راهنمای جامع سفر زمینی از تهران به کیش

سفر زمینی از تهران به کیش
۳.۹/۵ - (۶۰ امتیاز)

وقتی قرار است سفر ما زمینی و با خودروی شخصی باشد، سفر به دو بخش تقسیم می‌شود. مقصد و مسیرهای رفت و برگشت. اما پیش از سفر باید از مسیر آگاهی لازم را داشته باشید تا سفر شما به بهترین نحو آغاز شود. اگر از افراد باتجربه در سفر سوال
کنیم همیشه به ما مسیرهای بهتر و امن‌تر را معرفی می‌کنند. اما از لحظه‌ای که خودروی خود را روشن می‌کنید به خود بگویید این سفر باید در عین آرامش بگذرد. پس از زیبایی‌های مسیر و جاده با عزیزانتان لذت ببرید و مدام به سرعت فکر نکنید.
سفر زمینی به وسیله خودروی شخصی از تهران تا جزیره کیش یک پیشنهاد شگفت انگیز است؛ اما باید توجه داشت که هم‌سفران ما مانند افراد مسن یا کودکان در این سفر اذیت نشوند. در این صورت می‌توانید برای رزرو تور کیش از تهران با آژانس‌های مسافرتی مشورت کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم قبل از حرکت به سمت کیش یا در طول مسیر، مقاله راهنمای سفر به کیش از تهران را نیز بخوانید.

راه‌های دسترسی سفر زمینی از تهران تا کیش

ما به شما دو مسیر مناسب را معرفی می‌کنیم:
مسیر انتخابی اول: تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک
مسیر انتخابی دوم: تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، فیروزآباد، کازرون، خنج، لامرد، بندر آفتاب و چارک
انتخاب هر یک از این مسیرها بستگی به تصمیم شما دارد که ترجیح بدهید در کدام شهرها توقف داشته باشید.

مسافت راه و تخمین ساعت

اگر فقط به مقصد فکر کنید و بین مسیر، گشت و گذاری در شهرهای قرار گرفته در مسیر نداشته باشید، حدود ۱۸ ساعت رانندگی در پیش دارید. اما من بعید می دانم که دلتان نخواهد بین راه جایی امن بایستید و حال هوایی تازه کنید.

مدارک موردنیاز برای حمل و نقل خودرو در بنادر آفتاب، چارک، لنگه

توجه داشته باشید که شما باید ۲ ساعت قبل از حرکت شناور در بندر حاضر شوید. برای جابجا کردن خودرو شخصی خود از یکی از بندرهای چارک، لنگه و آفتاب باید اصل و کپی کارت ماشین،‌ برگه معاینه فنی و گواهینامه راننده ماشین را به همراه داشته باشید. این مدارک در دفاتر گمرک واقع در بندرها مشاهده می‌شود.

وسایل ضروری سفر زمینی از تهران به کیش

این موضوع کاملا به فصل موردنظر برای سفر بستگی دارد. اگر فصل پاییز و زمستان را برای سفر به جزیره کیش انتخاب کرده‌اید، حتما با خود لباس گرم و پتو به همراه داشته باشید. خرید تنقلات شیرین با ماندگاری بالا در بسته بندی‌های کوچک کار را برای شما راحت می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم از خوردن غذاهای سنگین و چرب در طول سفر پرهیز کنید. سازگار شدن سیستم بدن  با آب و هوای جدید خود امری زمان‌بر است. پس برای جلوگیری از بروز مشکل و بیماری، غذاهای سبک و سالم در طول سفر استفاده کنید.

اگر داروی خاصی را روزانه استفاده می‌کنید، به تعداد موردنیاز از آن را به همراه داشته باشید. داروها را در جعبه کوچکی دور از رطوبت و نور خورشید قرار دهید.
وسایل نقلیه در جاده ممکن است رفتار دیگری از خود نشان دهند. شما پیش از سفر از بابت سالم بودن خودرو خیالتان راحت باشد. اما در هر صورت همراه داشتن ابزار ضروری تعمیر خودرو توصیه می‌شود. ست آچار و پیچ گوشتی، نوار چسب، چراغ قوه، جک، لاستیک زاپاس از وسایل ضروری در هر خودرویی است.

مسافت، پمپ بنزین، مراکز تفریحی و استراحتگاه های سفر زمینی از تهران به کیش

پیشنهاد میکنیم روز قبل از حرکت، باک بنزین خود را در شهر تهران پر کنید تا با خیال راحت تر سفر خود را آغاز کنید.
تهران تا قم: اگر از آزادراه جدید تهران-قم حرکت کنید، پس از طی ۱۰۰ کیلومتر به پمپ بنزین زیتون می‌رسید. اما اگر از جاده قدیم تهران-قم حرکت کنید پس طی ۳۲ کیلومتر به پمپ بنزین پس از سلمان آباد می رسید.

سفر زمینی از تهران به کیش
نقشه تهران تا قم برای سفر به جزیره کیش

نکته: مبدا اندازه گیری ها از ابتدای آزادراه تهران-قم است.

قم تا کاشان (از آزادراه امیرکبیر): به منطقه مشکات که رسیدید، جایگاه امیرکبیر را مشاهده می‌کنید. اگر پمپ بنزین امیرکبیر را نیافتید پمپ بنزین قائم، بعد از مشکات در منطقه خزاق قرار دارد.

نقشه قم به کاشان
مسیر قم تا کاشان روی نقشه

کاشان تا نطنز: پس از گذشتن از کاشان و حرکت به سمت نطنز به مجتمع خدماتی رفاهی سان آرا میرسید، روبروی این مجتمع پمپ بنزین شماره ۲ سرای کویر را مشاهده می کنید.

سفر زمینی از تهران به کیش
دسترسی شهر کاشان به نطنز روی نقشه

نطنز تا اصفهان: از شهر نطنز تا اصفهان حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه راه در پیش دارید.  آزادراه امیرکبیر در انتها به آزادراه نطنز-اصفهان وصل می‌شود. پس از این شما دوراه برای رسیدن به اصفهان دارید. راه دوم آزادراه معلم است. که تفاوتی از لحاظ زمانی با مسیر اول ندارند. در صورتی که وارد بزرگراه آزادگان شدید، فاصله زیادی تا پمپ بنزین ندارید.
در مسیر بزرگراه آزادگان بیمارستان گلدیس را مشاهده می‌کنید و می‌توانید از خدمات پزشکی در مسیر بهره‌مند شوید.
به شما پیشنهاد می‌دهیم اگر قصد توقف در شهر اصفهان را ندارید از آزادراه کنارگذر غربی اصفهان که ادامه آزادراه امیرکبیر است را ادامه دهید.

مسیر زمینی نطنز تا اصفهان
مسیر زمینی نطنز تا اصفهان

اصفهان تا شهرضا: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه. اگر داخل شهر اصفهان هستید خیابان معروف هزارجریب اصفهان را دنبال کنید و پس از آن وارد بزرگراه شهید دستگردی شوید. اگر به دنبال پمپ بنزین بودید، در خیابان هزارجریب پس از خیابان مرداویج به آن دسترسی خواهید داشت.

نقشه جاده‌ای اصفهان به شهرضا
نقشه جاده‌ای اصفهان به شهرضا

در این مسیر پس از طی ۱۳ کیلومتر و حدود ۳۰ دقیقه به سیتی سنتر اصفهان می‌رسید. بد نیست به این مجتمع بزرگ سر بزنید. در سیتی سنتر اصفهان از خدمات مناسبی شامل: هتل، رستوران و کافی شاپ، سالن‌های سینما و موزه می‌توانید استفاده کنید.

سیتی سنتر اصفهان
سیتی سنتر اصفهان در مسیر شهرضا

شهرضا تا آباده: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه. در این مسیر اگر نیاز به استراحت داشتید می‌توانید با دیدن تابلوی اردوگاه هلال احمر تغییر مسیر دهید و چند دقیقه‌ای را استراحت کنید. پس از ۳۰ دقیقه به پمپ بنزین می‌رسید.

شهرضا تا آباده
مسیر شهرضا تا آباده در نقشه

همچنین در ادامه مسیر یک پیشنهاد برای علاقمندان به تاریخ و موزه داریم؛ کاروانسرای شاه عباسی. این کاروانسرا که مربوط به دوره صفوی است در فاصله ۴۲ کیلومتری از شهرضا واقع شده.

کاروانسرای شاه عباسی
کاروانسرای شاه عباسی

آباده تا مرودشت: برای رسیدن به مرودشت، از بزرگراه آباده-صفاشهر عبور کنید. پس از ۶۷ کیلومتر به پمپ بنزین کولی کش می‌رسید. همچنین کمی جلوتر پمپ بنزین ده بید را نیز شاهد می‌شوید.

مسیر آباده به مرودشت
نقشه سفر زمینی به مرودشت

حتما خسته شده‌اید. یک پیشنهاد ویژه برای استراحت، در این مسیر به شهر تاریخی پاسارگاد می‌رسید. از طریق جاده پاسارگاد می‌توانید به این شهر برسید. در محوطه جهانی پاسارگاد چند رستوران خوب و اقامتگاه نیز برای رفاه مسافران وجود دارد.

پاسارگاد شیراز
منطقه جهانی پاسارگاد

مرودشت تا شیراز: برای رسیدن تا شیراز مسیر ۵۰ دقیقه‌ای منتظر شماست. مسیر را تا دروازه قران شیراز دنبال کنید. در این مسیر از بزرگترین رودخانه استان فارس (رودخانه کُر) عبور خواهید کرد.

مرودشت به شیراز
نقشه حرکت از مرودشت به سمت شیراز

شیراز تا جهرم: ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه. در این جاده شاهد بستنی فروشی‌های متنوع هستید. مگر می‌شود حوالی شیراز باشید و فالوده بستنی نخورید؟ پس از حدود ۱ ساعت رانندگی به پمپ بنزین و استراحتگاه نصیرآباد می‌رسید.

سفر زمینی از تهران تا کیش
نقشه راهنمای سفر زمینی از جهرم به شیراز

جهرم تا لار: پس از حدود ۷۰ کیلومتر، حدود ۲ ساعت و ۲ دقیقه به جایگاه سوخت در این مسیر می‌رسید.

سفر زمینی جهرم تا لار
دسترسی از جهرم تا لار با خودروی شخصی

لار تا بستگ: پیش به سوی استان هرمزگان. از الان به بعد بیشتر به فکر مقصد میفتید. پس از ۲۲ کیلومتر وارد استان هرمزگان می‌شوید. همچنین در این مسیر شاهد دو رودخانه نیمه، رودخانه بست بنارگیل و رودخانه غربی کرمستج هستید.

سفر زمینی لار تا بستک
نقشه مسیر لار تا بَستک

بستگ تا بندر لنگه: راهی تا مقصد نمانده، رنگ آبی دریای جنوب روی نقشه نمایان شده، صدای موج و موزیک‌های محلی جنوبی در ذهنمان تداعی می‌شود. تا ۲ ساعت دیگر بوی دریا به مشام می‌رسد. هیاهوی بندر لنگه را به چشم می‌بینید. و این آغاز دیگری از سفرتان است. در تمامی این ساعات شما از شهرهای کویری گذر کرده‌اید تا به دریای جنوب برسید. این خلقت خداست که در امتداد خشکی، دریایی عظیم پیش رویتان قرار داده است.

سفر دریایی به کیش
فاصله سفر به جزیره کیش از بنادر لنگه، آفتاب، چارک

نکته: در نظر داشته باشید که زمان‌ و مسافت‌های ذکر شده حدودی هستند.

مدت زمان رسیدن از بندرهای آفتاب،چارک، لنگه به کیش

  • نزدیک‌ترین بندر به کیش بندر آفتاب با ۱۸ کیلومتر فاصله است. پس از آن بندر چارک با ۳۲ کیلومتر فاصله و پس از آن بندر لنگه با ۹۳ کیلومتر فاصله از این جزیره قرار دارند.
  • از بندر آفتاب تا جزیره کیش: ۳۰ دقیقه
  • از بندر چارک تا جزیره کیش: ۶۰ دقیقه
  • از بندر لنگه تا جزیره کیش: ۱۵۰ دقیقه

در نظر داشته باشید که زمان‌های ذکر شده حدودی هستند و به عوامل زیادی از جمله شرایط جوی بستگی دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین رای بیشتر
نظرات
مشاهده همه نظرات
محمدحسین محجوب

سلام. بنده قصدسفرزمینی وجادهایی به کیش رادارم بایدبگویم که این اولین تحقیق من از مسافت راه وجاده بود واقعالذت بردم باخواندن این مطالب خودم رادرمسیرجاده میدیدم آنقدرکه توضیححات جالب ودقیق بود واقعا ممنونم بی نهابت لذت بردم. ممنون🙏🌹