نخلستان های کیش ، نماد استقامت و محبت بی ادعا

اشتراک گذاری این مطلب در :

Share on facebook
Share on linkedin
Share on telegram
Share on twitter
Share on whatsapp
نخلستان های کیش

درخت نخل پر از رمز و راز است. در طبیعت گرم چنان قامتی علم می‌کند و ابهت به خود می‌گیرد که انگار نازپرورده این زمین است. نخل‌ها عاشق زندگی‌های جمعی هستند. این نخل‌های عاشق با هوای نفس هم، جان تازه‌ای می‌گیرند، در تلالو نور خورشید آرامشی از به جریان انداختن امید در زندگی خود به وجود می‌آورند که این انرژی را هم به سر تا سر طبیعت القا می‌کنند. نخلستان های کیش دنیایی از زیبایی خود را در سفرتان به شما نشان می‌دهند.

درخت نخل در تاریخ باستان ایرانیان حرمت ویژه‌ای دارد. به دلیل استقامت آن در برابر بلایا و برکتی که برای صاحبانش داشته، به آن لقب درخت زندگی داده‌اند. نماد و نام این درخت را در نقاشی‌های گذشته و ادبیات کهن ایران به خوبی می‌توان مشاهده کرد. نکته جالب شمارش این درختان است، در واقع مانند انسان‌ها با واحد نفر شمارش می‌شوند. نخلستان های کیش یکی دیگر از دیدنی های کیش است که به سادگی نباید از آن گذر کنید.

نخل‌ها هر کدام دارای یک ریشه اصلی هستند که سال به سال بیشتر به اعماق زمین نفوذ می‌کند. یکی از دلایل استقامت این درخت، محکم کردن جای خود به وسیله ریشه‌هایش است. او همه چیزی که از این دنیا می‌خواهد همین یک تکه زمین است برای زنده ماندن. زنده ماندن و ثمر دادن.

حجم انبوهی از این ایستادگی می‌تواند با یک اتفاق نخل را در جایش خشک کند. شاید شنیده باشید که می‌گویند اگر سر نخل قطع شود به کل می‌میرد و امیدی به برگشت آن به زندگی دوباره نیست. در واقع انتهایی‌ترین جوانه، کلید زنده ماندن نخلی با این عظمت است. همین کوه تکبر می‌تواند گردنش از مو باریک‌تر شود؛ چون همه امیدش به یک شاخه تازه جان گرفته بوده که با نبود آن تمام تنش می‌سوزد.

برای نگهداری از نخل حواستان باشد آب از سرشان نگذرد. مانند یک انسان می‌تواند نفس کم آورد و بی‌تاب شود. شاید با تمام وجودش نفس می‌کشد و تاب خفگی ندارد.

تماشای نخلستان های کیش را از دست ندهید

اگر خاطرات افرادی که در گذشته‌های دور به جزیره کیش سفر کرده‌اند را بخوانیم متوجه می‌شویم که کیش در گذشته چنین ظاهری نداشته. شاید بگویید تکنولوژی هر بلایی دلش خواسته به سر این جزیره احاطه شده در آب آورده. زمانی که تنها افراد بومی در این جزیره زندگی می‌کردند، تمامی زندگی آنان با کشاورزی و دامداری سپری می‌شد. پس دور از انتظار نیست که نخلستان‌های زیادی هم در این جزیره با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم وجود داشته باشد. اما با شروع ساخت و ساز بخش زیادی از این درختان نابود شدند و جای هر کدام یک سازه با هدف‌های مختلف جای درختان سبز شد.

امروزه از آن همه نخلستان های کیش تنها قسمتی باقی مانده است.

نخلستان های طلوع و غروب کیش

شاید دلیل نامگذاری آن را متوجه شده باشید. طلوع و غروب در کیش.

نخلستان های طلوع کیش، در شرق جزیره کیش قرار دارد و به قسمت شرقی جزیره زیبایی بی نظیری بخشیده است. این زیبایی پر ثمر در لحظات اولیه طلوع خورشید دیدنی ست. در ساعات اولیه روز، احتمالا انرژی صبحگاهی شما را به هوس بیندازد که چند بیت شعری زمزمه کنید. شاید بخوانید:

تا بردمد خورشیـــد نو *** شب را ز خود بیـــرون کنید

اما برای تماشای غروب خورشید قاعدتا باید به سمت غرب جزیره بروید. در میان نخلستان های غروب کیش، لحظات زیبای غروب آفتاب را تماشا کنید و عکس‌های زیبایی از آن برای یادگاری بگیرید. نخلستان های غروب کیش در نزدیکی کشتی یونانی قرار دارد.

یکی دیگر از نخلستان های کیش نخلستان باغ بهشت کیش است که در قسمت غرب سفین قرار دارد. اهالی این منطقه بر این باورند که این مکان قدیمی‌ترین نخلستان‌های این جزیره را داراست.

0 0 vote
Article Rating

تور کیش بهترین پیشنهاد برای تجربه سفری متفاوت است. با کیش بوک به این سفر متفاوت، رنگ و بویی جذاب، دلنشین و خاطره‌انگیز ببخشید.

یکی از جاذبه‌های مهم سفر به کیش، اجاره خودروهای لوکس در این جزیره است. تمام اطلاعات لازم و مهم را در این زمینه با شما در میان گذاشته‌ایم.

اگر قصد رزرو هتل در کیش را دارید؛ پیش از هر چیز، نکات موجود در این صفحه را بخوانید. ما در کیش بوک، مهم‌ترین موارد را برای رزور هتل مناسب مطرح کرده‌ایم.

اگر ترجیح می‌دهید بجای هتل، یک خانه یا سوئیت را در کیش اجاره کنید؛ در این صفحه یک راهنمای کامل برای اجاره سوئیت در کیش در اختیار شماست.

اگر این مقاله را پسندیدید لطفا امتیاز بدهید

هنگامه شیرازیان

هنگامه شیرازیان

نوشتن مقالات سفر برای من فقط تایپ چند پاراگراف نیست! مسافر کلمه به کلمه آن می‌شوم و سعی می‌کنم تصویر واضحی برایتان بسازم. در وب سایت کیش بوک به شما کمک می‌کنم سفرتان را با آگاهی آغاز کنید.
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

پیش از سفر به کیش برای روزهای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. کیش بوک فهرست دقیقی از برترین جاذبه‌های گردشگری کیش را گرد هم آورده است.

از مهم‌ترین تفریحات کیش، بازارگردی و خرید است. اگر می‌خواهید با بهترین مراکز خرید کیش آشنا شوید؛ مطالعه این صفحه را از دست ندهید. 

کیش با سواحل زیبا و تفریحات آبی بی‌نظیرش شناخته می‌شود. در این صفحه بهترین پیشنهادات را برای شما مطرح کرده‌ایم.

علاقمندان به فرهنگ و تاریخ، در صورت آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کیش، لذتی تازه و متفاوت را از سفر به جزیره کیش کشف خواهند کرد.

نوشته های مرتبط