بانجی شوتینگ در کیش

بانجی شوتینگ در کیش
۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)
با وجود جاهای دیدنی کیش و تفریحات مهیج و پرطرفدار در جزیره سالانه مسافران زیادی برای گشت و گذار این جزیره را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می کنند. با بانجی شوتینگ در کیش شما هم سرعت را تجربه کنید و هم ارتفاع را.

ویژگی های بانجی شوتینگ در کیش

برای ایجاد این ورزش دو میله فلزی را در زمین محکم می‌کنند. ارتفاع این میله‌ها حدود ۱۵ متر است و با فاصله ۲۰ متری از هم قرار می‌گیرند. به هر کدام از این طناب‌ها یک طناب کشی بسیار محکم متصل است. پس از پوشیدن جلیقه مخصوص، هر دو کش را به خود می‌بندید و محکم می‌کنید.
سپس این طناب‌ها حدود ۶ متر به سمت بالای میله‌ها کشیده می‌شود. همچنین یک رشته طناب از این وسیله در مسیری در حدود ۲۰ متر به موتور چهارچرخ یا با نام ATV به سمتی کشیده می‌شود. با رها شدن این کش از موتور چهارچرخ، هیجان آغاز می‌شود. تا هر چقدر دلتان می‌خواهد داد و فریاد کنید تا انرژی انباشته شده تخلیه شود.
پس از چند دقیقه حرکت‌های سریع بین زمین و آسمان و زمانی که تکان‌ها آرام شد، به سمت زمین کشیده می‌شوید و به شما اجازه داده می‌شود تا چند لحظه به حالت قبلی خود بازگردید. ممکن است کمی سرگیجه داشته باشید، اما جای نگرانی نیست، یک هیجان بی‌نظیر را پشت سر گذاشته‌اید پس طبیعی است.

این تفریح خالق العاده آورده کشور فرانسه است. در واقع یکی از تفریحات ورزشی کیش و شبیه به بانجی جامپینگ است البته با چند تفاوت. در بانجی شوتینگ شما به سمت جلو پرتاب می‌شوید و در واقع حرکات شما به صورت افقی است. اما در بانجی جامپینگ شما از ارتفاع به سمت پایین پرتاب می‌شوید. این پرتاب به صورت حساب شده و اصولی صورت می‌گیرد. چرا که اگر در تفریح بانجی شوتینگ حرکت شما به صورت عمودی باشد، احتمال این که به زمین برخورد کنید و خدای نکرده دچار آسیب شوید زیاد است. بنابراین هر ورزشی پیش از فراگیر شدن، تمامی خطرات آن در نظر گرفته و رفع می‌شود.

بانجی شوتینگ کیش

شرایط استفاده از بانجی شوتینگ در کیش

این تفریح هم مانند تفریح‌های دیگر دارای یک سری شرایط است. مهم‌ترین شرط آن این است که نترسید! ورزش ترسناکی نیست، اما هیجان خاص خودش را دارد. اما برویم سراغ شرایط دیگر. سن شما باید بیشتر از ۱۵ سال باشد تا شرایط عمومی قد، وزن و … را داشته باشید. برای مثال وزن شما باید بین ۴۵ تا ۹۰ کیلوگرم باشد. بنابراین حتی اگر سن شما بیشتر از ۱۵ سال هم باشد، نباید وزن بیشتر از ۹۰ کیلوگرم در این تفریح داشته باشید.

آقایان و بانوان برای این تفریح محدودیتی ندارند. هر دوی آن‌ها می‌توانند این هیجان را تجربه کنند. ساعت استفاده از بانجی شوتینگ در فصول مختلف سال متفاوت است.

لطفا اگر سابقه بیماری‌های قلبی دارید و یا داروهای آرام‌بخش استفاده می‌کنید لطفا دور این تفریح را خط بکشید. هیجان این تفریح نباید باعث بروز خطر در جسم شما شود. حتی اگر شرایط جسمی شما هم در بهترین حالت ممکن باشد، تا زمانی که شجاعت سوار شدن به آن را پیدا نکرده‌اید، دست به کار نشوید. اما اگر دل شیر دارید و عاشق آدرنالین، دست دست نکنید. این همان تفریحی است که می‌تواند حال شما را دگرگون کند. این حرف من را در زمان خارج شدن از فضای این تفریح  به شرط استفاده از آن به یاد آورید.

برای انجام این تفریح به کجا رویم؟

تا به این جا شرایط شرکت در بانجی شوتینگ را به شما گفتیم. اگر این شرایط برای شما برقرار باشد حال باید بدانیم که برای این تجربه باید به کدام سمت از جزیره کیش پا بگذاریم. مجموعه پارس سافاری جاییست که می‌توانید بانجی شوتینگ در کیش را تجربه کنید. این مجموعه تفریحی تفریحات دیگری هم داراست. به شما قول می‌دهم یک روز هم برای این مجموعه وقت بگذارید زمان کم می‌آورید. تنوع بازی‌ها در این سرزمین تفریحی آن‌قدر زیاد است که بتوانید بر اساس سلایق خود خوش بگذرانید.

این مجموعه در نزدیکی فرودگاه کیش ساخته شده است. حتما دوست دارید مانند یک هواپیما با یک شیب ملایم به سمت بالا اوج بگیرید. دوباره به عقب کشیده شوید و دوباره اوج بگیرید. این حرکت آن‌قدر تکرار می‌شود تا سپس حرکات آرام پیدا کند. مجموعه پارس سافاری کیش یک فرصت رفاهی در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورتی که تفریحات این مجموعه را به صورت پکیج خریداری کرده باشید، برای حمل و نقل شما به سمت فضاهای دیگر، سرویس رفت و برگشت قرار داده است که زمان کمتری را برای مسیر بگذارید و بیشتر تفریحات تور کیش را تجربه کنید.

آدرس پارس سافاری کیش: بلوار امام خمینی، بلوار سافاری، جنب فاز ۳ صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.