نوع موتور و محدودیت مسافت مجاز برای گشت و گذار با آن در جاده‌های دور از مرکز شهر کیش، با خاموش شدن موتور مواجه شده و تجربه‌ای ناخوشایند را تجربه کرده‌اند.به هنگامی که شارژ موتور برقی شما تمام میشود شما باید به شرکت اجاره دهنده موتور تماس بگیرید تا برای تعویض موتور یا باتری به کمک شما بیایند.

• همیشه در جزیره کیش با سرعت کم موتور سواری کنید به چند دلیل، شما موتور اجاره کرده اید تا از مناظر و خیابان های کیش لذت ببرید پس دلیلی برای افزایش سرعت نیست. همچنین زمانی که شما با سرعت کم موتور سواری میکنید به هنگام حادثه آسیب کمتری خواهید دید.
• همچنین زمانی که با سرعت پایین موتور سواری میکنید باتری شما هم دیر تر به اتمام خواهد رسید.
• استفاده از مسیر دوچرخه سواری برای موتور های برقی ممنوع است و در صورت مشاهده پلیس موتور شما به پارکینگ منتقل خواهد شد.
• همانطور که گفته شد عمر باتری به نوع موتور بستگی دارد. یه طور معمول عمر باتری بعد از هر بار شارژ بین ۲ الی ۵ ساعت می باشد. زمان شارژ باتری موتور نیز به نوع موتور و باتری آن بستگی دارد. زمان شارژ باتری موتور تقریبا بین ۴ الی ۸ ساعت می باشد. در مقاله ای مجزا به بررسی کلیه موتورهای برقی کیش خواهیم پرداخت.

چگونه موتور برقی در کیش اجاره کنیم؟

نحوه اجاره موتور برقی در کیش به چند طریق ممکن است یکی از روش های معمول آن، مراجعه به مراکز و ایستگاه های دوچرخه سواری در کیش است که معمولا در نزدیکی پیست دوچرخه سواری قرار دارند. این مراکز با دریافت کارت شناسایی و پرداخت هزینه موتور را به شما تحویل می دهند.
روش دیگر برای اجاره موتور برقی در کیش، شرکت های ارائه دهنده این خدمات در جزیره کیش می باشند. شما بعد از جستجوی عبارت ” اجاره موتور در کیش” میتوانید شرکت های معتبر را بررسی و اقدام به رزرو موتور خود کنید. یکی از مراکز معتبر اجاره موتور برقی در کیش، شرکت کیش بوک است که می‌توانید با اجاره موتور های برقی بهترین تجربه موتور سواری با موتور های برقی در کیش را برای خود به ارمغان بیاورد.

هنگام اجاره موتور برقی در کیش به موارد زیر توجه داشته باشید:
کارت ملی: به هنگام اجاره موتور حتما کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.
سن: حداقل سن برای اجاره موتور برقی در کیش هجده سال می باشد.
حوادث:در صورت آسیب به موتور بعد از اجاره، اجاره‌کننده ملزم است خسارت وارد شده را به هنگام تحویل موتور به شرکت اجاره‌دهنده پرداخت کند.
قرارداد اجاره: برای اجاره موتور برقی در کیش قرارداد اجاره موتور را مطالعه کرده و آن را امضا کنید. این قرارداد شامل شرایط و ضوابط اجاره موتور است که باید رعایت شوند.

 

اجاره موتور برقی در کیش

معایب موتور برقی در کیش:

۱. بی سرو صدا بودن: بی‌سروصدا بودن موتورهای برقی در برخی موارد می‌تواند عیب محسوب شود چرا که عابرین پیاده، دوچرخه‌سواران یا حتی رانندگان خودروها ممکن است از حضور شما مطلع نشوند. بنابراین، هنگام استفاده از این موتورها باید کاملاً دقت کنید تا از برخوردهای ناگهانی جلوگیری شود
۲. گرمای تابستان: در فصل تابستان، مخصوصاً تیر و مرداد، ترجیحاً در ساعات ظهر و اوج گرما از موتورهای برقی استفاده نکنید.
۲. باتری موتور: نیروی این موتورهای برقی بستگی به باتری آنها دارد. پس قبل از اینکه شارژ باتری موتور به پایان برسد، موتور خود را به محل شارژ برسانید.

مزیت های موتور های برقی در کیش:

آلودگی صوتی ندارند: یکی از نکات مهم موتور های برقی بی سرو صدا بودن آن ها است. این موتورها هیچ گونه آلودگی صوتی ندارد و باعث حفظ آرامش محیط می شود.
هزینه سوخت ندارید: همانطور که می دانید متور های برقی نیازی به سوخت ندارد و برای لازم به مصرف سوخت ندارد. و هم از نظز اقتصادی نیاز به پرداخت به هزینه
بنزین نیست و علاوه براین از آلودگی هوای این جزیره خوش آب و هوا جلوگیری می کند.
قیمت مناسب: برای اجاره یا خرید موتور برقی در کیش نیاز به پرداخت هزینه ی زیادی نیست و شما می توانید با کمترین هزینه یک موتور برقی برای گردش در جزیره زیبا ی کیش داشته باشید.
فصل سرما: در فصل های پاییز و زمستان استفاده از آن بسیار لذت بخش است، چرا که هوا خنک تر و مطبوع تر می باشد.

 

سخن پیانی:

ما در مجله کیش بوک قصد داریم به موضوعاتی مثل انواع موتور های برقی، قیمت های اجاره روزانه و ساعتی این نوع موتور ها بپردازیم.
در کل با توجه به تجربه چندین ساله کیش بوک باید عرض کنیم که موتور برقی در کیش یک وسیله بسیار کاربردی و جذاب برای گشت و گذار و گردش در این جزیره هست. ولی در این اواخر با توجه به رعایت قوانین و استفاده صحیح آن خیلی از کیشوندان از حضور بیش از حد این موتور ها ناراضی هستند.
کیش بوک در این مقاله قصد دارد با ترویج فرهنگ درست موتورسواری بتوانیم استفاده صحیح آن را برای مسافرین عزیز کیش شرح دهیم و با فرهنگ سازی صحیح حضور این وسایل نقلیه را در جزیره بهینه کنیم..

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *