لذت پرواز روی آب با فلای بورد در کیش

فلای بورد در کیش

4.9/5 - (81 امتیاز)

آنچه در این مقاله می خوانید

فلای بورد یک وسیله‌ای است که معمولا به پاهای شما وصل می‌شود و قدرت خود را از پمپاژ آب می‌گیرد. این دستگاه با قدرت پمپاژ آب می‌تواند امکان انجام حرکات نمایشی و شیرجه زدن را به شما بدهد. البته قابل ذکر است که نیروی محرکه فلای بورد از یک جت اسکی گرفته می‌شود. برای آشنایی با نحوه کار و بازی با فلای بورد در کیش ادامه این مقاله را بخوانید. تنوع ورزش‌های آبی در جزیره کیش آن‌قدر زیاد است که هر روز یک تفریح را می‌توانید برای خود داشته باشید. فلای بورد یکی از تفریحات آبی کیش است؛ که قابل اجرا در فضاهای باز مانند دریاست. این ورزش را نمی‌توانید در استخر انجام دهید.
پرسش و پاسخ:
۱فلای بورد چیست؟
فلای بورد ورزشی است که به کمک یک آداپتور و شلنگ و اتصال آن به یک جت اسکی، به وسیله فشار آب شما را در بالای آب معلق نگه می‌دارد.
۲قیمت بلیط فلای بورد چقدر است؟
به‌طور میانگین در اغلب کلوپ‌های جزیره کیش برای تجربه ۳۰ دقیقه کار با فلای بورد باید ۳۵۰ هزار تومان بپردازید.
۳آیا انجام این بازی محدودیتی دارد؟
افراد بالای ۱۸ سال و دارای وزن کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم که از نظر جسمی مشکل خاصی ندارند؛ می‌توانند این ورزش جذاب را تجربه کنند.

آرزوی پرواز برای انسان منجر به کشف و ساخت وسیله‌های پرواز شده است. اما این بار پرواز بر روی آب دریا طعم دیگری برای تجربه دارد. به پرواز مرغان دریایی و حتی یک سنجاقک بر روی آب دقت کنید. می‌تواند ارتفاع بگیرد و یا آن‌قدر نزدیک به سطح آب شود؛ که خنکای آن را حس کند. حتما دوست دارید چنین پروازی را تجربه کنید. این ورزش برای اولین بار توسط فرانکی زاپاتای که اهل فرانسه بود در سال ۲۰۱۱ معرفی شد؛ و یک سال بعد به عنوان یک تفریح آبی در اختیار عموم قرار گرفت.
پرواز روی آب با فلای بورد در کیش
پرواز روی آب با فلای بورد در کیش

شرایط استفاده از فلای بورد در کیش

شما پیش از استفاده از فلای بورد حرفه‌ای به مدت ۲۰ دقیقه با دستگاه فلای بورد ساده و مبتدی‌تر باید بازی کنید؛ تا به اصطلاح چم و خم این تفریح دست‌تان بیاید. پس از این مرحله و داشتن تعادل لازم در این ورزش، فلای بورد پیشرفته در اختیارتان قرار می‌گیرد. فلای بورد مبتدی دارای یک اپراتور است؛ که گاز و فشار آب خروجی را کنترل می‌کند. اما این کار در فلای بورد پیشرفته بدون اپراتور انجام می‌شود؛ و کنترل گاز و فشار آب به کمک خود شخص انجام می‌پذیرد.
برای انجام این ورزش باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. البته شرایط سنی در برخی از کلوپ‌های ورزشی متفاوت است. بنابراین ممکن است افراد بالای ۱۶ سال نیز با داشتن جثه مناسب بتوانند از این فرصت استفاده کنند. همچنین وزن مجاز برای شرکت در این تفریح باید کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد. سایر شرایط جزئی‌تر استفاده از فلای بورد در کیش را باید با مراجعه به هر کلوپ ورزشی بررسی کنید.
کلاه ایمنی، لباس مناسب و همچنین جلیقه نجات را برای این ورزش فراموش نکنید. به هر حال ممکن است لحظه‌ای تعادل خود را از دست بدهید و در آب بیفتید. همچنین لازم است فرد شنا بلد باشد؛ تا از احتمال آسیب دیدگی خود جلوگیری کند. به هر حال این ورزش نیز مانند ورزش‌های دیگر دارای خطراتی نیز هست. به خصوص که هیجان این ورزش هم زیاد است.
ما پیشنهاد می‌کنیم اگر به این جزیره سفر کردید؛ و عاشق هیجان هستید حتما از فلای بورد در تور کیش لذت ببرید.

آشنایی با ورزش فلای بورد در کیش

فلای بورد تنها یک تفریح نیست، یک رشته ورزشی است که در سطح مسابقات نیز انجام می‌شود. این وسیله ابتدا در مسابقات جام جهانی در کشور چین معرفی شد. این مسابقات در سال ۲۰۱۱ برگزار و مورد پسند عموم قرار گرفت. پس از آن مسابقات جام جهانی ورزش فلای بورد در کشور قطر نیز برگزار شد.
بسیاری از افراد خبره در این ورزش، آن را شبیه شنا کردن دلفین‌ها می‌دانند. چون می‌توان بر روی آب مانند یک دلفین شیرجه زد و شنا کرد. فلای بورد توسط یک شلنگ مخصوص، از جت اسکی به دستگاه متصل می‌شود و شما با استفاده از این نیرو می‌توانید تا ارتفاع ۲ متر بالاتر از سطح دریا پرواز کنید. برای انجام و استفاده از این وسیله باید قدرت پاهای بالایی داشته باشید؛ تا بتوانید حرکات خود را کنترل کنید. شما با استفاده از ورزش فلای بورد در کیش می‌توانید حرکات آکروباتیک زیبایی را بر روی دریای خلیج فارس انجام دهید.
جت اسکی که فلای بورد شما توسط شلنگ مخصوص به آن متصل شده، به هر سمتی که بروید به دنبال شما می‌آید تا نیروی لازمه را برای پرواز شما تامین کند. طول این شلنگ به حدود ۱۸ متر می‌رسد؛ و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی پرواز کنید.

فلای بورد در کیش
فلای بورد در کیش

یک راهنمای کوتاه برای پرواز با فلای بورد

فلای بورد نزدیک‌ترین چیزی است که برای تجربه پرواز روی آب می‌توان تجربه کرد. با اتصال یک سری آداپتور و شیلنگ به یک قایق شخصی، می‌توانید از آب خارج شده و پرواز را تجربه کنید. با کمک یک مربی و یادگیری اصول اولیه در یک جلسه، انجام این کار در عرض چند دقیقه ممکن خواهد بود. در ادامه درباره روش انجام این بازی بیشتر توضیح می‌دهیم.
ابتدا یک جلسه فلای بورد را در یکی از کلوپ‌های کیش رزرو کنید. معمولا جلسات ۳۰ دقیقه‌ای استاندارد هستند؛ و زمان مناسبی برای تمرین پرواز به شما می‌دهند.
این تجربیات بسته به موقعیت کلوپ انتخابی شما می‌تواند از ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان متغیر باشد.
انجام بازی فلای بورد به‌تنهایی، به مهارت‌های نسبتا پیشرفته‌ای نیاز دارد. بنابراین معمولا در ابتدا یک نفر در کنترل فشار آب و سرعت آن به شما کمک خواهد کرد.
همچنین توصیه می‌کنیم پیش از شروع کار، با تماشای ویدیوهای آنلاین با فلای بورد آشنا شوید. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد که نکات و تکنیک‌های اولیه را به شما آموزش می‌دهد.
لباس مناسب و جلیقه نجات نیز برای تجربه فلای بورد ضروری است. در این زمینه کلوپ‌های کیش کار شما را ساده کرده و این موارد را به شما امانت می‌دهند.

یادگیری اصول اولیه در فلای بورد

  • برای جلوگیری از برخورد باید از قایق یا جت اسکی خود دور شوید. معمولا مربی از شما می‌خواهد که در فاصله معینی از آن شنا کنید.
  • البته قبل از اینکه خیلی از جت اسکی دور شوید؛ با علائم دستی مانند یک علامت شست بالا یا یک علامت خوب دیگر با یک‌دیگر هماهنگ کنید. فراموش نکنید که در این شرایط معمولا شنیدن صدا سخت است.
  • در شروع کار پاهای خود را در زیر خود صاف کنید. فلای بورد تا حدودی شناوری خاص خود را دارد؛ و به شناور شدن شما کمک می کند. پاهای خود را در زیر خود و در آب، ثابت نگه دارید؛ و فلای بورد را در سطح ثابت حفظ کنید. هنگامی که با دست به مربی علامت می‌دهید؛ او دریچه گاز را می‌چرخاند؛ تا فشار آب شما را تا نیمه بدن از آب خارج کند.
  • در ادامه پاهای خود را به سمت جلو خم کنید تا زمانی که هنوز در آب هستید خود را به حرکت درآورید. این کار کمک می‌کند تا حس حرکت فلای بورد را بهتر درک کنید.
  • حالا پاهای خود را تکان دهید تا در حالت قائم بمانید؛ زیرا از این مرحله به بعد مربی دریچه گاز را بیشتر می‌کند. توصیه می‌کنیم وقتی به طور کامل از آب خارج شدید، از نگاه کردن به پایین خودداری کنید؛ زیرا مرکز تعادل شما را از بین می‌برد. همچنین پشت و پاهای خود را صاف نگه دارید.
  • اگر در اولین تلاش نمی‌توانید معلق بمانید، نگران نباشید. همان‌طور که بیشتر تمرین می‌کنید؛ بیشتر به نحوه عملکرد فلای بورد عادت خواهید کرد.
  • در صورت افتادن، با بردن دستان‌تان بالای سر، در آب شیرجه بزنید. همچنین اگر خواستید سقوط را تجربه کنید؛ که احتمالا با عادت کردن به فلای بورد، این کار را خواهید کرد. سعی کنید با گرفتن دستان‌تان در بالای سر در آب شیرجه بزنید تا آسیب نبینید.
  • پنجه پا را بالا و پایین بگیرید تا به سمت عقب و جلو حرکت کنید. خم شدن به جلو و عقب با پاها به کنترل جهت و قد شما کمک می‌کند. اشاره انگشتان پا به سمت پایین، شما را به سمت جلو حرکت می‌دهد؛ اما ارتفاع را کاهش می‌دهد. در حالی که اشاره انگشتان پا به سمت بالا، شما را به سمت عقب حرکت داده و کمی ارتفاع را افزایش می‌دهد.
  • در مراحل پیشرفته‌تر زانوهای خود را بالا بیاورید تا به راست و چپ بپیچید. بلند کردن یک پا باعث می‌شود در جهت مخالف بچرخید. بنابراین بالا بردن زانوی چپ باعث می‌شود که به راست بپیچید؛ و بالا بردن زانوی راست باعث می‌شود که به چپ بپیچید. همچنین برای صاف کردن تخته، به جای بالا بردن زانو، پاهای خود را کمی بالا بیاورید.

تمرین تکنیک‌های پیشرفته

۱- در آب شیرجه بزنید و دوباره در سطح آب قرار بگیرید.

وقتی برای غواصی آماده می‌شوید؛ مربی ارتفاع شما را افزایش می‌دهد. حالا در حالی که به سمت آب خم می‌شوید؛ به همان روش گفته شده در آب شیرجه بزنید. در ادامه و در داخل آب، قبل از اینکه پشت خود را موازی با سطح زمین کنید؛ به خود اجازه دهید تا حداقل ۲ متر در آب فرو بروید. در نهایت وقتی دوباره از سطح آب خارج شدید؛ سعی کنید تعادل خود را حفظ کرده و دوباره در هوا معلق شوید. این تکنیک کمک می‌کند تا بتوانید کم‌کم مانند یک دلفین در آب شیرجه‌های متوالی بزنید.

۲- شیرجه به عقب را تمرین کنید.

از حالت معلق، دستان خود را پشت سر خود بیاندازید و پشت خود را قوس داده تا به سمت عقب شیرجه بزنید. پس از شیرجه و برای رسیدن به سطح آب، می‌توانید به جلو خم شوید؛ یا یک حلقه کامل در زیر آب ایجاد کنید.
امیدواریم با خواندن این نوشته و راهنما از کیش بوک، تجربه لذت‌بخش‌تری از فلای بورد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *