زورب بال کیش ، مانند توپ قِل بخورید!

زورب بال کیش
۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)
حتما فوتبال حبابی را دیده‌اید. زورب بال هم شبیه این ورزش است اما با این تفاوت که شما در فوتبال حبابی، قسمت پاهایتان بیرون از توپ قرار گرفته و شما توسط نیروی پاهای خود می‌دوید، اما در زورب بال کیش تمامی بدن شما درون توپ قرار می‌گیرد و با قل خوردن توپ برای برقراری تعادل نیاز است که درون آن بدوید.

تفریح زورب بال کیش

جاهای دیدنی کیش زیاد و متنوع است و این جزیره تفریحات متنوعی برای گردشگران دارد. یکی از تفریحات ورزشی کیش که بسیاری از افراد حتی اسم آن را هم نشنیده‌اند زورب بال است. نحوه بازی در این تفریح به این صورت است که داخل یک توپ بزرگ قرار می‌گیرید. درون توپ بیرونی، یک توپ داخلی هم وجود دارد که شما در واقع داخل توپ دومی قرار می‌گیرید. توپ داخلی و بیرونی توسط طناب‌های زیادی به هم متصل و محکم می‌شوند. بین این دو توپ یک فضای خالی به وجود می‌آید که داخل آن لایه ای از آب وجود دارد. آب باعث می‌شود که وزن توپ بیشتر شود و در نتیجه حرکت توپ را بهتر کند.

جنس این توپ از جنس PVC است. این جنس نوعی پلاستیک سخت اما انعطاف پذیر هم است. زورب بال‌ها به صورت شفاف ساخته می‌شوند که نور به داخل آن نفوذ کند و همچنین فردی که داخل آن قرار دارد بتواند تا حدی فضای اطرافش را ببیند.

زورب بال‌ها ضد آب و ضد آتش هستند. می‌توان این تفریح را بر روی سطح آب یا سطح خشکی داشت. البته باید دقت کنید که سطح خشکی دارای پستی و بلندی نباشد تا حرکت زورب بال ها به راحتی انجام شود و به اصطلاح قل بخورد.

تجربه قل خوردن درون یک توپ پلاستیکی

اگر با تور به کیش سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم این تفریح را از دست ندهید. زورب بال کیش در مجموعه پارس سافاری واقع شده و به شما عزیزان این امکان را می‌دهد که در کنار بازی و تفریحات دیگر، تجربه قل خوردن را هم داشته باشید. مسیری که برای زورب بال در پارس سافاری در نظر گرفته‌اند حدود ۹۰ متر که متراژ مناسبی برای این تفریح است.

برای حرکت بهتر و ایجاد هیجان بیشتر، زمین این قسمت از پارس سافاری را با یک شیب ملایم حدود ۴۵ درجه ساخته‌اند. به وسیله شیب شما می‌توانید یکباره سرعت را احساس کنید تا آدرنالین خون شما بالا رود. البته وزن زیاد این توپ خود باعث ایجاد سرعت بیشتر هم می‌شود. به خصوص که اگر قرار باشد بر روی سطح شیب داری هم قرار بگیرید.

زورب بال کیش
زورب بال کیش

در زورب بال چگونه نفس بکشیم؟

حال حتما از خود می‌پرسید با قرارگیری داخل این توپ‌ها از چه طریقی نفس بکشید و جابجایی هوا چگونه صورت می‌گیرد؟

این توپ‌ها دارای دو حفره هستند که بتوانند به ساده‌ترین شکل ممکن هوا و اکسیژن را به داخل توپ هدایت کنند. هیجان باعث می‌شود قلب شما تندتر بزند و همچنین به اکسیژن بیشتری نیاز داشته باشید. پس نگران این موضوع هم نباشید که در هنگام ساخت این وسیله تمامی جوانب آن در نظر گرفته شده است. البته این حفره‌ها برای ورود و خروج افراد هم در نظر گرفته شده، بنابراین موضوع اضافه وزن و سایز افراد هم در این بازی مهم تلقی می‌شود.

برای رسیدن به مجموعه پارس سافاری کیش باید به بلوار امام خمینی، بلوار سافاری بروید. بهتر است قبل از مراجعه با شماره‌های ۰۷۶۴۴۴۵۰۴۴۰ ، ۰۷۶۴۴۴۵۰۴۴۱، ۰۷۶۴۴۴۵۰۴۴۲ تماس بگیرید و ساعات شروع بازی‌ها را بپرسید. زیرا این ساعات در فصول مختلف، یکسان نیست.

شرایط استفاده از تفریح زورب بال کیش

برای شرکت در این تفریح لازم است بالای ۴ سال سن داشته باشید. البته ما پیشنهاد می‌کنیم که فرد سن بالاتری داشته باشد و کوچکتر از یک نوجوان نباشد. به هر حال حفظ تعادل برای افراد کوچک‌تر طبیعی است که سخت‌تر باشد.

ساعت مراجعه به این مجموعه از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ است. بنابراین افرادی که ساعت ۱۷:۳۰ مراجعه کنند می‌توانند تا ساعت ۲۰:۳۰ در محوطه باشند و بازی کنند.

شرایط آب و هوایی برای این بازی موضوع مهمی است. برای مثال اگر هوا طوفانی باشد امکان بازی وجود ندارد.

این تفریح محدودیت جنسیتی ندارد. بنابراین به صورت خانوادگی می‌توانید به نوبت در این توپ‌های بادی حاضر شوید و خاطره بانمکی از قل خوردنتان روی یک مسیر خشک داشته باشید. اما برای بانوان کاورهای مخصوصی جهت پوشش در نظر گرفته‌اند که لازم است قبل از ورود به توپ پوشیده شود.

یکی دیگر از شرایط مهم برای شرکت در این تفریح، فرم بدنی شماست. یک یا دو دریچه برای ورود و خروج شما در این توپ‌ها ساخته شده است که اندام شما باید قابلیت رد شدن از آن را داشته باشد. البته محدودیت زیادی هم برای آن در نظر گرفته نشده و افراد زیادی می‌توانند برای این بازی و ثبت خاطرات هیجان‌انگیز لحظه شماری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.