آبنمای موزیکال کیش، جایی برای آدم‌های خوش شانس

آبنمای موزیکال کیش

4.2/5 - (12 امتیاز)

آنچه در این مقاله می خوانید

آبنمای موزیکال کیش یکی از آن دیدنی های کیش است که افراد خوش شانس آن را می‌بینند. این که چرا افراد خوش شانس آن را می‌بینند موضوعی است که در این نوشته درباره آن می‌خوانید. همین‌طور برنامه‌ها، محل دقیق این آبنمای زیبا و ویژگی‌های آن را می‌توانید در این نوشته مطالعه کنید. پس لطفا تا انتهای این صفحه کیش بوک درباره آبنمای موزیکال کیش با ما همراه باشید.

پرسش و پاسخ:
۱آبنمای موزیکال کیش کجاست؟
این آبنما در ساحل شرقی جزیره، در خیابان سنایی و در مجموعه آوای خلیج فارس واقع شده است.
۲ساعات فعالیت آبنمای موزیکال کیش چیست؟
ساعات فعالیت آبنمای موزیکال کیش با ساعات برگزاری کنسرت موسیقی در این مجموعه هماهنگ است.
۳آیا برای تماشای آبنما باید بلیط بخرم؟
اگرچه بازدید از این آبنما بلیط جداگانه‌ای ندارد؛ اما امکان تماشای وضعیت فعال آن در اغلب اوقات، هم‌زمان با کنسرت‌های موسیقی برگزار شده در این فضا است. بنابراین می‌توان گفت راه ساده برای دیدن آن، خرید بلیط کنسرت‌های موسیقی برگزار شده در مجموعه آوای خلیج فارس است.

بزرگترین آبنمای موزیکال دریایی منطقه

این مجموعه بزرگ‌ترین آبنمای موزیکال دریایی منطقه است. رقص نور آب در این آبنما آنچنان است که هر کسی را به حیرت می‌اندازد؛ اما هنوز هم می‌دانم که به دنبال این هستید که چرا باید خوش شانس باشید که نورهای رقصان و فواره‌های زیبای این آبنما نصیب شما شود. این آبنما عملا دکور بزرگ‌ترین سالن کنسرت جزیره کیش است. سالنی با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر که در آن بهترین کنسرت‌های ایران برگزار می‌شود.

آبنمای موزیکال کیش

فکر کنم دریافتید که دیدن این مجموعه چرا شانس می‌خواهد. هر ساله گروه‌های موسیقی فوق‌العاده خوب ایرانی در تور‌های دور ایران‌شان، حتما سری هم به کیش می‌زنند. همچنین اجرایی خاطره‌ساز هم در مجموعه آوای خلیج فارس، یعنی مجموعه‌ای که آبنمای موزیکال در آن قرار دارد، به علاقه‌مندان هنر موسیقی تقدیم می‌کنند.
شما اگر خوش شانس باشید بلیط یکی از این کنسرت‌ها به دست شما می‌رسد. در نتیجه می‌توانید علاوه بر دیدن و شنیدن صدای زیبای خواننده محبوب‌تان، در کنار ساحل زیبای کیش، از جذابیت فوق‌العاده زیبای آبنمای موزیکال کیش هم بهره ببرید. این اوج خوش شانسی شما است که در کیش همراه با خرید و تفریحات آبی و دوچرخه سواری‌های عاشقانه، کنسرت خواننده محبوب‌تان را ببینید.
اما آبنمای موزیکال کیش به واسطه کنسرت‌های متعددی که در کیش برگزار می‌شود تقریبا برنامه مستقل ندارد. از این رو بهترین راه دیدن تصاویر زیبای آن، به‌خصوص در فصل‌های پر بازدید و پر توریست کیش، خریدن بلیط کنسرت یکی از خوانندگان محبوب ایرانی است؛ که در مجموعه آوای خلیج فارس کنسرت دارند.

مکان آبنمای موزیکال کیش

این مجموعه بخشی از مجموعه آوای خلیج فارس است. در نقشه کیش مرکز اصلی تفریحات آبی، بخش شرقی و خلیج‌مانند جزیره است. دریا در این منطقه چنان آرام است که حتی موجی بزرگ باعث به هم ریخته شدن برنامه‌های کنسرت در مجموعه آوای خلیج فارس نمی‌شود. در نتیجه کافی است نقشه بخش شرقی جزیره را یک نگاه بیندازید؛ تا معماری بی‌نظیر آبنمای موزیکال را ببینید.

آدرس آبنمای موزیکال کیش
آدرس آبنمای موزیکال کیش

مراکز خرید اطراف اسکله تفریحی کیش

وجود دو مرکز خرید مریم ۲ و بازار ونوس در کنار اسکله بزرگ تفریحی کیش و مجموعه آوای خلیج فارس، شرق جزیره را به قلب گردشگری آن تبدیل کرده است. برای این که بتوانید به راحتی به این مجموعه برسید؛ از سمت بندرگاه و اسکله اصلی در شمال جزیره وارد بلوار ایران شوید و بعد تا لوپ دیدار پیش بروید. سپس از خیابان کاشانی وارد خیابان سنایی شوید. در میانه خیابان سنایی ورودی‌های مجتمع آوای خلیج فارس را می‌بینید.
اگر هم پیاده به سراغ این مجموعه می‌روید از خط ساحلی شرق به سمت شمال بروید بعد از اسکله تفریحی با ده دقیقه پیاده‌روی به محل مورد نظر می‌رسید.

آبنمای موزیکال چیست و چگونه کار می‌کند؟

آبنما یا فواره‌های موزیکال ویژگی جذابی را ارائه می‌دهند؛ که وقتی با یک موسیقی زیبا ترکیب می‌شود؛ سرگرمی فوق‌العاده حیرت‌انگیز و نشاط‌آوری را فراهم می‌کنند.
البته استفاده از فواره‌ها به عنوان وسایل تزئینی به دوران روم باستان باز می‌گردد. هرچند امروزه و با تکنولوژی مدرن، طراحی آبنماها تنها با تصورات شما محدود می‌شود. طراحی یک آبنمای موزیکال از معماری جایی که قرار است در آن قرار گیرد و مضامین و پیام‌های مرتبط با آن الهام می‌گیرد. تماشای یک آبنمای موزیکال زیبا می‌تواند حس‌وحال شما را بهبود داده و احساس خوشایندی را ایجاد کند.
همچنین یک فواره رقصان یا آبنمای موزیکال می‌تواند به عنوان بخشی از یک نمایش چندرسانه‌ای گسترده‌تر ارائه شده یا یک جاذبه اختصاصی و بدون وابستگی باشد. به‌طور مثال همان‌طور که گفته شد آبنمای موزیکال کیش در هماهنگی با اجراهای موسیقی زنده در کنسرت‌های مجموعه آوای خلیج فارس فعالیت می‌کند.
آبنماهای موزیکال معمولا با نت‌های موسیقی هماهنگ می‌شوند؛ و همچنین دارای جلوه‌هایی نورانی هستند که توسط آب متحرک شکسته و منعکس می‌شوند. فواره‌های چندرسانه‌ای مدرن می‌توانند حتی شامل لیزر، ویدئو پروژکتور و تصاویر سه بعدی نیز باشند.
این آبنماها می‌توانند در مقیاس بزرگ باشند؛ و از صدها فواره آب و چراغ استفاده کنند. در این شرایط معمولا طراحی و اجرای آنها میلیاردها تومان هزینه دارد. همچنین تکنیک‌های اجرای این مجموعه معمولا پیچیده است؛ و به قطعات مکانیکی، هیدرولیک، الکتریکی و الکترونیکی نیاز دارند.
اولین آبنماهای موسیقی به صورت دستی و توسط یک اپراتور زنده کنترل می‌شد. این اپراتور معمولا پمپ‌ها یا دریچه‌ها و گاهی اوقات چراغ‌ها را از طریق سوئیچ‌های روی صفحه کنترل، کنترل می‌کرد. بنابراین موسیقی تقریبا همیشه زنده بود. با پیشرفت فناوری، سبک حرکت آب و تابش نور را روی یک کارت کاغذ پانچ شده که توسط کامپیوتر اسکن می‌شد، ضبط می‌کردند. البته امروزه همه چیز به کمک رایانه‌ها، اپلیکیشن‌ها و سیستم‌های هوشمند انجام می‌شود. در واقع پیشرفت‌های اخیر در فناوری، طراحی رقص خودکار بدون نظارت را فراهم می‌کند. آبنمای موزیکال کیش یک نمونه مدرن از این تجهیزات است.
در واقع در حالی که تمام نمایش‌های آبنمای موزیکال از پیش برنامه‌ریزی‌شده، شامل سیستم‌های کنترل نمایش رایانه‌ای می‌شوند؛ استفاده از فناوری رایانه‌ای برای رقص هوشمند یک فواره برای ورودی‌های تصادفی موسیقی کاری بسیار بدیع و تازه است. به عبارت دیگر برخلاف فواره‌های موزیکال معمولی که باید لحظه به لحظه به‌صورت دستی و از قبل برنامه‌ریزی شوند؛ یک فواره موزیکال کاملا خودکار و هوشمند، مانند آنچه در مجموعه آوای خلیج فارس کیش مشاهده می‌کنید؛ از موسیقی پس‌زمینه زنده محل برگزاری، برای متحرک کردن آب و ترکیب نورها، به‌صورت لحظه‌ای استفاده می‌کند. بنابراین این آبنمای موزیکال با هرآنچه تا امروز به عنوان آبنمای موزیکال دیده‌اید، بسیار متفاوت است.
طراحی آبنمای موزیکال کیش با استفاده از آخرین فناوری و اجزای سازنده برای تولید آبنماهای مدرن ایجاد شده است. طراحی این فواره به طور خلاقانه‌ای انجام شده تا جلوه‌هایی سفارشی برای ارائه ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مرتبط با فضای اجرا داشته باشد.
آبنمای موزیکال کیش شامل سیستم کنترل انتخابی و راه حل صوتی خاصی است؛ و در طراحی این سیستم از بهترین پمپ‌ها، روشنایی LED، نازل‌های افکت و نازل‌های متحرک استفاده شده است.
همچنین سیستم خاص و شناوری برای آبنمای موزیکال کیش در نظر گرفته شده و با استفاده از فولاد ضد زنگ کامل شده است. این موارد کمک کرده تا این آبنما در آب‌های متحرک و شور خلیج فارس، به درستی کار کنند.

به شب دیدنی خود رنگ خاطره بزنید

اگر شانس دیدن آبنمای موزیکال کیش را در کنار کنسرت موسیقی گروه یا خواننده مورد علاقه خود یافتید؛ این فرصت را برای ساختن شبی خاطره‌انگیز از دست ندهید.
همان‌طور که گفتیم آبنمای موزیکال جزیره کیش از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای اجرای برنامه خود استفاده می‌کند؛ تا بتواند به‌طور هم‌زمان با اجرای موسیقی زنده، افکت‌های مدنظر را اجرا نماید. در واقع آبنمای موزیکال کیش تصویری مانند یک اکولایزر مجازی را در دنیای واقعی و به کمک آب و نور، رنگ واقعیت می‌بخشد. بنابراین این فضا فرصتی جذاب برای تماشای این زیبایی جذاب و مثال‌زدنی است. جایی که علاوه بر به‌خاطر سپردن همه زیبایی‌های موجود، می‌توانید آن را در قالب عکس و فیلم یادگاری نیز برای خود ثبت کنید.
امیدواریم با مطالعه این نوشته مجله کیش بوک، علاوه بر آشنایی با آبنمای موزیکال کیش، تصمیم خود را برای تماشای آن از نزدیک گرفته باشید؛ و شبی از شب‌های حضور در جزیره را به این جاذبه گردشگری خاص و متفاوت اختصاص دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها