سینماهای کیش

سینماهای کیش
۲.۵/۵ - (۴ امتیاز)
جزیره کیش سرزمینی از تفریحات مختلف است؛ جاهای دیدنی کیش زیاد است و تفریحاتی که هرکدام به نوبه خود بهترین و خاطره‌سازترین لحظات را برای مسافران تورهای کیش رقم می‌زنند. از تفریحات آبی گرفته تا سواری با خودروهای جذاب و مکان‌های فرهنگی و تاریخی و هم‌چنین جاذبه‌هایی که ارزش چندین بار دیدن را حتی دارند. در این میان سینما رفتن یکی از مواردی است که فقط در کیش تجربه نمی‎شود؛ و تنها حسن فیلم دیدن در سینماهای کیش گذراندن شبی به یاد ماندنی با دوستان در فضایی متفاوت است.سینماهای کیش تعداد زیادی ندارند؛ و تنها یک سینما به نام لبخند در کیش تاسیس شده و دیگری یک سینمای ساحلی به نام صبا است. در باقی موارد ممکن است فیلم‌ها در برخی فرهنگ‌سراها و یا در سالن‌هایی به غیر از سالن اصلی سینما اکران شوند. در هر صورت توضیح مختصری در باب سینما لبخند و سینمای ساحلی صبا خواهیم داد؛ تا شاید راغب شدید یکی از شب‌های سفر به همراه خانواده و یا دوستانتان به سینماهای کیش رفته، فیلم مورد علاقه‌تان را تماشا کنید.

سینما لبخند در کیش
سینما لبخند در کیش

معرفی سینماهای کیش

سینما لبخند و سینمای ساحلی صبا

این سینما در گذشته تنها مکان برای اکران فیلم‌ها محسوب می‎شد؛ تا این که برای همیشه تعطیل شده و به فراموشی سپرده شد. اما بالاخره در سال ۱۳۸۷ با صرف هزینه‌ای نسبتا بالا در مدت حدود ۷ ماه بازسازی شد؛ و دوباره از نو شروع به کار کرد. در ابتدا سینما لبخند با سه سانس اکران در روز شروع به فعالیت کرد؛ اما کم کم نه‌تنها تعداد سانس‌ها بیشتر نشد؛ بلکه دچار کاهش چشم‌گیری شد. نکته مهمی که در سینماهای کیش و خصوص سینما لبخند مطرح است؛ زمان ورود به سالن است.

برای حضور در سینما لبخند از نیم ساعت پیش از اکران فیلم درب‌ها باز بوده و به محض شروع اکران فیلم تمامی درب‌ها بسته شده و دیگر اجازه ورود داده نمی‎شود. افرادی که برای تماشای فیلم در سینما حضور پیدا می‎کنند با وارد کردن مشخصات بلیط را تهیه می‎کنند. حداقل یکی از افرادی که در کنار یک‌دیگر به تماشای فیلم می نشینند باید مشخصات مشابهی با بلیط تهیه شده داشته باشند.

هیچ‌گونه تاخیری در زمان اکران وجود ندارد؛ و راس ساعت مقرر فیلم مورد نظر به روی پرده می‎رود. ساعت کاری این سینما از ساعت ۸ صبح تا ۲۳ می‎باشد؛ و مکان این سینما در شهرک صدف، فاز یک، خیابان خراسان واقع شده است. یکی از موارد مثبت این سالن استفاده از به‌روزترین سیستم‌های صوتی و تصویری برای ادراک فضای فیلم به صورت واقعی است. سینمای دیگری که در جزیره کیش وجود دارد سینمایی روباز درست در کنار اسکله تفریحی کیش ، در پارک ساحلی است. این سینما مناسب افرادی است که علاقه زیادی به تماشای فیلم در فضای آزاد دارند. چه بسا تماشای فیلم به این شکل نیز بسیار جذاب و لذت‌بخش است. این کار خصوصا در فضا و آب و هوای کیش می‎تواند بسیار دلچسب است.

به‌طور کلی سینماهای کیش به دلیل این که تفریحات متنوعی در کیش وجود دارد، تقاضای زیادی ندارد؛ اما مطمئنآ تجربه‌ای خاص و جدید است و امتحان آن برای علاقمندان فیلم و سینما توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.