تجربه هیجان‌انگیز جت اسکی در کیش

جت اسکی در کیش

5/5 - (1 امتیاز)

آنچه در این مقاله می خوانید

یکی دیگر از تفریحات آبی در جزیره کیش، جت اسکی است. این تفریح مهیج یا به همراه مربی انجام می‌شود یا به طور کامل در اختیار خودتان قرار می‌گیرد. البته قبل از سوار شدن به شما نکاتی گفته می‌شود تا از آن پیروی کنید و روزی خاطره‌انگیز و بی خطر برای خود بسازید.
لازم به ذکر است جت اسکی در تورهای کیش به تنهایی تحت اختیار افراد زیر ۲۰ قرار نمی‌گیرد. این افراد یا باید به همراه مربی یا به همراه یکی از همسفران خود سوار این وسیله شوند.
البته تفریحات آبی کیش متنوع است؛ می‌توانید هر کدام از آن‌ها را برای یک بار هم که شده استفاده کنید تا ببینید کدام یک از نظرتان مهیج‌تر است. برای استفاده از این تفریح‌ها خود را ارزیابی کنید، اگر تحمل هیجان بالا را ندارید، سهل انگاری نکنید. فضاهای دیگری هم در این جزیره برای سرگرمی شما وجود دارد.این تفریح مهیج یک خاطره بیادماندنی برایتان می‌سازد. جت اسکی برای اولین بار توسط کشور ژاپن معرفی شد. اما این تفریح هم مانند دیگر تفریح‌های پر هیجان دارای خطراتی هم هست. حفظ تعادل در جت اسکی کمی برای افراد بی‌تجربه سخت است. چرا که این وسیله قابلیت کاهش سرعت را ندارد، شما تنها با برداشتن دست خود از روی گاز اجازه می‌دهید سرعت کم شود و این موضوع در موارد ناگهانی کمی دردسر ساز است. همچنین دور زدن در حالی که سرعت شما زیاد است، احتمال واژگونی شما زیاد می‌شود.

یک روز خود را با جت اسکی در سفر بسازید

در میان جاذبه های گردشگری کیش ، کلوپ‌های بسیاری در جزیره وجود دارد که به شما امکان استفاده از این تفریحات آبی را در ساحل جزیره می‌دهند. می‎توانید از تجربیات اطرافیانتان در سفر به کیش استفاده کنید. پس از انتخاب یک کلوپ مناسب برای تفریح، کارت ملی خود را به همراه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به مسئول مربوطه بدهید. اما این مبلغ برای هزینه اجاره جت اسکی در کیش نیست. این مبلغ به عنوان ضمانت و تعهد بابت سلامت جت اسکی از شما دریافت می‌شود.

جت اسکی در کیش
جت اسکی در کیش

جت اسکی‌ها مدل‌های متنوعی از لحاظ قدرت موتور دارند. هر چقدر قدرت آن بیشتر باشد طبیعتا مبلغ اجاره آن بالاتر می‌رود. اما اگر بخواهیم برای این تفریح به شما یک قیمت حدودی بگوییم، مبلغ حداقل ۲۵ هزار تومان تا حدود ۱۴۰ هزار تومان، البته بسته به زمان انتخابی، تغییر می‌کند. اما دقت داشته باشید که این مبلغ‌ها در هر کلوپی متغییر است.

نکات استفاده از جت اسکی در کیش

استفاده از هر وسیله تفریحی شرایط خاص خود را دارد. شما با پیروی از این قوانین یک خاطره ناب از تفریح خود بر جای می‌گذارید. در صورت رعایت نکردن هر کدام از این نکات باعث صدمات جانی یا مالی برای شما شود، مسئولیت آن به عهده خودتان است. چند نکته آموزنده را در این مقاله به شما می‌گوییم. اما یادتان باشد اگر به هر مجموعه تفریحی در کیش مراجعه کردید، قبل از استفاده وسایل شرایط و قوانین آن را پیش از سوار شدن یا درخواست، حتما با دقت بخوانید.

تجربه هیجان‌انگیز جت اسکی در کیش
تجربه هیجان‌انگیز جت اسکی در کیش

در ابتدا به وزن خود دقت کنید. در صورتی که دارای اضافه وزن (۱۰۰ کیلوگرم) باشید، مسئول این تفریح به شما می‌گوید که به تنهایی سوار جت اسکی شوید. با توجه به توضیحات و راهنمایی‌های مربی، جت اسکی در کیش را در محدوده مجاز هدایت کنید. همچنین سرعت جت اسکی را بیش از حد بالا نبرید. حداکثر سرعت مجاز نیز به شما اعلام می‌شود. لطفا با جان خود بازی نکنید. اجرای حرکات آکروباتیک ریسک خطر بالایی دارد. از دور زدن ناگهانی خودداری کنید.

برای جلوگیری از بروز تصادف در دریا، فاصله خود را با اسکله و دیگر جت اسکی‌ها حفظ کنید. بهتر است این فاصله حداقل ۱۰۰ متر باشد. اما اگر به صورت ناگهانی به مانعی نزدیک شدید، سریعا دست خود را از روی گاز بردارید تا سرعت جت اسکی کم شود، سپس دور بزنید. دستپاچه نشوید، جای گاز و ترمز را اشتباه نگیرید. در ابتدای سوار شدن آن را چندین بار در ذهن خود مرور کنید تا دچار مشکل نشوید.

معمولا استفاده از جت اسکی در کیش برای ۱۵، ۳۰ و ۶۰ دقیقه است. در صورتی که بیش از مدت انتخابی خود از این تفریح استفاده کنید هزینه مابه‌التفاوت از شما دریافت می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *