همه چیز درباره کارتینگ کیش

کارتینگ کیش

آنچه در این مقاله می خوانید

کارتینگ یک شاخه بسیار باحال از مسابقات رسمی اتومبیل رانی است. ماشین‌های کوچک با شتاب بسیار بالا و البته سرعتی قابل توجه که یک نکته بسیار مهم را در خود جای داده‌اند. این ماشین‌ها ایمنی بسیار بالایی دارند و امکان چپ کردن و برخورد های سنگینشان بسیار کم است.
کارتینگ را می‌توانید در کیش دوباره معنی کنید زیرا یکی از بهترین پیست‌های این بازی در کل ایران در کیش ساخته شده و عاشقان کارتینگ این پیست را به عنوان بهترین پیست ایران می‌شناسند. این مجموعه از جمله بهترین تفریحات ورزشی کیش محسوب می‌شود.
این پیست طولی ۸۰۰ متری دارد و هفت متر هم عرض آن است. از بابت عرض یکی از عریض ترین پیست‌های ایران است از این رو با هر اندازه تجربه می‌توانید در این پیست به رانندگی بپردازید و از مسابقه دادن لذت ببرید. کارتینگ کیش با پیست و ماشین‌ها استانداردش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بالا بردن هیجان در سفر بعدی شما به کیش است.

کارتینگ کیش
کارتینگ کیش

چرا باید به کارتینگ کیش بروید؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کیش بهره‌مندی از انواع تفریحات مدرن است که در کنار جاهای دیدنی کیش ، شمار را ترغیب می کند که به این جزیره سفر کنید. شما در کیش آثار باستانی و تاریخی خاصی را پیدا نمی‌کنید. بیشتر تفریحات هم در آب انجام می‌شود، مانند جت اسکی، اسکی روی آب و غواصی؛ اما تفریح روی زمین چه؟ در مقالات دیگر، اجاره کردن و سوار شدن بر اسکوتر برقی در کیش را به خوبی توضیح دادیم. یک تفریح نسبتا رمانتیک با چاشنی دیدن مناظر و عشقولانه های دو نفره.

اما اگر عاشق هیجان و سرعت باشید چه؟ اسکوترهای برقی سرعتی ندارند که شما را راضی کنند. به نظر من یک یا چند بار به کارتینگ کیش بروید آموزش ببینید و بعد معنی واقعی هیجان را درک کنید.

بگذارید درباره ماشین‌های کارتینگ کمی توضیح دهیم. ماشین‌های این مجموعه به دو دسته کلی تقسیم می‌شود یک دسته موتورهای چهار چرخه‌ای هستند که به ATV مشهورند. با این موتورها در پیستی پر دست انداز می‌توان حسابی بالا و پایین پرید. چندان هم نیاز به آموزش ندارند اما دسته دو یا کوگارت‌ها، این دسته را به ماشین‌ها کارتینگ هم می‌شناسند.

کارتینگ کیش از سه نوع کوگارت بسیار قوی بهره می‌برد:

  • کوگارت‌های آموزشی با حجم موتور ۱۴۰ cc با حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت
  • کوگارت‌های مینی با حجم ۱۲۰ cc و حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر
  • کوگارت‌های دو موتوره ۴۰۰ cc و حداکثر سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت

همان طور که می‌بینید این سه مدل ماشین کارتینگ با یک دیگر خیلی تفاوت دارند. کارتینگ‌های دو موتوره را فقط به افرادی که بتوانند تست‌های اولیه و مهارتی پیست را بگذرانند می‌دهند و این یعنی آن که به چند بار آموزش دیدن برای سوار شدن  این ماشین‌ها نیاز دارید.

شاید بگویید من رانندگی بلد هستم و گواهی‌نامه رانندگی دارم اما این اصلا کافی نیست. شما برای این که اساسا با ماشین‌های ۱۴۰cc به بالا کار کنید حتما باید گواهینامه داشته باشید اما دانستن رانندگی شهری برای راندن ماشین کارتینگ در پیست کارتینگ اصلا کافی نیست. پیست قوانین و مهارت‌های خاص خود را می‌طلبد که البته مربیان مجرب این مجموعه همه این مهارت‌ها را به شما انتقال می‌دهند.

کارتینگ کیش بهترین تفریح ورزشی
کارتینگ کیش بهترین تفریح ورزشی

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارتینگ کیش

  • داشتن حداقل قد ۱۴۰ سانتیمتر برای همه و سن بیش از ۱۰ سال
  • حضور والدین برای افراد زیر ۱۶ سال الزامی است.
  • نداشتن وزن بالای ۹۰ کیلو
  • باردار بودن و همین طور داشتن کوچک‌ترین جراحتی سبب می‌شود نتوانید از کارتینگ کیش استفاده کنید.

شما با به دست آوردن حد نصاب‌های لازم می‌توانید از کوگارت‌های ۴۰۰ cc دو موتوره استفاده کنید که عملا بخش حرفه‌ای پیست است و واقعا مزه واقعی هیجان کارتینگ را در کیش بچشید.

ساعت کار و آدرس پیست

کارتینگ کیش از ساعت ۱۹ تا یک بامداد دایر است. پس صبح تا ساعت ۷ را به خوبی خوشی به خرید و گردش‌ها دیگر و البته استراحت کافی بپردازید که تا ساعت ۷ بعد از ظهر سر حال و قبراق برای این بازی انرژی داشته باشید. و اگر بخواهیم در یک کلام آدرس بدهیم باید بگوییم ضلع جنوب شرق پارک شهر کیش.

کارتینگ کیش
کارتینگ کیش

اما آدرس دقیق: بهترین مسیر دسترسی به کارتینگ کیش از خیابان خلیج فارس است. همین طور اگر از شمال جزیره به سمت جنوب می‌روید به سمت دانشگاه صنعتی شریف کیش بروید و بعد از رسیدن به میدان امیر کبیر در خروجی جنوبی وارد خیابان خلیج فارس شوید.

بهترین برنامه استفاده از این مجموعه زمانی است که به شهربازی کیش سر زده‌اید و حسابی آن جا بازی کرده‌اید سپس می‌توانید به کارتینگ بروید و روز هیجان انگیزتان را به اوج برسانید این دو مجموعه پیاده ۳ دقیقه با هم فاصله دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *