برای سفر به کیش چی ببریم؟

برای سفر به کیش چی ببریم؟
۳.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

کیش جزیرۀ عجایب است که جادوی تفریحات و مناظرش شما را مسحور خودش خواهد کرد. سالانه ده ها هزار نفر برای چشیدن طعم لذت این جزیرۀ جادویی خودشان را با انواع تور کیش همراه می کنند. سفر به هر جزیره ای باید با یک ساک یا چمدان سبک همراه شود. کیش به عنوان جزیره ای پر از غیرمنتظره ها و اتفاقات غافل گیر کننده هم، یک چمدان سبک با وسایلی ضروری می خواهد. از طرفی این جزیره، با امکانات و نظم زیبایی که دارد شما را از بردن خیلی از وسایل بی نیاز می کند. ما در این مقالۀ کیش بوک هر وسیله ای که برای سفر به کیش لازم دارید را به شما خواهیم گفت. این راهنما، هدیه ای کوچک است برای وجود بزرگتان.

در سفر به کیش، چمدانم را چطور انتخاب کنم؟

انتخاب چمدان، کیف، ساک یا کوله برای هر سفری بستگی دارد به اهدافی که از سفرتان دنبال می کنید، تعداد روزهایی که می مانید و جایی که قرار است در آن اقامت کنید. برای مثال اگر در سفر به کیش هم قصد تفریحات ساحلی دارید و هم می خواهید خرید کنید، باید چمدانی با خود ببرید که جای خالی زیادی داشته باشد. این یعنی چمدان شما باید بزرگ یا متوسط باشد. حتی بعضی افراد یک چمدان خالی برای خرید با خود می برند و وسایل ضروری شان را در کیف دستی یا کوله قرار می دهند.

اگر قرار است تعداد روزهای زیادی بمانید، مسلما لباس ها و وسایلی که می برید بیشتر خواهد شد پس باز چمدان بزرگ تر می شود. هتل یا سوئیت محل اقامت هم خیلی نقش تعیین کننده ای دارند. برای مثال اگر هتل رزرو شده شما انواع امکانات از سشوار، حوله، دمپایی و هر مورد لازم دیگری از این وسایل روزمره را در اختیارتان قرار می دهد شما اصلا نیاز ندارید که وسایل زیادی جز وسایل ضروری شخصی، همراه خودتان داشته باشید.

در نهایت هم بزرگی یا سنگینی چمدان می تواند شما را در طول سفر اذیت کند. اول این که موقع خروج از خانه و سوارشدن به تاکسی یا موقع خروج از هواپیما و استفاده از تاکسی های فرودگاه ممکن است، عرق پیشانی و خستگی را همان اول به خودتان تحمیل کنید. برای مثال اگر شما فقط یک کوله داشته باشید، چه در مسیر رفت و چه در برگشت لازم نیست حتی به سمت تحویل بار بروید. البته چمدان بزرگ و سنگین مشکلات اضافه بار و هزینه آن را هم برای شما ایجاد خواهد کرد. در ضمن اگر هم بخواهید در همان جزیره از یک مکان به مکان دیگر جا‌به‌جا شوید، کارتان سخت خواهد بود.

چمدان سفر به کیش

در سفر به کیش، چمدانم را چطور بچینم؟

نحوۀ چیدن چمدانتان بستگی دارد به لیست وسایلی که همراه خودتان می برید. از طرفی شما ممکن است چه در کیش بوک چه در هر جای دیگری لیستی از وسایل لازم برای سفر را ببینید. مهم این است که بر اساس نیاز، اهداف و شخصیت خودتان، وسایل را انتخاب کنید. کیش بوک در اینجا چند اصل چیدن چمدان سفر را به شما خواهد گفت که احتمالا در هر سفر کیش به کار شما خواهد آمد:

 • برای چمدانتان هم باید مثل سفرتان، طرح و برنامه داشته باشید.
 • از لیست کامل وسایل سفر، آنهایی را که برای سفرتان لازم دارید را در لیست نگاه دارید و روی بقیه خط بکشید.
 • لباس های سبک و با حجم کم را انتخاب کنید.
 • به جای این که برای هر روز یک لباس داشته باشید، در برنامه سفر در پایان هر شب نیم ساعت را به شستشوی لباس اختصاص دهید.
 • تعداد کفش و لباس هایی که انتخاب می کنید، کم باشد. نهایتا یک کفش اضافه بردارید و کفش حجیم تر را بپوشید.
 • کفش و صندلی انتخاب کنید که اگر تخت شد یا تحت فشار قرار گرفت آسیب نبیند.
 • امکانات هتلی که رزرو کرده اید را بررسی کنید. هر وسیله ای که در هتل هست را با خودتان نبرید.
 • اگر ترجیح می دهید از شامپو، کرم، صابون یا خمیردندان شخصی خودتان استفاده کنید، نوع مسافرتی و کوچک آن را تهیه کنید.
 • وسایل الکترونیکی ای را همراه خود ببرید که می دانید به راحتی در چمدان جا می شود و در ضمن در حمل و نقل آسیب نمی بیند. مثلا اگر از بردن لپ تاپ مطمئن نیستید، آن را از وسایل حذف کنید.
 • اگر نگران چروک شدن لباس هایتان هستید، با خودتان اسپری ضدچروک داشته باشید.
 • برای کمتر کردن حجم لباس ها از پلاستیک های فشرده سازی استفاده کنید.
 • کارت های شناسایی خودتان را در قسمتی از چمدان قرار دهید که هم قابل دسترس و هم امن باشد. می توانید کپی کارت شناسایی را در قسمت های زیرین چمدان قرار دهید.
 • اگر در فصل گرم به کیش سفر می کنید حتما لباس های نازک و نخی ببرید و لباس کلفت نبرید چون لازمتان نمی شود. در زمستان هم لباس های گرم را اول سفر بپوشید و وقتی به کیش رسیدید در بالای چمدان جای خالی برای جا دادن آن باقی بگذارید.

 

لوازم سفر

لیست وسایل برای سفر به کیش

همین اول باز تاکید کنیم، قرار نیست که تمام این وسایل را با خودتان ببرید. باید بر اساس برنامه سفرتان، یک نیازسنجی و شخصی سازی اساسی برای خودتان رقم بزنید و آن هایی را انتخاب کنید که واقعا لازم است. وسایل سفر به کیش عبارتند از:

 • لباس ها: لباس خنک، لباس شنا، شلوارک، لباس زیر، دستمال گردن، جوراب اضافه و تیشرت آستین بلند نازک
 • وسایل بهداشتی: حوله و وسایل لازم برای شنا در دریا، ضد عرق و مام و خوشبد کننده، کرم و ضد آفتاب، لوازم آرایشی و بهداشتی، شانه، تیغ و وسایل اصلاح، شامپو و صابون، خمیر دندان، مسواک و نخ دندان، ناخن گیر
 • وسایل مربوط به تفریحات: مایو، عینک و بینی بند شنا و وسایل بازی برای بچه ها
 • تجهیزات الکترونیکی: تبلت و کتاب خوان، گوشی همراه اضافی، باتری اضافی، شارژر و هندزفری اضافی
 • سایر وسایل: صندل یا دمپایی، کلاه آفتابگیر، دفع کننده حشرات، دارو های خاص و بسته کمک های اولیه، کتاب و دفترچه یادداشت
 • اکسسوری ها و وسایل مشابه: عینک آفتابی، لنز و عینک طبی

در ضمن در هر موردی، هر وسیله ای که کوچکتر، کم حجم تر و مستحکم تر باشد بهتر است که آن را با خود همراه کنید. البته که هیچوقت چیزی که ممکن است خیلی کم به کارتان بیاید را با خودتان نبرید، مثلا اگر می دانید قرار نیست شنا کنید، وسایل شنا را نبرید.

وسایل لازم برای سفرهای ساحلی

در سفر به کیش ساک یا کیف دستی ببریم؟

بله حتما! کیف دستی چون همیشه همراهتان است و لازم نیست حمل آن را به کسی بسپارید، خیلی به کارتان می آید و از طرفی خیالتان را درباره داروها، بلیط، کارت شناسایی، وسایل قیمتی، گوشی و شارژر و هندزفری، کیف پول و کارت های بانکی راحت می کند. همه این وسایل را در کیف یا ساک دستی و پیش خودتان نگه دارید.

وسایل الکترونیکی لازم در سفر به کیش

در وضعیت امروز، نبود وسایل الکترونیکی یعنی خراب شدن سفر. اما یادمان باشد حضور اضافی بعضی از آنها هم به بهتر شدن سفر کمک نمی کند. پس فقط ضروری ها را با خود داشته باشیم.

 • در مورد این وسایل حتما شارژر گوشی و پاوربانک را همراه خودتان داشته باشید.
 • یک گوشی اضافه و یا باتری اضافه هم همراهتان باشد، خیلی بهتر است.
 • اگر واقعا به لپ تاپ نیاز ندارید، آن را نبرید. اما اگر کارتان با گوشی و تبلت راه می افتد همان ها کافی هستند.
 • به امید این که فیلم خواهید دید، هارد را همراه نبرید و فیلم ها را روی گوشی، فلش، تبلت یا لپ تاپ ذخیره کنید.
 • مونوپاد هم اگر خیلی لازمتان شد، تهیه کنید.
 • مبدل پریز زمانی لازمتان می شود که مطمئن باشید، هتل آن را در اختیارتان نمی گذارد.

یادتان باشد که دوربین عکاسی هم در صورتی که کیفیت عکس با گوشی شما را راضی نمی کند، ضروری است وگرنه صرف دوربین داشتن، دلیلی بر بردن آن نیست.

وسایل الکترونیکی مورد نیاز در سفر

چه لباس و کفشی در سفر به کیش همراه خودم ببرم؟

اگر در تابستان و یا فصل گرم کیش سفر می کنید حتما یادتان باشد که فقط و فقط لباس نازک و نخی ببرید. در ضمن خیلی مهم است که با خودتان کلاه آفتاب گیر و دستمال گردن هم داشته باشید چون می توانید در مقابل آفتاب سوزان از خودتان محافظت کنید. البته که تیشرت آستین بلند هم بسیار مفید خواهد شد چون اجازه سوختن دست هایتان را نمی دهد. همینطور شلوار و دامن گشاد، مانتوهای نخی و گشاد و شلوارک خیلی به شما برای تحمل گرما کمک می کند. در مورد کفش هم بهتر است در فصل گرم از صندل استفاده کنید و یا نهایتا کفشی انتخاب کنید که پاهایتان بر اثر گرما آزار نبیند.

اگر در فصل پاییز و زمستان به کیش سفر می کنید، بدانید که قرار نیست که یک گرمای شدید یا سرمای شدید را تجربه کنید. آب و هوای کیش در این فصل ها معتدل و بین ۱۵ الی ۳۰ درجه متغیر است. پس باز هم لباس های نخی و گشاد باید در لیست لباس هایتان باشد، از طرفی بهتر است با خودتان یک لباس گرم نازک و یا بارانی هم داشته باشید که خیالتان را از هر جهت راحت کنید. در مورد کفش هم می توانید به کفش های راحتی که پاهایتان را در طول مسیر گرم نگه می دارد، فکر کنید.

وسایل شخصی ضروری در سفر به کیش چی ببرم؟

اول چک کنید که هتل کدام وسایل را در اختیارتان قرار می دهد. وقتی مطمئن شدید که برخی از وسایل شخصی توسط هتل به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد، کوله بارتان را سبک کنید. اما در مجموع در سفر به کیش وسایل شخصی ای که لازمتان می شود موارد زیر است: مسواک، دهان شویه، خمیردندان، نخ دندان، حوله شخصی، لوازم آرایشی و بهداشتی ضروری، مام و خوشبو کننده، تیغ، ریش تراش و این دست موارد.

وسایل شخصی در سفر

لوازم ضروری سفر کیش در تفریحات ساحلی

از جمله لوازمی که لازم دارید، کرم هایی است که برای محافظت از پوستتان باید استفاده کنید. عینک آفتابی، کلاه حصیری، دستمال گردن، عینک شنا، مایو یا لباس شنا، کرم ضد گزش و در نهایت یک کیسه مخصوص برای نگهداری از وسایل و لباس هایتان، از دیگر وسایل لازم است. در ضمن صندل و دمپایی هم یکی دیگر از اساسی هاست چون ممکن است تحمل ماسه داغ تابستان برای شما ممکن نباشد.

لوازم ضروری سفر کیش در تفریحات ساحلی

وسایل مصرفی در سفر به کیش را از کدام فروشگاه های جزیره تهیه کنم؟

خیلی از افراد از قیمت بالای کالاهای مصرفی در کیش شکایت می کنند. اما خب هر منطقه ای به هر حال فروشگاه های محلی مخصوص به خودش را دارد چون معمولا هم محلی ها از آن فروشگاه ها خرید می کنند. این بازارها و بازارچه ها قیمت های بسیار مناسبی دارند و هر چیزی که شما لازم داشته باشید را هم در اختیارتان قرار می دهند:

این بازارها دسترسی پذیری خوبی هم دارند. برای مثال بازار صدف در شهرک صدف واقع است و خیلی از سوئیت ها هم آنجا هستند. بقیه هم در قسمت شرقی و شمالی جزیره جا گرفته اند.

مدارک مورد نیاز برای سفر به کیش

حتما تمام کارت های شناسایی مربوط به هویت خود را داشته باشید. بهتر است که یک کپی از مدارک را در کیف دستی یا ساک پیش خودتان نگه دارید و اگر یک کیف دیگر هم دارید، یک کپی را هم در آن قرار دهید. حتما گواهینامه را با خود ببرید چون برای اجاره ماشین در کیش لازمتان می شود.

اگر هم با ماشین شخصی به کیش سفر می کنید نیاز به اصل و کپی کارت خودرو، برگه معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو دارید. در نهایت هم برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی مورد نیازتان خواهد بود.

حرف آخر

با توجه به اینکه جاهای دیدنی کیش بسیار است، حتما فهرست وسایل مورد نیاز برای سفر به کیش را بر اساس اهداف سفر و همینطور زمان و مکان اقامتتان برنامه ریزی کنید. این کار به شما هم در مورد هزینه بار هنگام مسافرت کم می کند و هم از هزینه های شما برای خرید وسایل در جزیره کم خواهد کرد. از طرفی با سبکی بار، قدرت مانور شما را خیلی زیاد خواهد شد، مثلا شما خیلی راحت می توانید تصمیم بگیرید که بعد از سفر به کیش، از کیش به قشم یا سایر جزیره ها و شهرهای نزدیک به کیش مثل هرمز یا بندرعباس، سفر کنید.

شما چطور؟ فکر می کنید باید چه وسایلی را در سفر به کیش، همراه خود ببرید؟ از تجربه های خود برای دیگران بنویسید و کلماتتان را روی صفحه های کتاب کیش بوک، نقش بزنید.

در نهایت این که شما قرار است سفر کنید و قرار نیست کارتان حمل چمدان باشد! انرژی خودتان را برای لذت بردن از سفر ذخیره کنید و خیلی راحت و با آرامش با وسایل برخورد کنید. سبک بالی سفر با کوله باری کوچک اصلا خودش یکی از لذت های سفر است چون به شما طعم آزادی سفر را خواهد چشاند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.