راهنمای سفر به کیش از تهران

راهنمای سفر به کیش از تهران

تهران با شلوغی، هیاهو، جنب و جوش دائمی و گاهی آلودگی های گسترده عجین شده است.  همین شرایط باعث می شود پایتخت نشینان گاهی بخواهند به سمت آبی آسمان، افق بی انتهای دریا، نسیم ساحل و شب های پرستاره ای لبالب از تفریح و لذت بروند. چه جایی بهتر از کیش برای برآورده کردن همه این ها؟ سفر به کیش از تهران یکی از گزینه های اصلی ساکنان پایتخت است و به همین دلیل هم انواع تور کیش از تهران هر ساله هزاران گردشگر تور کیش را به سمت جزیره می فرستد. ما در این مقاله قصد داریم صفر تا صد سفر از تهران به کیش را بگوییم. با کیش بوک این رسانه تخصصی سفر به کیش همراه باشید.

سفر هوایی از تهران به کیش

برای این سفر فقط کافی است که خودتان را به فرودگاه مهرآباد برسانید چون انواع هواپیما، در ساعت های مختلف شبانه روز و با قیمت های مختلف منتظر رساندن شما به جزیره هستند. در مسیر برگشت هم تعداد پروازها زیاد است و شما باید با مراجعه به فرودگاه بین المللی و مجهز کیش، به تهران بازگردید. در سفر هوایی از تهران به کیش در واقع  هم قیمت مناسبی دارد و هم با سرعت به کیش خواهید رسید.

سفر هوایی از تهران به کیش

فاصله هوایی تهران تا کیش چقدر است؟ سفر هوایی از تهران به کیش چقدر طول می کشد؟

مسافت هوایی تهران تا کیش حدودا 1043 کیلومتر است و حدود 1 ساعت و 50 دقیقه طول می کشد. این یعنی اگر در تهران در فاصله ای دو ساعته هم از فرودگاه مهرآباد قرار گرفت باشید، فاصله شما تا کیش حدودا چهار ساعت است.

پرواز از تهران به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

در تمام روزهای هفته پرواز تهران به کیش فعال است. زمان پرواز از صبح ساعت 6 شروع می شود و تقریبا تا 22:30 شب هم ادامه دارد.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز تهران به کیش چگونه است؟

در این مسیر هم پرواز چارتری هست و هم سیستمی، هم نوع اکونومی هست و هم بیزینس. انواع شرکت از معراج و کیش ایر گرفته تا ایر تور و زاگرس و ماهان این پرواز را ارائه می دهند. هواپیماهای این مسیر ایرباس A306، بوئینگ MD80، M83 و فوکر هستند.

قیمت بلیط هواپیما تهران به کیش چقدر است؟

در مورد چارتری ها قیمت از 200 هزار تومان شروع و تا 800 الی 900 هزار تومان قیمت می خورد. قیمت بیزینسی ها هم حدود 1 میلیون تومان است که البته شاید با قیمت هایی در حد 800 و 900 هزار تومان هم ارائه می شوند.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از تهران به کیش چگونه است؟

هم از سایت های تهیه بلیط و هم از آژانس های هواپیمایی می توانید بلیط تهران به کیش را پیدا کنید. البته می توانید از طریق کیش بوک رزرو کنید، دیگر دغدغه تهیه بلیط، قیمت آن و کیفیت هواپیما را نخواهید داشت چون کیش بوک به عنوان مرجع تخصصی تور بهترین ها را به شما هدیه می دهد.

 

سفر با قطار از تهران به کیش

این سفر یکی از محبوب ترین سفرها از تهران به کیش محسوب می شود هرچند که در این سفر ریلی شما مستقیما به کیش و یا بنادری که گردشگران را به سمت جزیره می برند نمی رسید و باید به بندرعباس سفر کنید. بعد از بندر هم باید از طریق مسیر زمینی که حداقل 2 ساعت و گاه حدود 3 ساعت طول می کشد خودتان را به بندر چارک برسانید. در ادامه هم حداقل 1.5 ساعت طول می کشد تا با شناورهای مسافربری به جزیزه برسید.

درست است که به این شیوه راهی طولانی در پیش دارید اما جذابیت سفر با قطار و تجربه پشت سر هم سفر ریلی، زمینی و مخصوصا دریایی، سفر با قطار از تهران به کیش را جذاب کرده است.

سفر با قطار به کیش

مسیر قطار تهران به کیش چیست؟

این مسیر از دل کویرهای ایران می گذرد و نمای پنجره واگن شما با افقی که به خاک کویرهای ایران یا با آسمان پرستاره آن گره می خورد، پر می شود. شهرهایی که در این مسیر باید از آنها عبور کنید اینها هستند: محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین. می بینید که مسیر از اصفهان، یزد و کرمان می گذرد و حتما رنگ و نقش سفر همین حالا در ذهنتان شکل گرفته است.

نوع قطارهای مسیر تهران به کیش چیست؟

قطارهای تهران به بندرعباس را هم شرکت های مختلفی مثل بن ریل، رجا و جوپار ارائه می دهند. در این خط هم قطارهای معمولی با امکانات ساده پیدا می شود و هم قطارهای لوکس و وی آی پی؛ در نتیجه دست شما برای انتخاب بین قطارها به لحاظ کیفیت خدمات و قیمت باز است. ساعت حرکت قطار تهران به بندرعباس اغلب طوری تنظیم شده است که صبح به شهر بندرعباس می رسید. این مورد از این جهت خوب است که وقت زیادی برای رفتن به چارک و بعد کیش خواهید داشت.

سفر با قطار از تهران به کیش چقدر طول می کشد؟

مسیر تهران به بندرعباس حدود 1300 کیلومتر است و طی کردن آن بین 18 تا 20 ساعت طول می کشد. از بندر تا بندر چارک را هم حدود 2.5 الی 3 ساعت در نظر بگیرید و در نهایت سفر دریایی حدود 1.5 ساعت از شما وقت خواهد گرفت. اگر بخواهیم کل مسیر را حساب کنیم حدود یک شبانه روز در راه خواهید بود.

قیمت بلیط قطار تهران به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط قطار تبریز تا تهران از 70 تا 90 هزار تومان متغیر است. تخفیف های خوبی هم روزانه در اختیار مسافران قرار داده می شود که بلیط 70 هزار تومنی را تا 60 و بلیط 90 هزار تومنی را تا 80 هزار تومان کاهش می دهد.

قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس اما بیشتر است و در بهترین تخفیف ها به حدود 110 هزار تومان می رسد، از طرفی قطارهای با کیفیت قیمتشان از 200 هزار تومان شروع می شود. برای مثال قطار 4 ستاره 4 تخته سریر VIP با واگن 4 نفره، حدود 260 هزار تومان و قطار 4 ستاره 4 تخته امید با واگن کوپه ‌ای 4 نفره هم حدود 215 هزار تومان است.

 

سفر زمینی از تهران به کیش

انتخاب این نوع سفر نیاز به یک ماشین آماده و تجهیزات کامل برای یک سفر خیلی طولانی دارد. از طرفی شما باید قبل از سفر فکر همه جای آن را بکنید. از هزینه ها و مکان های توقف گرفته تا طول مدت زمان سفر  و حمل ماشین به کیش. حالا برویم و ببینیم مسیر تهران – کیش برای ما چه ها دارد.

مسیر سفر زمینی از تهران به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

برای این سفر زمینی از تهران به کیش باید مقصد اولیه خود را از قبل مشخص کنید. پیشنهاد می کنیم که مقصد اولیه شما، بندر چارک باشد. نکته اول این که حتما یادتان باشد زمانی از تهران حرکت کنید که با ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی مواجه نشوید وگرنه همان اول سفر انرژی زیادی از شما گرفته خواهد شد.

از تهران تا چارک 1500 کیلومتر است و اگر حتی مسیر را یک تکه رانندگی کنید حداقل 16.5 ساعت در راه هستید. البته که این کار را نخواهید کرد و باید در چند مورد توقف داشته باشید. در صورتی که 2 یا 3 راننده باشید، توقف هایتان می تواند کوتاه باشد.

البته که می توانید حتی برای یک یا دو شبانه روز در بعضی مکان ها توقف کنید. یادتان باشد که هم مسیر و هم ایستگاه هایتان را باید از قبل مشخص کنید.

نکته مهم در سفر از تهران به چارک این است که آیا می خواهید از بندرعباس عبور کنید یا نه. اگر قصد عبور یا توقف در بندرعباس را داشته باشید باید از تهران به کاشان بروید و بعد مسیرتان را به سمت یزد و بعد استان کرمان و شهر سیرجان کج کنید.

در نهایت به بندرعباس می رسید و در آخر چارک در فاصله 3 ساعتی شما خواهد بود. می بینید که این مسیر از یزد، استان کرمان و بندرعباس می گذرد و شما امکان این را دارید که در این سه مکان که ازقضا هم تاریخی و هم تفریحی هستند، استراحت و تفریح کنید.

سفر زمینی به کیش

اگر نخواهید از بندرعباس عبور کنید، می توانید از کاشان به سمت اصفهان بروید و بعد از شهرضا از مسیر آباده و مرودشت به شیراز برسید. بعد از آن هم می توانید از مسیر فیروزآباد به بندر چارک برسید.

این جا هم دو شهر زیبای اصفهان و شیراز را پیش روی خود دارید و می دانید که استراحت و یا تفریح در این دو شهر، سفر شما را صدچندان زیبا و خاطره انگیز خواهد کرد.

مسیر سومی هم هست که تا آباده شبیه به مسیر قبل است اما بعد از آباده شما را به سمت یاسوج در کنار کوه دنا می برد و باز راه را به شیراز می رساند تا دوباره در همان مسیر قبلی قرار بگیرید.

این مسیر پیچ و خم بیشتری دارد و حدود 1 ساعت طولانی تر است. در نهایت سلایق و خواسته های شماست که مسیر را تعیین می کند پس حتما از قبل با خودتان به نتیجه برسید و بهترین تصمیم را بگیرید تا هیچ خستگی و فرسایشی از سفر برای شما باقی نماند.

هزینه سفر زمینی از تهران به کیش با اتوبوس چقدر می شود؟

اگر قصد دارید به جای ماشین شخصی با اتوبوس به سمت کیش بروید باید بدانید که مقصد اولیه شما شهر بندرعباس است. از تهران تا بندرعباس 1276 کیلومتر راه در پیش دارید که طی کردن آن با اتوبوس حدودا 16 الی 17 ساعت طول می کشد.

برای اتوبوس VIP باید حدود 150 هزار تومان هزینه کنید که گاهی با تخفیف تا 110 الی 120 هزار تومان هم کاهش می یابد. تعداد اتوبوس ها در طول روز زیاد است و اغلب یا حتی تمام آنها از ترمینال جنوب حرکت می کنند.

ساعات حرکت هم از حدود 11 ظهر تا 10 شب متفاوت خواهد بود. به دلیل طولانی بودن سفر از اتوبوس های معمولی در این مسیر استفاده نمی شود. بعد از رسیدن به بندرعباس هم باید با صرف هزینه حدود 30 الی 40 هزار تومان به سمت چارک بروید تا بعد از آن سوار شناورها شوید.

هزینه سفر زمینی از تهران به کیش با ماشین شخصی چقدر می شود؟

این موضوع هم بستگی دارد به تعداد روزهایی که می خواهید در مسیر توقف کنید و هم به نوع ماشینتان. اگر فرض کنیم که قرار است 1500 کیلومتر را با ماشینی طی کنید که در هر 100 کیلومتر، 10 لیتر بنزین می سوزاند، هزینه سوخت شما با بنزین 3 هزار تومنی حدود 450 هزار تومان خواهد بود. این یعنی فقط برای بنزین در مسیر رفت و برگشت 1 میلیون تومان باید هزینه کنید.

حدود 400 هزار تومان هم هزینه حمل خودروی شما از بندرچارک تا کیش است. از بندر آفتاب هم باید حدودا 360 هزار تومان پرداخت کنید. در ضمن ورودی خودروها 5 روزه است و به ازای هر روز اضافه ماندن در جزیره باید 70 هزار تومان اضافه بپردازید. از طرفی برای هر نفر از بندرچارک هم باید حداقل 20 هزار تومان پرداخت کنید.

این هزینه ها را در کنار هزینه سوخت برای گردش درون کیش بگذارید و در نهایت با در نظرگیری مسیر برگشت، مخارج نهایی را حساب کنید. بعید است که در سفر رفت و برگشت از مسیر زمینی از تهران به کیش کمتر از 2 میلیون تومان خرج داشته باشید.

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از تهران چیست؟

از معایب آن قطعا می توان به دردسرهای حمل خودرو به کیش و همینطور خطرهای احتمالی جاده و در نهایت خستگی مسیر طولانی اشاره کرد. اما خوبی های این سفر این است که شما را با تجربه ای از یک مسافرت طولانی که شهرهایی زیبا را در مسیر به شما هدیه می دهد، آشنا خواهد کرد. این که طولانی بودن مسیر برای شما عیب باشد یا حسن، بستگی دارد به فضای فکری و علایق شما.

در نهایت خودتان هستید که می توانید حتی معایب را به خوبی تبدیل کنید و از رهایی در سفرتان لذت ببرید.

در صورتیکه برای استفاده از ماشین شخصی در کیش، دست به این انتخاب می زنید بهتر است که اجاره خودرو کیش را انتخاب کنید و در مقصد سفرتان با خیال راحت به بازدید جاهای دیدنی کیش بروید.

هزینه های سفر در کیش

سفر به کیش از تهران با تور مسافرتی

یکی از اصلی ترین مقصدهای گردشگری پایتخت نشنیان همین جزیره کیش است. از بین انواع سفر از تهران به کیش، تورهای مسافرتی کیش یکی از محبوب ترین هاست چون تنوع و دسترسی به انواع تور با انواع پرواز برای افراد از پایتخت فراهم است.

در ادامه با هم قیمت و خدمات این شیوه سفر را بررسی می کنیم. قبل از آن اما باید تاکید کنیم که کیش بوک تمام سلیقه های شما برای رزرو تور در نظر گرفته است پس کافی است با ما همراه باشید و بعد از آن با خیال آسوده نوع تور خود را انتخاب کنید.

هزینه های سفر به کیش از تهران چقدر است؟

قیمت تورها به فاکتورهای زیادی وابسته است، فاکتورهایی مثل فصل سفر، مدت زمان اقامت در کیش، خدمات تور و هتل محل اقامت. برای مثال در فصل های خلوت تر با کاهش قیمت و افزایش تخفیف مواجهیم. مهم ترین نکته برای تشخیص، اطلاع و مقایسه انواع تور از اصفهان یک منبع پرتنوع است. کیش بوک همین منبعی است که برای اطلاع از قیمت تور از تهران لازم دارید. از طرفی اگر بخواهیم قیمت های حدودی تور از تهران را بگوییم، می توانیم لیست زیر را در نظر بگیریم:

  • هتل 2 ستاره ققنوس شروع قیمت از 1220000 تومان
  • هتل 3 ستاره گراند شروع قیمت از 1360000 تومان
  • هتل 3 ستاره آفتاب شرق شروع قیمت از 964000 تومان
  • هتل 4 ستاره فلامینگو شروع قیمت از 1500000 تومان
  • هتل 4 ستاره آریان شروع قیمت از 1490000 تومان
  • هتل 4 ستاره سورینت مریم شروع قیمت از 2150000 تومان
  • هتل 4 ستاره آفتاب آرامیس شروع قیمت از 2630000 تومان

توجه داشته باشید که انواع تور به سه دسته کلی تقسیم می شوند، تور 2 شب و 3 روز از تهران به کیش، تور 3 شب و 4 روز از تهران به کیش، تور 4 شب و 5 روز از تهران به کیش.

خدمات تور  از تهران چیست؟

معمولا تور شامل بلیت رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری هزینه ای جداگانه دارد و صادرکننده تور می تواند تخفیف های ویژه ای در اختیار شما قرار دهد. در مواردی تورها پذیرایی در وعده های ناهار و شام را هم در دستور کار خود قرار می دهند و یا از طرفی علاوه بر تخفیف های ویژه در مورد تفریحات، تخفیف هایی را برای انواع رستوران به صورت ژتون به گردشگران ارائه می دهند. در مجموع باید قبل از رزرو تور از تهران تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

قضیه تور لحظه آخری کیش از تهران چیست؟

تور لحظه آخری از تهران به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است و شما باید پیگیر آنها باشید. اما کیش بوک کار را برای شما ساده کرده است چون شما با ارائه اطلاعات تماس خود در بخش تخفیف ویژه تور ، می توانید از طریق پیامک یا ایمیل به راحتی از ارزان ترین و در عین حال با کیفیت ترین تورهای کیش با خبر شوید.

 

هزینه سفر به کیش از تهران چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از تهران چیست؟

تهران فاصله زیادی تا کیش دارد و دیدید که هزینه سفر زمینی از تهران به کیش بسیار بالاست. از طرفی سفر با قطار هم درست است که هزینه کمتری دارد اما چون در نهایت قطار شما را به بندرعباس می رساند و بعد از آن یک سفر زمینی و بعد دریایی در انتظار گردشگران است، برای بسیاری جذاب نیست. البته وقتی تنوع و قیمت تورهای کیش از تهران را می بینیم، متوجه می شویم که عملا ارزان ترین و راحت ترین راه سفر به کیش از پایتخت، همین تورهاست به خصوص که در مورد تهران در بسیاری از موارد، تورهای لحظه آخری ارزان تری هم پیدا می شود. در نهایت اضافه کنیم که هزینه کل سفر شامل خورد و خوراک، خرید و تفریحات هم می شود و میزان هزینه ای که برای این دسته صرف می کنید و مدیریت هزینه هایتان، تعیین کننده هزینه کل سفر است.

 

حرف آخر

با توجه به پروازهای متعددی که در تقریبا از 6 صبح تا 9 شب از مقصد تهران به سمت کیش پرواز می کنند، سفر از تهران به کیش بسیار در دسترس است، پس شما عملا فقط یک مرحله پیش روی خود دارید و آن هم انتخاب نوع تور از یک سایت مطمئن است. با توجه به این که کیش بوک پکیج های متنوع تور با بهترین قیمت و خدمات بی نظیر براساس بودجه و سلیقه تمام مسافران را ارائه می دهد، این سایت می تواند بهترین منبع برای رزرو انواع تور از تهران باشد. ما اینجا منتظر سوالات شما هستیم و در بخش تخفیف ویژه  هم منتظر اطلاعات تماس شما خواهیم بود تا در اسرع وقت شما را از ارزان ترین تورهای کیش با خبر کنیم.

اگر این مطلب رو دوست داشتید به دوستانتان معرفی کنید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
نظرات و نقد بررسی
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
کیش بوک

وب‌سایت کیش بوک با هدف ارائه تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سفر به جزیره کیش راه‌اندازی شده است. از این رو تمام تلاش ما بر این هدف استوار است که اطلاعاتی دقیق، به‌روز و جذاب را بدون نگاه جانب‌دارانه و جهت‌گیری‌های تبلیغاتی و خاص، از نقاط گوناگون جزیره کیش در اختیار شما بگذاریم.

آدرس دفتر

تخفیف تورهای کیش

همین الان از تخفیف 70% تورهای کیش بهره مند شوید

ثبت رزرو هتل

برای رزرو هتل و دریافت تخفیف فرم زیر را پر کنید

کد هتل : 9100

ثبت درخواست تور

برای رزرو تور و دریافت تخفیف فرم زیر را پر کنید