2.7/5 - (3 امتیاز)

نکات رانندگی در جزیره کیش را قبل از سفر بدانیم

نکات رانندگی در جزیره کیش
۲.۷/۵ - (۳ امتیاز)

رانندگی در هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. اما شاید برایتان جالب باشد که شهری در یک کشور دارای قوانین خاص‌تری باشد. به خصوص که اگر این شهر به شکل جزیره باشد. البته کیش را به عنوان شهر نام نمی‌برند. اگر به کیش سفر کرده باشید متوجه خاص بودن این قوانین شده‌اید، اما اگر سفری به این جزیره نداشته‌اید قبل از سفرتان این مقاله را نگاهی بیندازید و شگفت‌زده شوید.
در صورتی که این قوانین را رعایت کنید، سفری امن و راحت برای خود می‌سازید. سرباززدن از قوانین و نکات رانندگی در جزیره کیش، خرج روی دستتان می‌گذارد و حتی ممکن است سفر شما را با آن چیزی که فکرش را می‌کرده‌اید متفاوت کند. با اجاره ماشین در کیش و رعایت قوانین رانندگی می‌توانید این امکان را به خود و همسفرانتان بدهید که سفری راحت داشته باشند.

رانندگی در کیش

کیش یک جزیره توریستی است که در هر فصلی از سال زیبایی خاص خود را دارد. پس بعید نیست که چنین فضایی برای خود قوانین خاصی هم داشته باشد. احترام به این قوانین باعث یکپارچه شدن سیستم شهری و هماهنگی بین اهالی کیش شده است. رعایت کردن قوانین در یک مکان باعث می‌شود افرادی هم که برای سفر به آن محیط وارد می‌شوند خواه ناخواه به آن قوانین احترام بگذارند و خود را مسئول بدانند که این قوانین حفظ شود.

مقررات راهنمایی و رانندگی در کیش

لازم است بدانید در تمامی خیابان‌های کیش، با قرار دادن دوربین‌های مدار بسته رفتار رانندگان کنترل می‌شود. یکی از نقاط قوت جزیره کیش، رانندگی آرامش‌بخش در خیابان‌هایش است. از چراغ قرمز و سرعت‌گیر در این جزیره خبری نیست؛ هر شهروندی آموخته است که بدون نیاز به نصب چراغ قرمز و سرعت‌گیر قوانین را به صورت ارادی رعایت کند. این قوانین جوری فراگیر شده‌اند که برای رفتن از یک طرف جزیره به آن طرف دیگر دچار مشکل نشوید و در اسرع وقت به مقصد خود برسید.

نگران تفاوت سرعت در خیابان‌ها نباشید. سرعت مجاز توسط تابلوهایی که در خیابان‌ها نصب شده‌اند به شما اعلام می‌شود. درست است که در جزیره کیش به دلیل خیابان‌های مناسب شما یک رانندگی امن در پیش دارید، اما این دلیل نمی‌شود که از بستن کمربند ایمنی سر باز زنید.عبور از بین خطوط برای همه ما روشن است. این قضیه نیز در جزیره کیش یکی از قوانین مهم به حساب می‌آید. همچنین در صورتی که قصد تغییر مسیر داشتید، از ۱۰۰ متر قبل راهنمای خودروی خود را فعال کنید و به کمک آینه بغل مسیر خود را تغییر دهید.

حفظ سرعت مطمئن، به شما احساس خوبی می‌دهد. شرجی بودن هوای این جزیره می‌تواند عملکرد ترمز را با کمی مشکل روبرو کند، به همین خاطر توصیه می‌کنیم علاوه بر کنترل سرعت، فاصله خود از خودروی جلویی را هم بیشتر کنید. در اکثر خیابان‌ها بر روی تابلوی سرعت عدد ۸۰ را خواهیم دید.

راهنمایی رانندگی در کیش

چه عواملی سبب جریمه شدن خودروی شما در جزیره کیش می‌شود؟

اگر نکات رانندگی در جزیره کیش را نمی‌دانید، لازم است قبل از سفر این قوانین را مطالعه کنید. در سفر فرصتی برای آگاهی از این قوانین را ندارید. برخی از این عوامل در همه جای ایران و دنیا سبب جریمه نقدی می‌شود. به طور مثال سرعت و سبقت غیر مجاز در جاده و خیابان سبب جریمه و حتی ممکن است سبب توقیف خودرو شود. اما حتما برایتان جالب است که بدانید بوق زدن در جزیره کیش ممنوع است.

اکثر نکات رانندگی در جزیره کیش مانند دیگر قوانین در سراسر کشور است. نبستن کمربند ایمنی، صحبت با تلفن همراه، رعایت نکردن حق تقدم، ریختن آشغال به بیرون از خودرو از قوانینی است که باعث جریمه ماشین ما می‌شود. نظافت و تمیزی را در این جزیره به راحتی با چشم خواهید دید. بنابراین یکی از عوامل جریمه شدن خودرو، کثیف بودن آن است. چرا که کثیف بودن نمای خودروی شما می‌تواند نمای جزیره را بد شکل کند.

برخی از این سهل‌انگاری‌ها در نکات رانندگی در جزیره کیش آن‌قدر شدید است که جریمه برای آن کافی نیست. برخی از آنان باعث توقیف خودروی شما می‌شود. همان‌طور که می‌دانید خیابان‌های کیش محدود و در حد بزرگراه و آزادراه نیست که پایتان را روی گاز بگذارید و  بالا رفتن عقربه سرعت را نگاه کنید. انجام حرکات آکروباتیک، لایی کشیدن و کورس گذاشتن می‌تواند باعث توقیف شدن یک هفته‌ای شما شود. مشاهده چنین حرکاتی توسط پلیس کنترل می‌شود و اگر ثابت شود که راننده برای چنین کارهای پرخطری از مواد روانگردان استفاده کرده، نتیجه کار با مقامات قضایی خواهد بود.

زمانی که خودرو بنا به هر دلیلی توسط پلیس متوقف می‌شود تمامی مدارک ماشین نیز چک و بررسی می‌شود. در صورتی که پلیس متوجه تمام شدن بیمه شخص ثالث خودروی شما شود، دستور توقیف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کیش داده شده و مراحل قانونی آن باید طی شود.

به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات