استخر سرپوشیده کرانه کیش ویژه بانوان

استخر سرپوشیده کرانه
۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)

وجود جاهای دیدنی کیش و تفریحات متنوع جزیره سبب شده که کیش در فصول مختلف میزبان مسافران زیادی باشد. استخر سرپوشیده کرانه در قسمت شمالی جزیره واقع شده است. با پیدا کردن بلوار ایران، حوالی میدان خلیج فارس تابلوی شرکت آب و برق کیش را خواهید دید. در قسمت پشتی این شرکت، استخر سرپوشیده کرانه در خیابان گلدیس قرار دارد.

استخر سرپوشیده کرانه در کیش

شاید نتوانید این استخر را بر روی نقشه گوگل پیدا کنید. اما با جستجوی کلمه شرکت آب و برق کیش بر روی نقشه، این محدوده را به راحتی پیدا خواهید کرد. یکی از نکات مهمی که برای این استخر باید در نظر بگیرید این است که تنها ویژه شنا بانوان است. یک مجموعه تفریحی ویژه بانوان که همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸:۴۵ آماده سرویس دهی است. البته برای استفاده از سالن بدنسازی و ایروبیک لازم است از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۶:۳۰ به این مجموعه مراجعه کنید. بنابراین برای هر روزی که بخواهید می‌توانید در یکی از بهترین تفریحات ورزشی کیش شرکت کنید.

قدمت این مجموعه ورزشی کم هم نیست. تاسیس آن به دهه ۷۰ برمی‌گردد و وسعتی هم که برای آن در نظر گرفتند برای این مجموعه بهترین انتخاب بود. حدود ۲۰۰۰ متر مربع از خاک جزیره کیش به این استخر متعلق است. پس باورش چندان سخت نیست که بگوییم این مجموعه جزو اولین استخرهای ساخته شده در تور کیش بود.

امکانات استخر سرپوشیده کرانه

این مجموعه شامل یک استخر بزرگسال در ابعاد ۱۸*۷ متر و با عمق استاندارد تا حدود ۴ متر است. بنابراین تمام افراد نوجوان تا کهنسالان می‌توانند در این فضا شنا کنند. البته این مجموعه امکانات دیگری هم برای شما دارد. سونا خشک و بخار که اگر در مجموعه استخری وجود نداشته باشد، حتما چیزی کم دارد.

از سونا بخار و خشک این استخر هم می‌توانید به راحتی استفاده کنید. اما حتما یادتان باشد با خود یک حوله به همراه داشته باشید. چون ممکن است از ورود شما به این بخش به دلیل مسائل بهداشتی خودداری شود.

استخر سرپوشیده کرانه

امکانات موجود در این استخر

جکوزی و حوضچه آب سرد به علاقمندانی که دوس دارند گرما و سرما را در یک فضا تجربه کنند. اما یک توصیه برای شما دارم. بسیاری از خطرات سکته در اثر نا آگاهی ما به وجود می‌آید. از چه چیزی حرف می‌زنم؟ می‌خواهم به شما بگویم پس از قرارگیری در آب جکوزی بلافاصله در حوضچه آب سرد نپرید!

این کار عواقب خطرناکی خواهد داشت. جریان خون به واسطه قرارگیری در جکوزی بالا می‌رود. شما با پریدن در آب سرد این جریان را به یکباره آرام می‎‌کنید. در صورتی که چربی در بین رگ‌های شما وجود داشته باشد، ممکن است اجازه ورود خون به قلب را مختل کند و یا حتی راه آن را ببندد. برای جلوگیری از این اتفاق، در ابتدا پای خود را در حوضچه آب سرد ببرید سپس کم کم وارد آب شوید تا بدن آماده این دما شود. زیادی نصیحتتان کردم!

استخر سرپوشیده کرانه
استخر سرپوشیده کرانه

از دیگر امکانات این مجموعه می‌توان به سالن بدنسازی اشاره کرد. شاید بهتر است برای کاهش وزن بعد از یک شنا مفصل، چند دقیقه هم به ورزش بپردازید. همچنین بعد از این مرحله احساس سبکی خواهید کرد. چون جریان خون متعادل شده و همچنین نیروی آب شما را زنده کرده است. اگر طرفدار حرکات ریتمیک و سبک‌تر از ورزش‌های بدنسازی هستید می‌توانید در کلاس‌های ایروبیک ثبت نام کنید.

وجود رختکن و دوش کار شما را آسان می‌کند. می‌توانید لباس‌ها و وسایل خود را بدون نگرانی داخل کمد قرار دهید و کلید آن را با خود به همراه داشته باشید. همچنین قبل از خروج می‌توانید دوش بگیرید، بدن و موهای خود را بشویید، سپس لباس‌های خود را به تن کنید.
ورزش و به خصوص شنا، ممکن است اشتهای شما را باز کند. حتی اگر نخواهید غذایی میل کنید نیاز دارید یک شربت خنک بنوشید. برای این منظور استخر سرپوشیده کرانه بوفه‌ای را در گوشه‌ای از محوطه خود قرار داده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

در فضایی سرپوشیده تنی بر آب زنید

خب می‌خواهیم کمی از فواید شنا هم برایتان بگوییم. درست است که شما در یکی از جزیره‌های جنوبی کشورمان هستید، اما فکر نکنید که وارد یک سرزمین خشک و بی آب و علف وارد می‌شوید.

شنا کردن در فضای آزاد برای بانوان محدودیت‌هایی دارد. البته بانوان در جزیره کیش می‌توانند برای این تفریح به پلاژ بانوان جزیره کیش مراجعه کنند. اما حتما با خود کرم‌های ضدآفتاب به همراه داشته باشید، چرا که شنا کردن در دریای آزاد صورت می‌گیرد و سایه بانی نیز برای این تفریح وجود ندارد. اگر با آفتاب گرفتن و برنزه شدن مشکلی ندارید شنا در پلاژ بانوان را هم انتخاب کنید. اما اگر علاقه‌ای به تیره شدن پوست و شنا در دریا ندارید، استخر کرانه انتخاب مناسبی برای داشتن یک روز شاد است.

اما این استخر یک ویژگی ناب هم دارد. نزدیکی به دریا باعث می‌شود تا در حین شنا کردن چشم انداز بی‌نظیر دریای خلیج فارس را هم نگاه کنید. البته نگران در معرض دید قرار گرفتن نباشید. برای این موضوع سنجیده عمل کرده‌اند. در جلوی این محوطه ساختمان وجود ندارد و مشرف به فضای دیگری جز آب دریا نیست.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.