لذت پرواز روی آب با فلای بورد در کیش

فلای بورد در کیش
۴/۵ - (۲ امتیاز)
فلای بورد یک وسیله‌ای است که معمولا به پاهای شما وصل می‌شود و قدرت خود را از پمپاژ آب می‌گیرد. این دستگاه با قدرت پمپاژ آب می‌تواند امکان انجام حرکات نمایشی و شیرجه زدن را به شما بدهد. البته قابل ذکر است که نیروی محرکه فلای بورد از یک جت اسکی گرفته می‌شود. برای آشنایی با نحوه استفاده فلای بورد در تور کیش ادامه این مقاله را بخوانید. تنوع ورزش‌های آبی در جزیره کیش آن‌قدر زیاد است که هر روز یک تفریح را می‌توانید برای خود داشته باشید. فلای بورد یکی از تفریحات آبی کیش است که قابل اجرا در فضاهای باز مانند دریاهاست. این ورزش را نمی‌توانید در استخر انجام دهید.

پرواز روی آب با فلای بورد در کیش
پرواز روی آب با فلای بورد در کیش

آرزوی پرواز برای انسان منجر به کشف و ساخت وسیله‌های پرواز شده است. اما این بار پرواز بر روی آب دریا طعم دیگری برای تجربه دارد. به پرواز مرغان دریایی و حتی یک سنجاقک بر روی آب دقت کنید. می‌تواند ارتفاع بگیرد و یا آن‌قدر نزدیک به سطح آب شود که خنکای آن را حس کند. حتما دوست دارید چنین پروازی را تجربه کنید. این ورزش برای اولین بار توسط فرانکی زاپاتای که اهل فرانسه بود در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و یک سال بعد به عنوان یک تفریح آبی در اختیار عموم قرار گرفت.

شرایط استفاده از فلای بورد در کیش

شما پیش از استفاده از فلای بورد حرفه‌ای به مدت ۲۰ دقیقه با دستگاه فلای بورد ساده و مبتدی‌تر باید بازی کنید تا به اصطلاح چم و خم این تفریح دستتان بیاید. پس از این مرحله و داشتن تعادل لازم در این ورزش، فلای بورد پیشرفته در اختیارتان قرار می‌گیرد. فلای بورد مبتدی دارای یک اپراتور است که گاز و فشار آب خروجی را کنترل می‌کند. اما این کار در فلای بورد پیشرفته بدون اپراتور انجام می‌شود و کنترل گاز و فشار آب به کمک خود شخص انجام می‌پذیرد.

برای انجام این ورزش باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. البته شرایط سنی در برخی از کلوپ‌های ورزشی متفاوت است، ممکن است افراد بالای ۱۶ سال نیز با داشتن جثه مناسب بتوانند از این فرصت استفاده کنند. وزن مجاز برای شرکت در این تفریح باید کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد. شرایط استفاده از فلای بورد در کیش را با مراجعه به کلوپ ورزشی مطالعه کنید.

کلاه ایمنی، لباس مناسب، جلیقه نجات را برای این ورزش فراموش نکنید. به هر حال ممکن است لحظه ای تعادل خود را از دست بدهید و در آب بیفتید. همچنین لازم است فرد شنا بلد باشد تا از احتمال آسیب دیدگی خود جلوگیری کند. به هر حال این ورزش نیز مانند ورزش‌های دیگر دارای خطراتی نیز هست. به خصوص که هیجان این ورزش هم زیاد است. ما پیشنهاد می‌کنیم اگر به این جزیره سفر کردید و عاشق هیجان هستید حتما از فلای بورد در کیش لذت ببرید.

فلای بورد در کیش
فلای بورد در کیش

آشنایی با ورزش فلای بورد در کیش

فلای بورد تنها یک تفریح نیست، یک رشته ورزشی است که در سطح مسابقات نیز انجام می‌شود. این وسیله ابتدا در مسابقات جام جهانی در کشور چین معرفی شد. این مسابقات در سال ۲۰۱۱ برگزار و مورد پسند عموم قرار گرفت. پس از آن مسابقات جام جهانی ورزش فلای بورد در کشور قطر نیز برگزار شد.

بسیاری از افراد خبره در این ورزش، آن را شبیه شنا کردن دلفین‌ها می‌دانند. چون می‌توان بر روی آب مانند یک دلفین شیرجه زد و شنا کرد. فلای بورد توسط یک شلنگ مخصوص از جت اسکی به دستگاه متصل می‌شود و شما با استفاده از این نیرو می‌توانید تا ارتفاع ۲ متر بالاتر از سطح دریا پرواز کنید. برای انجام و استفاده از این وسیله باید قدرت پاهای بالایی داشته باشید که بتوانید حرکات خود را کنترل کنید. شما با استفاده از ورزش فلای بورد در کیش می‌توانید حرکات آکروباتیک زیبایی را بر روی دریای خلیج فارس انجام دهید.

جت اسکی که فلای بورد شما توسط شلنگ مخصوص به آن متصل شده، به هر سمتی که بروید به دنبال شما می‌آید تا نیروی لازمه را برای پرواز شما تامین کند. طول این شلنگ به حدود ۱۸ متر می‌رسد و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی پرواز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.