دانشگاه های کیش

دانشگاه تهران پردیس کیش
۳.۳/۵ - (۵۸ امتیاز)

کیش یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است که در صنعت گردشگری خدمات و امکانات تفریحی زیادی را برای گردشگران دارد؛ جاذبه های گردشگری کیش، مراکز تفریحی، هتل های متنوع و اجاره ماشین در کیش جزو خدماتی است که مسافران در این جزیره می توانند تجربه کنند. اما لازم به ذکر است که جزیره کیش در زمینه آموزشی هم امکانات فراوانی دارد، اگر بخواهیم تعداد دانشگاه را به مساحت یک منطقه تقسیم کنیم دانشگاهی ترین شهر ایران کیش است. در ۹۱.۵ کیلومتر مربع مساحت کل جزیره کیش ۵ دانشگاه وجود دارد که تقریبا هر ۱۸.۳ کیلومتر مربع یک دانشگاه مشغول فعالیت است. اگر می‌‎خواهید درباره کیش بیشتر بدانید؛ دانشگاه‌های کیش یکی از این موارد است. مساحت هر یک از این دانشگاه های کیش هم خود به هیچ عنوان کم نیست و بخش قابل توجهی از مساحت این جزیره را دانشگاه های آن تشکیل داده است.

دانشگاه‌های کیش در نگاه اول یک ویژگی بسیار مهم دارد و آن هم بین‌المللی بودن آنها ست. تدریس به زبانی غیر از فارسی در خاک ایران ممنوع است. اما در مناطق آزاد تجاری این قانون حکم فرما نیست و می‌توان دانشگاه های با زبان تدریسی به غیر از فارسی تأسیس کرد.

۵ دانشگاه کیش عبارت اند از:

 1. پردیس بین المللی دانشگاه تهران
 2. دانشگاه صنعتی شریف کیش
 3. دانشگاه بین اللملی آزاد کیش
 4. دانشگاه پیام نور کیش
 5. دانشگاه علمی کاربردی کیش

ناگفته پیداست که دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف با شعباتی که در کیش افتتاح کرده‌اند می‌توانند برترین دانشگاه‌های این جزیره باشند در این میان بهترین دانشگاه کیش حقیقتا دانشگاه صنعتی شریف است. که رشته های فوق العاده جذابی برای درس خواندن دارد. شما می‌توانید در تمام رشته‌های مهم دانشگاهی، دانشکده‌ای را در کیش بیابید که در آن درس بخوانید و مدرک معتبری دریافت کنید.
اما از آنجا که کیش یک شهر تجاری است و بسیاری از شرکت های ایرانی در آنجا به ثبت رسیده‌اند رشته‌های مرتبط به امور مالی و بازرگانی در دانشگاه‌های کیش بسیار پر طرفدار بوده و همین طور دپارتمان‌هایی که برای این رشته‌ها در کیش تأسیس شده است به مراتب قوی‌تر و پویاتر است. دیگر موردی که در همه دانشگاه‌های کیش می‌توان دید بها دادن به تحصیلات تکمیلی است برخی از این دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد کیش بیشتر در دوره‌های فوق لیسانس و دکتری پذیرش دانشجو دارند.

دانشگاه های کیش
دانشگاه های کیش

بیشتر رشته‌های پردیس بین المللی دانشگاه تهران و دانشگاه شریف رشته‌هایی با پرداخت شهریه هستند و تحصیل رایگان در کیش چندان جایگاهی ندارد. باید توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه‌های کیش کم نیست و به این مقدار مخارج رفت و آمد اقامت و دیگر هزینه ها را هم باید اضافه کنید. حالا وقت آن است که درباره دانشگاه های کیش بیشتر بدانیم و آنها را به صورت تخصصی دانشگاه های کیش را بررسی کنیم.

دانشگاه صنعتی شریف کیش

این دانشگاه از ۱۳۸۴ در کیش فعال است ساختمانی بزرگ و امکاناتی بسیار خوب دارد و در دوره های کارشناسی کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه شریف کیش
دانشگاه شریف کیش

همان طور که از نام دانشگاه شریف همیشه بر می‌آید این دانشگاه یک دانشگاه صنعتی است به این معنی که راه یابی به این دانشگاه از طریق رشته علوم ریاضی صورت می‌گیرد. رشته‌های دانشگاه شریف کیش عبارت اند از:

دوره کارشناسی دانشگاه شریف کیش

مهندسی مکانیک (مکاترونیک)، مهندسی کامپیوتر-فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف کیش MBA با گرایش محصول و بازار، کارشناسی ارشد مدیریت با تمرکز بر مدیریت پروژه، Online MBA گرایش عمومی، نیمه حضوری (همکاری مشترک با دانشگاه مالتی مدیای مالزی)، MBA گرایش فناوری اطلاعات (همکاری مشترک با دانشگاه مالتی مدیای مالزی)

دوره دکتری دانشگاه شریف کیش

مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، سایر دوره های دکتری.

در میان رشته‌های دانشگاه شریف کیش دو رشته کارشناسی ارشد با عنوان های Online MBA و MBA گرایش فناوری اطلاعات با همکاری دانشگاه مالتی مدیای مالزی برگزار می‌گردد دانشگاه شریف این رشته خاص از مدیریت کسب و کار را در کیش با جدیت فراوان و با کیفیت بسیار بالا برگزار می‌کند. اگر برای رشته کارشناسی ارشد خود مردد در انتخاب رشته هستید حتما به صورت جدی به این دو رشته دانشگاه شریف کیش فکر کنید.

رشته های دانشگاه تهران پردیس کیش

دانشگاه تهران پردیس کیش
دانشگاه تهران پردیس کیش

کارشناسی دانشگاه تهران پردیس کیش

اگر می‌خواهید به راحتی وارد دانشگاه شوید و با استاندارد های دانشگاه تهران در کیش درس بخوانید پیشنهاد می‌کنم حتما به سراغ انتخاب رشته در پردیس بین المللی کیش بروید. این دانشگاه مانند دانشگاه شریف کیش بیشتر در دوره های تحصیلات تکمیلی فعال است و تنها سه رشته کارشناسی را در خود دایر دارد.

لیست رشته های دانشگاه تهران واحد کیش عبارت اند از:

مقطع کارشناسی:

طراحی صنعتی، مهندسی معماری، حقوق

مقطع کارشناسی ارشد:

مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی، مدیریت کسب و کار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، مالی گرایش مهندسی مالی و مدیریت ریسک، کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید، تحقیقات آموزشی، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، روانشناسی عمومی، گروه علوم انسانی، آموزش زبان انگلیسی، حقوق خصوصی، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق نفت و گاز، مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی گرایش ماشین های آبی، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مهندسی عمران گرایش سازه، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی انرژی های تجدید پذیر، زیست شناسی گرایش علوم سلولی و مولکولی، طراحی صنعتی، مهندسی معماری، معماری و انرژی، معماری داخلی، مدیریت پروژه و ساخت

دکتری دانشگاه تهران پردیس کیش

جغرافیای سیاسی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، ژئومورفولوژی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت سیاستگذاری بازرگانی، مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی، مدیریت گرایش مدیریت رسانه ای، مدیریت گرایش تولید و عملیات

مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، مالی گرایش مهندسی مالی، کارآفرینی، حسابداری، اقتصاد سنجی، مدیریت ورزشی – مدیریت اوقات فراغت و ورزش های تفریحی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی و رسانه ها در ورزش، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان ها و رویدادهای ورزشی، رفتارحرکتی گرایش رشد حرکتی، فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی عصبی عضلانی، فیزیولوژی ورزشی گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، فیزیولوژی ورزشی گرایش قلب و عروق و تنفس، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش امداد گری ورزشی، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، علم اطلاعات و دانش شناسی با گرایش بازیابی اطلاعات و دانش، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، سنجش و اندازه گیری، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، روابط بین الملل، گروه فنی ومهندسی: مهندسی صنایع، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت (مخازن )، مهندسی مکانیک – ساخت و تولید، مهندسی هوافضا گرایش آئرودینامیک، مهندسی محیط زیست- گرایش آب و فاضلاب

مهندسی محیط زیست- گرایش منابع آب، مهندسی محیط زیست- گرایش آلودگی هوا، مهندسی سیستم های انرژی گرایش انرژی و محیط زیست، محیط زیست- گرایش برنامه ریزی، مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی نانوشیمی(علوم و فناوری نانو)، شیمی پلیمر بیوانفورماتیک، زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی، معماری، پژوهش هنر

دانشگاه پیام نور کیش

در میان دانشگاه های کیش دو دانشگاه پیام نور کیش و علمی کاربردی کیش با رشته های زیاد مخصوص کسانی ساخته شده است که کار و مشغله بسیار زیادی دارند و وقت رفتن بر سر کلاس ها را ندارند برای همین با زمان کمتری می‌توانند این دوره ها را انتخاب کرده و مدرک از دانشگاهی به شدت معتبر به دست آورند. رشته های دانشگاه پیام نور کیش را در ادامه مرور می‌کنیم.

مهندسی صنایع، مدیریت پروژه، مدیریت اجرایی، مترجمی زبان انگلیسی، صنایع دستی، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، الهیات(فقه و حقوق)، حسابداری، مهندسی کامپیوتر-گرایش فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مدیریت بازرگانی
مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیلات، جغرافیا، علوم اقتصادی، جهانگردی، گردشگری، مدیریت بازرگانی(بین الملل)، مدیریت دولتی(منابع انسانی)، مدیریت دولتی( توسعه منابع انسانی)، مدیریت دولتی گرایش مدیریت نیروی انسانی، مهندسی صنایع(مدیریت سیستم و بهره وری)، مهندسی صنایع – بهینه سازی سیستم ها، مهندسی معماری، روانشناسی، مهندسی عمران(راه و ترابری)، آب و هواشناسی( اقلیم شناسی)، مهندسی صنایع(سیستمهای اقتصادی اجتماعی)
کارشناسی ارشد : حقوق بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، حسابداری، مدیریت دولتی – توسعه منابع انسانی، مدیریت مالی، مهندسی برق،عمران، مکانیک، کامپیوتر، طراحی شهری، مهندسی معماری، پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد کیش.

 • کارشناسی پیوسته: حسابداری، کامپیوتر، حقوق، علوم ورزشی،
 • کارشناسی ناپیوسته: حسابداری، کامپیوتر، برق، عمران، معماری،
 • کاردانی ناپیوسته: حسابداری، کامپیوتر، معماری
 • کاردانی پیوسته: حسابداری، کامپیوتر

دانشگاه دندانپزشکی کیش

دپارتمان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شعبه بسیار قوی در کیش نیز تأسیس کرده است. این دپارتمام در رشته دندانپزشکی بسیار معروف است و فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی از این دانشگاه به سرعت جذب بازار کار می‌شوند . البته دانشگاه تهران در رشته های دیگر پزشکی نیز در این دانشکده پذیرش دارد اما رشته دندانپزشکی دانشگاه کیش بسیار پر‌طرفدار است. یکی از دلایل اصلی این موضوع هم بازار کار بسیار گسترده فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی کیش در کشور های حاشیه خلیج فارس است.

قبولی در دانشگاه های کیش

پذیرش در بسیاری از دانشگاه های کیش اعم از از سراسری و آزاد یا پیام نور بسیار راحت است زیرا بیشتر این دانشگاه ها با پرداخت شهریه اقدام به جذب دانشجو می‌کنند پس قبل از انتخاب رشته در کیش و یا حتی ثبت نام در این رشته ها به فکر تأمین هزینه‌های شهریه دانشگاه رفت و آمد و اقامت در کیش باشید. نا‌گفته پیداست که مرجع اطلاعات اقامت و سفر به کیش وب سایت کیش بوک است و شما می‌توانید با مراجعه به بخش رزرو انواع هتل در کیش شرایط اقامت تحصیلی را برای خود به راحتی فراهم کنید.

10 پاسخ

 1. سلام رشته علوم ورزشی فقط دانشگاه پیام نور داره؟ دانشگاه آزاد یا غیردولتی نداره؟ و اینکه میشه انتقالی گرفت؟ یا باید از ترم ۱ شروع کنیم؟

 2. سلام خدمت شما خوبان وبعد آیا اتباع خارجی در این دانشگاه ها میتوانند ادامه تحصیلی بدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.