شرایط تحصیل در مدارس کیش

مدارس کیش
۴.۶/۵ - (۹ امتیاز)

فرهنگ و تمدن هر منطقه به کیفیت آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان همان منطقه باز می‌گردد؛ به همین دلیل در جای جای ایران ما، مدارس فوق العاده‌ای تعبیه شده است تا کودکان هر شهر بتوانند به راحتی کسب علم کنند و فرهنگ ایرانی را زنده نگه دارند.

تحصیل در جزیره زیبا و مدارس کیش

همانگونه که می‌دانید تحصیل و داشتن علم و دانش، از مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالش‌های زندگی و اجتماعی هر فرد است و به همین دلیل از ارکان‌های اصلی زندگی به حساب می‌آید. چرا که یک مدرسه خوب و عالی می‌تواند با وجود دانش آموزان موفق، یک جامعه عالی بسازد و به همین دلیل است که تحصیل در جای جای ایران به یکی از چالش های اصلی والدین برای انتخاب مدرسه مناسب تبدیل گشته است. اگر کیشوند هستید و یا تصمیم دارید برای ادامه زندگی خود، جزیره کیش را انتخاب کنید؛ باید به کودکان هم توجه بالایی داشته باشید و یکی از بهترین مدارس کیش را در هر مقطع، برای تحصیل کودک عزیزتان انتخاب کنید.

جزیره کیش در استان هرمزگان و جنوبی ترین بخش ایران قرار دارد و با داشتن تقریبی ۲۵ هزار کیشوند، از مراکز استانداردی جهت تحصیل عزیزان شما از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه برخوردار است. ما در این مطلب از کیش بوک سعی بر این داریم تا شما را با مراکز تحصیلی این جزیره دوست داشتنی آشنا کنیم تا اگر تصمیم به مهاجرت دارید یا به تازگی کیشوند شده‌اید، تمامی موارد را بسنجید و با خیال راحت کیش را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید و به مسیر تحصیل کودکانتان رنگ سبز بزنید.

مدرسه های کیش

معرفی مدارس کیش؛ تحصیل در کیش

خیلی از مسافران تور کیش تنها برای گشت و گذار و تفریح، سفر به کیش را انتخاب نمی‌کنند و ممکن است با داشتن هدف زندگی در کیش، پا به جزیره مرجانی ایران بگذارند. این جزیره به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیری که دارد از پیشرفت بیشتری به نسبت سایر شهرهای ایران برخوردار است و به عنوان یکی از قطب‌های مهم ایران برای تجارت و گردشگری به حساب می‌آید.

به همین دلیل  افراد بسیاری جهت کار و سرمایه‌گذاری در کیش به این منطقه زیبا مهاجرت می‌کنند و قطعا در حین مهاجرت و در زمان زندگی، به خدمات آموزشی در منطقه هم نیاز دارند. از این رو مدارس دولتی و غیر انتفاعی گوناگونی در مقاطع تحصیلی مختلف تا دانشگاه از مقطع کاردانی تا دکترا در کیش وجود دارد که همگی آنها به بهترین شکل ممکن، وظیفه آموزش و تربیت را بر عهده دارند و به خوبی آموزش می‌دهند. لازم به ذکر است که مدارس کیش،  بر اساس نظام آموزشی کشور ایران تعلیم دانش آموزان را برعهده داشته و به آموزش آنها می‌پردازد.

مدارس کیش

در کیش مدارس در دو دسته دولتی و غیر دولتی فعالیت می‌کنند که هرساله شهریه‌ مدارس کیش با توجه به نرج مصوبه از سوی آموزش و پرورش تعین می‌شود؛ با این حال اخبار ناگواری از تخلفاتی که در مدارس کیش خصوصا در مدارس غیر انتفاعی با هزینه به مراتب بیشتر از نرخ های تعیین شده به گوش می‌رسد.

در ادامه لیست مدارس را همراه با شماره‌های تماس و آدرس در اختیار شما قرار می‌دهیم:

نام آموزشگاه شماره تماس آدرس
دبستان فرهنگ ۴۴۳۱۸۴۴ بلوار خاتم الانبیا، کوچه شقایق، جنب اداره و آموزش پرورش کیش
دبستان مولوی ۴۴۳۰۵۳۰ سفین، روبروی مسجد نور
دبستان روشنگر ۴۴۴۲۲۹۶ شهرک صدف، میدان گلستان
دبستان البرز ۴۴۴۵۶۳۶ ۴۴۴۲۹۹۰ شهرک صدف، میدان گلستان
دبستان شهید فکوری ۴۴۴۳۱۹۰ پایگاه هوایی
دبستان جمهوری اسلامی   پایگاه هوایی
دبستان غیر انتفاعی دخترانه کیش ۴۴۴۱۴۸۵ ۴۴۴۳۱۹۴ شهرک صدف، فاز ۲، روبروی استاد شهریار، پشت سینما دیجیتال
دبستان غیر انتفاعی پسرانه کیش ۴۴۴۱۱۴۰ ۴۴۴۱۶۳۹ شهرک صدف، فاز ۴، پشت مرکز خرید صدف
راهنمایی هاجر ۴۴۳۰۴۲۴ سفین، رو به روی مسجد نور
راهنمایی توحید ۴۴۳۰۶۶۱ سفین، رو به روی شهرک پرواز
راهنمایی رازی ۴۴۴۳۰۳۱ ۴۴۴۶۵۵۱ شهرک صدف، خیابان کرمان
راهنمایی شهر آفتاب ۴۴۴۲۱۹۲ ۴۴۴۵۱۴۰ ۴۴۴۵۱۴۱ شهرک صدف، خیابان آذربایجان
راهنمایی ۲۲ بهمن ۴۴۴۲۸۱۲ پایگاه هوایی
راهنمایی شهید بهشتی ۴۴۴۳۹۶۰ پایگاه هوایی
راهنمایی و دبیرستان غیر انتفاعی کیش ۴۴۴۱۶۳۸ ۴۴۴۰۹۸۰ شهرک صدف، فاز ۴، پشت دامون
راهنمایی پسرانه غیر انتفاعی کیش ۴۴۳۰۳۴۱ سفین، انتهای خیابان خانشیر
دبیرستان امام خمینی ۴۴۴۳۱۹۰ ۴۴۴۳۳۵۰ شهرک صدف، خیابان خراسان
هنرستان هدف ۴۴۳۳۹۱۱ ۴۴۳۱۸۴۳ سفین، میدان سعدی، رو به روی خانشیر
هنرستان خوارزمی ۴۴۳۱۸۴۵ ۴۴۳۲۸۴۴ سفین، میدان سعدی
دبیرستان پسرانه غیر انتفاعی کیش ۴۴۳۰۵۳۲ ۴۴۳۱۱۴۰ سفین، میدان سعدی، انتهای خیابان خانشیر
دبستان امید استثنایی ۴۴۳۲۶۳۳ سفین، رو به روی مسجد نور
دبیرستان بزرگسالان شهید تابش ۴۴۳۲۳۹۹ سفین، میدان سعدی، رو به روی خیابان خانشیر

با در اختیار گذاشتن بانک اطلاعاتی از مدارس کیش امید داریم که بتوانید در انتخاب مدرسه برتر برای کسب علم کودکان خود سهم بزرگی داشته باشید. با بازدید دقیق از این جدول می‌توانید مدارس مورد نیاز را به تفکیک مقاطع تحصیلی مانند پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم و نوع مدرسه چون غیر انتفایی ، دولتی ، شاهد ، نمونه دولتی و تیزهوشان و از همه مهم تر جنسیت مدرسه یعنی دخترانه و پسرانه بودن مرکز آموزش، مدرسه برتر مورد نظر خود را برای کسب علم و دانش کودکان و نوجوانان خود انتخاب نمایید.

مدارس جزیره کیش

در ادامه معرفی مدارس کیش به معرفی دانشگاه‌های جزیره کیش هم خواهیم پرداخت. کیش زیبا با وجود کوچک و کم مساحت بودن در میان آب‌های نیلگون خلیج فارس، از دانشگاه‌های معتبری هم برخوردار است که اکثر این دانشگاه‌ها زیر نظر دانشگاه شریف و دانشگاه تهران فعالیت می‌کنند.

در این دانشگاه‌هاکه فعالیت آنها به صورت آزاد است می‌توانید رشته‌های متنوعی چون فناوری اطلاعات، پزشکی، برق و … را در  دوره‌های بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بگذرانید و از دانشگاه مدارک معتبر دریافت کنید. لازم به ذکر است که دانشجویان کیش ممکن است ساکن نباشند و تنها برای تحصیل از سراسر ایران و سایر شهرها به این منطقه بیایند و تحصیل کنند.

لیست دانشگاه های موجود در جزیره کیش:

  1. پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف
  2. پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه تهران
  3. بین‌الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران
  4. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی کیش
  5. پیام نور مرکز بین‌الملل کیش
  6. دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

همانگونه که پیش تر عنوان کردیم دانشگاه‌های کیش به صورت آزاد هستند و از هزینه بسیار بالایی برخوردارند. پس با توجه به بالا بودن هزینه‌های تحصیل در کنار هزینه‌های زندگی، بهتر است قبل از مهاجرت نسبت به جوانب موضوع دقیق فکر کنید و با توجه به این موارد تصمیم بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات