راهنمای سفر به کیش از مشهد

راهنمای سفر به کیش از مشهد
۳.۸/۵ - (۱۴ امتیاز)
مشهد از آن شهرهایی است که فاصله زیادی تا کیش دارد اما امکانات موجود در این شهر توریستی آنقدر کامل است که راه های زیادی را در اختیار گردشگران تور کیش قرار می دهد. شما چه مشهدی باشید و چه زائری باشید که بعد از سفر به مشهد، قصد سفر به کیش را دارد راه های مختلفی از سفر هوایی به کیش گرفته تا سفر زمینی و سفر با قطار را پیش رویتان خواهید داشت.ما در این مطلب نه تنها به شما تمام راه های سفر از مشهد به کیش را خواهیم گفت بلکه از قیمت تور از مشهد و هزینه های سفر هم حرف خواهیم زد. با این مطلب همراه شوید تا با هم یک راهنمای کامل را در آستینتان جاسازی کنیم.

سفر هوایی از مشهد به کیش

به دلیل وجود انواع هواپیما، آژانس هواپیمایی و همینطور انواع پرواز از چارتری و اکونومی گرفته تا سیستمی، سفر هوایی از مشهد به کیش از پرطرفدارترین هاست. خوشبختانه هر دو فرودگاه مشهد و کیش از جمله فرودگاه هایی هستند که امکانات خوبی دارند و شما می توانید چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت با خیال راحت در این فرودگاه ها منتظر پروازتان باشید.

در ضمن قبل از سفر فکر بلیط برگشت را هم بکنید. یادتان باشد که نیم ساعت قبل از پرواز کانتر بسته می شود پس بهتر است یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید تا خیالتان از بابت سفر راحت باشد.

فاصله هوایی مشهد تا کیش چقدر است؟ زمان سفر هوایی از مشهد به کیش چقدر است؟

فاصله مشهد تا کیش از مسیر زمینی ۱۷۴۰ کیلومتر است که حدود یک شبانه روز طول می کشد اما طی کردن فاصله مشهد تا کیش با هواپیما حدود یک ساعت و ۵۰ دقیقه زمان می برد، فاصله هوایی مشهد تا کیش ۱۲۰۳ کیلومتر است. البته شرایط جوی این فاصلۀ طولانی می تواند باعث تغییر ساعات پرواز هم بشود. این تغییرات به ندرت اتقاق می افتد.

پرواز از مشهد به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

پرواز از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تا فرودگاه بین المللی کیش در تمام روزهای هفته در دسترس شماست و در طول روز هم انواع پرواز در اختیارتان است. پروازهای مشهد به کیش گاهی از ۸ صبح تا ۱۵ و گاهی هم از ۱۱ تا ۱۸ در دسترس هستند، البته بنا به فصل این ساعات می تواند متغیر باشد. ایرلاین های مختلفی هم مثل آتا، سپهران، کیش ایر، ایرتور، کاسپین، وارش، معراج و زاگرس عهده دار این پروازها هستند.

ساعات بلیط های برگشت هم متغیر است اما اغلب در ساعات ۹ صبح تا ۱۲ ظهر یا ۳ بعد از ظهر یا بین ساعات ۱۲ تا ۱۹ برای برگشت به مشهد بلیط در اختیار شما خواهد بود.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز مشهد به کیش چگونه است؟

به لحاظ نوع بلیط شما می توانید هم بلیط چارتر و هم بلیط سیستمی را در سفر از مشهد به کیش پیدا کنید. به لحاظ کلاس پروازی هم پرواز اکونومی و هم بیزینس در دسترس شما خواهد بود. از هواپیماهایی مثل بوئینگ MD82، ایرباس A310، ایرباس A306 و بوئینگ M83 برای این سفر استفاده می شود.

سفر به کیش از مشهد با هواپیما

قیمت بلیط هواپیما مشهد به کیش چقدر است؟

بلیط اکونومی هواپیمای مشهد به کیش از حدود ۳۴۰ هزارتومان تا حدود ۷۰۰ هزار تومان متغیر است. قیمت بلیط بیزینس مشهد به کیش هم حدود ۸۰۰ هزار تومان است. برای تهیه بلیط باید از روزها قبل برنامه بریزید و یا از بلیط های لحظه آخری استفاده کنید. بلیط برگشت هم حدود ۴۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از مشهد به کیش چگونه است؟

برای تهیه بلیط هواپیمای مشهد به کیش می توانید هم از طریق آژانس های معتبر سطح شهر اقدام کنید و هم با چند کلیک ساده به صورت آنلاین بلیطتان را بخرید. اگر هم از گردشگران کیش هستید با مراجعه به سایت همه چیز برای تور از مشهد به کیش فراهم است و فقط کافیست کار را به ما بسپارید.

سفر با قطار از مشهد به کیش

علت اصلی سفر با قطار از مشهد به کیش، تجربه مسیر و لذت بردن از مناظری است که از قاب کوپه به شما هدیه داده می شود. در این سفر مبدا شما مشهد و مقصدتان بندرعباس خواهد بود. بعد از آن شما باید از طریق مسیر زمینی به سمت بندرچارک بروید و وقتی به بندر چارک هم برسید، شناورها منتظر شما هستند تا در یک سفر دریایی هیجان انگیز شما را به جزیره برسانند.

البته بندرآفتاب هم یکی دیگر از بنادری است که می توانید برای سفر دریایی به کیش انتخاب کنید اما تعداد شناورهای مسافربری آن خیلی کمتر از بندر چارک است و ترجیحا همان چارک باید انتخاب اولتان باشد. پس سفر با قطار از مشهد به کیش در واقع تجربه سفر ریلی، زمینی و دریایی است.

مسیر قطار مشهد به کیش چیست؟

همان طور که گفتیم مسیر مشهد به کیش با قطار در واقع فقط تا بندرعباس ریل دارد و از آن به بعد سفر زمینی و دریایی منتظر شماست پس در اینجا در واقع باید از مسیر قطار مشهد به بندرعباس حرف زد. افق های دوردست دشت، صحرا و کویر ویژگی های اصلی مناظر مسیر مشهد به بندرعباس را شکل می دهد.

در این سفر از استان های خراسان، یزد، قسمت کوچکی از اصفهان، قسمت وسیعی از کرمان و در نهایت هرمزگان عبور خواهید کرد. این یعنی دو ریل موازی قرار است چشم های شما را با انواع رنگ و بافت، نوازش دهند. شهرها و ایستگاه هایی که از آنها عبور خواهید کرد به ترتیب زیرند: فریمان، تربت حیدریه، بجستان، طبس، سه چاهون، مبارکه، بافق، احمد آباد، خاتون آباد، سیرجان، گل گهر، تزرج و بندرعباس.

نوع قطارهای مسیر مشهد به کیش چیست؟

قطارهایی که قرار است شما را از مشهد به بندرعباس برسانند انواع مختلفی دارند. اما باید توجه داشته باشید که چون این مسیر طولانی است تلاش شده است که از قطارهای با کیفیت برای این سفر بهره برده شود:

  • قطار ۴ ستاره غزال مشهد بندرعباس: این قطار با نام قطار غزال بنیاد VIP هم شناخته می شود. این قطار کم جمعیت، خدمات بسیار عالی ای دارد که در دو نوع پذیرایی ویژه و بدون پذیرایی ارائه می شوند.
  • قطار ۳ ستاره ۶ تخته اپتیما: این قطار قیمت کمتری از غزال دارد و مخصوص سفری اقتصادی است. طبعا ۶ تخته بودن آن باعث افزایش جمعیت قطار می شود و در نتیجه فضای کمتری برای هر مسافر در کوپه وجود خواهد داشت.

برای تهیه بلیط این قطارها می توانید با چند کلیک در سایت های فروش بلیط، اقدام به خرید بلیط این قطارها کنید. البته که می توانید به آژانس های معتبر سطح شهر هم مراجعه داشته باشید. شرکت ارائه دهنده قطار ۴ ستاره غزال هم ریل سیر کوثر است. ساعات حرکت این قطار از مشهد هم حدودا ۱۲ ظهر است. البته این ساعت می توانند بنا به فصل سال یا دلایل دیگر تغییراتی داشته باشد.

سفر با قطار از مشهد به کیش چقدر طول می کشد؟

سفر با قطار غزال از مشهد به بندرعباس ۲۱ ساعت طول می کشد. بعد از آن از بندرعباس تا بندرچارک حدودا ۳ ساعت در مسیر خواهید بود و در نهایت سفر با شناور از چارک تا کیش هم حدودا ۱ ساعت است. می توان گفت که کل مسیر بدون معطلی های آن حدودا یک شبانه روز طول می کشد.

قیمت بلیط قطار مشهد به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط قطار مشهد به بندرعباس در حال حاضر برای قطار ۴ ستاره غزال با واگن کوپه ای ۴ نفره حدود ۱۹۹ هزار تومان برای نوع معمولی و حدود ۲۴۰ هزار تومان برای نوع پذیرایی ویژه است.

سفر با قطار به کیش

 

سفر زمینی از مشهد به کیش

سفر زمینی از مشهد به کیش هرچند طولانی است اما به دلیل وجود شهرهای زیبای بین راهی، این سفر می تواند یک تجربه مارکوپولویی برای شما را باعث شود. شما هم می توانید سفر زمینی از مشهد به کیش با اتوبوس را تجربه کنید و هم با ماشین شخصی خودتان این راه طولانی را طی کنید. ما به هر دو مورد خواهیم پرداخت.

مسیر سفر زمینی از مشهد به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

برای اینطور سفری شما سه مسیر پیش رویتان دارید که البته همه از استان کرمان می گذرند. مسیر اول با گذر از تربت حیدریه، بجستان و فردوس به دیگ رستم و بعد از آن چترود در نزدیکی کرمان می رسد. بعد از گذر از بردسیر و سیرجان در استان کرمان، بندرعباس شهر بعدی در مسیر شما خواهد بود. بعد از بندرعباس هم با عبور از بندر لنگه، باید خودتان را به بندرچارک برسانید. این مسیر حدودا ۱۹ ساعت طول می کشد. البته بعد از آن باید ماشینتان را سوار شناورهای مخصوص حمل خودرو کنید که سفرشان تا کیش حدودا ۲ ساعت است. البته ماشین های حمل خودرو در بندر آفتاب هم هستند. بندرآفتاب فاصله سفر زمینی شما را بیشتر خواهد کرد پس چارک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

مسیر دوم برخلاف مسیر اول که از کنار شهر کرمان می گذرد، از خود کرمان عبور می کند اما تا قبل از رسیدن به این شهر کهن مثل مسیر اول است. بعد از کرمان شما باید از شهر بسیار زیبای ماهان و از کنار باغ شاهزاده بگذرید تا بعد از آن به جیرفت برسید تا با گذر از کهنوج، بندرعباس مقصد بعدی شما باشد. از بندرعباس تا بندرچارک هم همان راه مسیر اول را باید طی کنید. این مسیر ۲۰ ساعت طول می کشد.

مسیر سوم در واقع در نیمه ابتدایی با دو مسیر قبل تفاوت دارد و از خراسان جنوبی و شهر بیرجند می گذرد. بعد از بیرجند هم به کرمان می رسد و شما در کرمان می توانید تصمیم بگیرید که از مسیر سیرجان به بندرعباس بروید یا از مسیر جیرفت و کهنوج. این مسیر هم ۲۱ ساعت طول می کشد.

پس می بینید که راه های رسیدن به چارک و سپس کیش با ماشین شخصی متنوع است و بستگی دارد به این که دلتان می خواهد در کدام شهرهای بین راهی توقف داشته باشید. فقط یادتان باشد زمان هایی که گفته شد زمان های بدون توقف در مسیر بود و اگر می خواهید در مسیر توقف داشته باشید، باید علاوه بر شهرهایی که می خواهید از آن ها بازدید داشته باشید زمانتان را هم برنامه ریزی کنید. طول کل مسیر از مشهد تا چارک هم حدودا ۱۸۰۰ کیلومتر است.

سفر زمینی از مشهد به کیش با اتوبوس چقدر طول می کشد؟

برای سفر اتوبوسی از مشهد به کیش، شما باید مقصد بندرعباس را انتخاب کنید. از مشهد تا بندرعباس با اتوبوس حدودا ۱۸ ساعت در مسیر خواهید بود. بعد از آن هم باید باز خودتان را از مسیر زمینی به چارک برسانید که حدودا ۲ الی ۳ ساعت است. برای مسیر مشهد به بندرعباس هم اتوبوس VIP هست و هم اتوبوس های معمولی ای که در هر ردیف چهار نفر را سوار می کنند.

هزینه سفر زمینی از مشهد به کیش با اتوبوس چقدر می شود؟

اگر با اتوبوس از مشهد به بندرعباس سفر کنید برای اتوبوس های معمولی ۸۵ هزارتومان و برای VIP هم باید ۱۴۰ هزار تومان پرداخت کنید. از بندرعباس تا چارک هم بین ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان به سواری های مسیر باید پرداخت کنید.

هزینه سفر زمینی از مشهد به کیش با ماشین شخصی چقدر می شود؟

اگر بخواهید با ماشین شخصی هم سفر کنید، مهم ترین هزینه شما پول بنزین است. اگر مسیر تا چارک را ۱۸۰۰ کیلومتر در نظر بگیریم و فرض کنیم خودروی شما برای هر صد کیلومتر، ۱۰ لیتر بنزین مصرف می کند آنگاه شما با احتساب بنزین ۳ هزار تومنی حداقل باید ۵۴۰ هزار تومان پول بنزین بدهید. حدود ۴۰۰ هزار تومان هم هزینه حمل خودروی شما از بندرچارک تا کیش است.

از بندر آفتاب هم باید حدودا ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنید. یعنی شما برای سفر زمینی از مشهد تا کیش با ماشین شخصی باید حدودا ۱ میلیون تومان هزینه کنید. در ضمن ورودی خودروها ۵ روزه است و به ازای هر روز اضافه ماندن در جزیره باید ۷۰ هزار تومان اضافه بپردازید. از طرفی برای هر نفر از بندرچارک هم باید حداقل ۲۰ هزار تومان پرداخت کنید.

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از مشهد چیست؟

بهترین حسن سفر به کیش با خودروی شخصی از مشهد، قرار داشتن در یک فضای خصوصی و لذت از شهرهای بین راهی و مناظر مسیر است. البته که حضور در کیش با خودروی شخصی به شما قدرت مانور زیادی برای گردش در جزیره می دهد. البته بسیاری ترجیح می دهند به جای هزینه برای بنزین، استهلاک، عوارض و در نهایت حمل خودرو تا جزیره، به اجاره خودرو کیش اقدام کنند.

از معایب سفر به کیش با خودروی شخصی از مشهد می توان به مسیر طولانی، خستگی زیاد و در نهایت هزینه حمل خودرو و هزینه بنزین اشاره کرد. خطرات احتمالی مسیر را هم باید در نظر بگیرید. در نهایت هم یادآوری کنیم که مدارک لازم برای حمل خودروی شخصی به کیش عبارتند از: اصل و کپی کارت ماشین، برگه معاینه فنی و گواهی نامه راننده و در نهایت برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی.

سفر زمینی به کیش

سفر به کیش از مشهد

یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای سفر از مشهد به کیش، رزرو تور کیش از مشهد است . پکیج های مختلف که چه در مورد مدت زمان اقامت شما و چه در مورد انواع هتل ها ارائه می دهد، دست شما را برای هر نوع قیمتی باز می گذارد. در نهایت هم با مقایسه تورها با سایرین شما به این نتیجه خواهید رسید که به لحاظ هزینه تور از مشهد، بهترین و کم هزینه ترین انتخاب در دسترس شما است.

از طرفی علت محبوبیت تورهای کیش این است که واقعا قیمتشان نسبت به سفرهای شخصی مناسب تر خواهد شد و از طرفی شما دغدغه رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی و همینطور بسته به نوع تور حتی دغدغه صبحانه، نهار و شام در هتل را نخواهید داشت. ما سعی کرده ایم تمام این خدمات را در بهترین شکل خود ارائه دهیم و با مدیریت و برنامه ریزی، بهترین تورها را حتی در مورد ارزان ترین تور کیش به اجرا بگذارد.

هزینه تور از مشهد چقدر است؟

قیمت ها متنوع است و بستگی دارد به مدت اقامت شما، هتل مورد نظر و در نهایت سایر خدمات تور. برای مثال در مورد هتل ۲ ستاره ققنوس، شروع قیمت از حدود یک میلون است. برای هتل ۳ ستاره آرامش، شروع از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. همینطور هتل ۴ ستاره لیلیوم شروع قیمتی از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دارد و در نهایت شروع قیمت هتل پنج ستاره ایران هم حدودا از ۳ میلیون است.

البته باید توجه داشته باشید که در فصل ها و زمان های مختلف سال، قیمت تور از مشهد مثل سایر تورها متفاوت می شود. اما کافیست شما با تخفیف ویژه تور همراه باشید تا از بهترین و ارزان ترین ها باخبر شوید.

خدمات تور های مشهد به کیش چیست؟

خدمات هر تور نسبت به دیگری متفاوت است. اما معمولا تور کیش شامل بلیت رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری هزینه ای جداگانه دارد و صادرکننده تور می تواند تخفیف های ویژه ای در اختیار شما قرار دهد. در مجموع باید قبل از رزرو تور از مشهد تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

قضیه سفر لحظه آخری از مشهد چیست؟

تور از مشهد به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است و شما باید پیگیر آنها باشید.

هزینه سفر به کیش از مشهد چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از مشهد چیست؟

هزینه این سفر بستگی دارد به نوع وسیله نقلیه ای که با آن سفر می کنید، فصل سفر و نوع تور. از طرفی مخارجی که در کیش صرف می کنید هم مهم است؛ جاهای دیدنی کیش زیاد است، از هزینه های خرید در کیش گرفته تا هزینه خورد و خوراک و همینطور هزینه انواع تفریحات در کیش. اما اگر هزینه حمل و نقل و نوع تور مدنظر شماست فقط کافیست به مطالب هر بخش از اول تا آخر این متن نگاه کنید.

در نهایت وقتی که هزینه تور از مشهد را با انواع سفر زمینی، هوایی و ریلی مقایسه کنید متوجه خواهید شد که ارزان ترین شیوه سفر به کیش از مشهد، رزرو تور  است که البته با ارائه تخفیف ویژه تور بهترین نوع آن را به شما عرضه خواهد کرد.

حرف آخر

سفر از مشهد به کیش، تجربه دو جهان منحصر به فرد است. این که بخواهید قطر آسمان ایران را طی کنید یا روی رویل قطار از شمال شرق به جنوب ایران بلغزید یا این که چرخ های ماشینتان را با طلوع خورشید در شرق ایران به سمت غروب حیرت آور خلیج فارس بغلتانید بستگی به علایق و ترجیحات شما دارد و باید بر اساس آن تصمیم بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات