سوغاتی کیش چیست؟

خرید سوغاتی از کیش

4/5 - (21 امتیاز)

آنچه در این مقاله می خوانید

ما ایرانی ها هر جا که می‌رویم باید برای دوستان و اطرافیانمان سوغاتی بیاوریم، حتی اگر کره ماه باشد. حالا برخی از مکان‌های ایران برای سوغاتی خریدن کاملا آماده‌اند و محصولات سر و سوغاتشان پر و پیمان است و چندان احتیاج به فکر کردن ندارید، مثل اصفهان. اما برخی جاها برای سوغات خریدن نیاز به فکر دارند. در کیش، که یکی از این جاهاست، سوغاتی سنتی و مشهور کم است و یا نیست. پس سوال اصلی مطرح در این جزیره زیبا این است: “حالا سوغاتی چی بخریم.” با این نوشته وب‌سایت کیش بوک همراه ما باشید تا به شما بگوییم از مراکز خرید کیش چه سوغاتی می‌توانید بخرید.

جاذبه های گردشگری کیش باعث شده که مسافران زیادی به این جزیره سفر کنند. در این مقاله من می‌خواهم با یک دسته‌بندی خاص سوغاتی کیش را برای شما به درستی معرفی کنم. برای سوغاتی خریدن در کیش مهم آن است که بدانید سوغاتی چیست و تعریف آن کدام است. البته مقاله من چندان جای این تعاریف گسترده را ندارد اما به هر حال باید در عمق ماجرا فرو رفت و بهترین‌ها را در آن میان یافت.

سوغاتی های کیش به سوغاتی های پوشیدنی و سوغاتی خوردنی تقسیم می‌شود و بسته به آن که برای چه کسی می‌خواهید سوغاتی ببرید؛ می‌توانید از این سوغاتی های بسیار زیبا و جذاب بهره ببرید.

آیا برای یک خانم، آقا، کودک یا شخصی مسن سوغاتی می‌برید؟ از سلیقه آنها آگاهی دارید؟ سوغاتی‌ های کیش برای همه مناسب است؟ پس بگذارید به سوغاتی های کیش بپردازیم.

خرید سوغاتی

سوغاتی کیش برای خانم‌ها

کیش بهشتی برای خانم هاست؛ باور کنید. چرا؟ چون در آن پوشاک و لباس از خیلی جاهای دیگر ایران ارزان‌تر و با کیفیت‌تر است و خانمی را من نمی‌شناسم که عاشق خرید لباس نباشد. سوغاتی کیش برای خانم‌ها دو چیز است یکی انواع لباس و دوم انواع ادویه. اگر می‌خواهید برای مادری عزیز و دوست داشتی ادویه سوغاتی ببرید حتما یک تکه لباس مانند یک کیف زنانه شیک و مجلسی و یا یک پیراهن هم تهیه کنید و این دو را در کنار هم برای مادر عزیزتان سوغاتی ببرید. شاید بگویید این همه از مشهد، زرشک و زعفران برای مامانم سوغاتی بردم طوری هم نشد.

زرشک و زعفران با کیفیتی مثال زدنی در مشهد یافت می‌شود و در جاهای دیگر ایران قیمتش بالاتر از مشهد است. اما ادویه در کیش درست است که بسیار با کیفیت است، اما در جاها دیگر ایران هم به خوبی یافت می‌شود. از طرفی کسی نمی‌رود کیش مگر آن که در مراکز خرید بزرگ کیش خود را از پای نیندازد؛ و انتظار می‌رود در این ماراتن پاساژگردی به یاد دیگران هم باشید و چیزی برایشان بخرید. مهم‌ترین توصیه من برای ادامه حیات شما بعد از بازگشت از کیش این است: “از کیش برای خانم‌ها لباس و لوازم آرایشی سوغات ببرید.”

بهترین خرید سوغاتی کیش برای خانم ها لوازم آرایش است زیرا مانند لباس دیگر مشکل سایز در آن مطرح نیست و این واقعیتی است که هر خانمی را یک رژلب زیبا و خوش رنگ خوشحال می‌کند. البته در خرید لوازم آرایشی برای سوغات کیش باید به این موضوع توجه کنید که کیش در اواخر فروردین بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد گرما دارد و همین حرارت مختصر هم می‌تواند خیلی از لوازم آرایشی را که خریده‌اید، فاسد و خراب کند. پس در نظر داشته باشید یا در فصول سرد سال از کیش لوازم آرایش بخرید یا از خنک بودن جایی که این لوازم آرایشی را در آن نگه می‌دارید مطمئن شوید.

سوغاتی خوردنی کیش

از بحث زیبای سوغاتی برای خانم ها از کیش که بگذریم؛ بحث زیبای دیگر پیش می آید با عنوان سوغاتی برای آقایان از کیش. این واقعیتی است که آقایان عاشق سوغاتی های خوردنی هستند و هیچ چیز به اندازه یک “از آب گذشته” خوردنی برای آقایان نمی‌تواند جذاب باشد. اما خوردنی جالب و باحال چه می‌توان برای آقایان و البته خانم ها، از کیش، سوغات آورد.
در مناطق آزاد تجاری مانند کیش خوراکی های وارداتی از همه جای دیگری ارزان ترند و از همه آنها بهتر شکلات است. سوغاتی خوراکی بهتر از شکلات در کیش نمی‌توان یافت و این رویایی است، که شما برای دوستانتان یک باکس اسنیکرز اصل از کیش سوغات خوردنی ببرید. من خودم به شخصه حاضرم با شما دوست شوم اگر از کیش برایم شکلات بیاورید.

خرید شکلات در کیش

دیگر سوغاتی خوردنی کیش قهوه است. قهوه‌ای که در کیش به دست می‌آید باز هم مانند شکلات وارداتی است. ولی چون بیشتر به سفارش کشورهای عربی خلیج فارس به منطقه راه یافته است و از کیفیت فوق‌العاده قهوه‌های عربیکا برخوردار است. از من می‌شنوید برای آن که، یک از بهترین دوستانتان و یا اعضای خانواده را سورپرایز کنید، قهوه و شکلات را با هم برای او سوغاتی ببرید.
دیگر سوغاتی که می توان رد کم‌رنگی از آن را در کیش سراغ گرفت سیگار برگ است. این واقعیتی است آقایانی و بعضا خانم‌هایی که عادت مدامی به دود کردن سیگار دارند، عاشق طعم تند سیگار برگ‌اند و اگر شکلات فروشی های کیش سیگار برگ را بجویید احتمال دارد یک باکس چوبی کوبایی اصل آن را بیابید و برای دوستان سوغاتی ببرید.
البته توجه داشته باشید که سیگار اگر به تعداد زیادی باشد جزء کالاهای قاچاق محسوب می‌شود و حتما باید به تعدادی سیگار برگ بخرید و حمل کنید که به عنوان مصرف شخصی شما قلمداد شود.

خرید ماهی در کیش

دیگر مورد که در کیش خیلی‌ها به دنبال آن می‌گردند ماهیست. درست است که کیش مانند قشم و چابهار بندر صیادی ندارد اما باز هم ماهی‌های فوق‌العاده خوشمزه خلیج فارس به کیش می‌رسد و این موضوع سبب می‌شود که در کیش انواع غذاهای دریایی را با کیفیت فوق‌العاده بالایی به دست آورید.

خرید ماهی در کیش

اما چگونه می‌شود ماهی را از کیش مثلا به تهران آورد. این برای خود من هم سوال بود تا آن که بعد از اندکی تحقیق فهمیدم که در کیش مراکز فروش ماهی و میگو می‌توانند ماهی شما را بسته بندی کرده در فریزر بگذارید و با اولین پرواز به تهران بفرستند چندان هم قیمت بالایی از آب در نمی‌آید.
اما باید توجه داشته باشید که این روش به سرعت هرچه تمام ماهی را به مقصد شما می‌رساند؛ پس لطفا اگر می‌خواهید از کیش ماهی سوغاتی ببرید، آخرین چیزی که می‌خرید ماهی باشد و قبل از پرواز خود ماهی را بخرید و به تهران روانه کنید. البته باز هم مزه ماهی تازه چیز دیگری است.

سوغاتی ارزان کیش

شکلات، لباس، سیگار برگ همه اقلامی هستند که تا حد زیادی قیمت بالایی دارند. حتی در کیش هم خرید چند باکس شکلات می‌تواند کمی هزینه شما را بالا ببرد. اما سوغاتی ارزان در کیش هم پیدا می‌شود؟ جواب من آری است. کیش در منطقه جنوبی ایران است و از خرمای بسیار مرغوب جنوب بهره می‌برد. خرمایی که ما در شمال و مرکز ایران می‌خوریم اغلب از بم و خوزستان می‌آید اما خرمایی که در کیش می‌خرید خرمای هرمزگان و بوشهر است که کیفیتی بسیار متفاوت با خرمای خوزستان و بم دارد.

خرید خرما از کیش

خرید خرما و تعارف آن به دوستانتان یک سوغاتی ارزان کیش است و شما می‌توانید کار سوغاتی خریدن را با قیمتی ارزان به راحتی به پایان برسانید. برخی لباس های نخی مانند تاپ و تی‌شرت‌های نخی که از تایلند به کیش وارد می شوند نیز قیمتی بسیار مناسب دارند و می‌توانند سوغاتی ارزان کیش باشند.
سوغاتی کیش را در این مقاله شناختیم. اگر دوست داشتید راهنمایی بیشتری درباره خرید در کیش به دست آورید. توصیه می‌کنم حتما مقاله خرید لوازم آرایشی در کیش را بخوانید زیرا راهنمایی‌های فوق العاده خوبی برای شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها