کشف زیبایی‌ها در باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش
۴/۵ - (۱ امتیاز)
جزیره کیش را باید یکی از پر جاذبه‌ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران دانست. زندگی در کیش ممکن است برای شما هم جذاب باشد، جایی که به نسبت مساحت، دارای انبوهی از مکان‌های گردشگری، تفریحی و سرگرمی است. در عمل نیز دیدنی های کیش را پایانی نیست؛ و بعید است کسی با استفاده از یک تور کیش چند روزه بتواند همه جاذبه‌های این جزیره را تجربه کند. شاید به همین دلیل است که جزیره کیش محلی است که بسیاری از افراد دوست دارند بارها به آن سفر کنند. در این مقاله وب‌سایت کیش بوک می‌خواهیم شما را با یکی دیگر از این جاذبه‌ها آشنا کنیم.
باغ پرندگان کیش محلی استثنایی و از بهترین و خاص‌ترین باغ‌های پرندگان کشور است؛ و توصیه اکید می‌کنیم در صورتی که به دنیای پرندگان علاقه دارید و یا به همراه فرزند نوجوان‌تان به کیش سفر می‌کنید؛ حتما بازدید از جاهای دیدنی کیش را در برنامه سفر خود بگنجانید.

ویژگی‌های باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش به دلیل تنوع جغرافیایی بالای پرندگانش، از شهرت بسیاری برخوردار است. در این باغ شما می‌توانید انواع پرندگانی که تنها در رسانه‌ها و تصاویر دیده‌اید را از نزدیک مشاهده کنید. پرندگانی که با هزینه بسیار و به سختی، از اقصی نقاط جهان، از جنوب و شمال قاره آمریکا گرفته تا استرالیا و خاور دور، جمع‌آوری شده و در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
ایده طراحی باغ پرندگان کیش سال‌ها وجود داشت؛ تا اینکه در سال ۱۳۸۰ طراحی و اجرای آن آغاز شد. به طور کلی فضای تعبیه شده شامل دو بخش اصلی است. در بخش اول که بازدیدکنندگان در بدو ورود با آن روبرو می‌شوند؛ پرندگان قفسی نگهداری شده اند. در این مکان می‌توانید به دقت و با جزئیات بسیار گونه‌های بسیاری از پرندگان قاره‌های مختلف را مشاهده کنید.

باغ پرندگان کیش
باغ پرندگان کیش

پس از عبور از محل قفس‌ها شما به فضای باغی این مجموعه می‌رسید. این فضای باغی برای پرواز و زندگی آزادانه پرندگان طراحی شده است؛ و در آنجا مانند یک طبیعت بکر می‌توانید از پرندگان مختلف بازدید نمایید. این بخش از باغ پرندگان کیش با وسعت ۲ هکتاری مکانی مناسب برای قدم زدن و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعی است. جذابیت باغ پرندگان برای علاقمندان این موضوع و همچنین نوجوانان با ارائه اطلاعات مختلف درباره هر پرنده دو چندان می‌شود.
اما اگر بخواهیم باغ و گونه‌های موجود در آن را توصیف کنیم؛ به طور خلاصه باید گفت:
در برکه میانه باغ پرندگان آبی، از جمله فلامینگوها، قوها، درنای تاج‌دار، لک‌لک‌های سدلبیلد و مارابود، پلیکان پا خاکستری و ایبیس، زندگی می‌کنند. مشاهده این همه گونه پرنده کمیاب در پس زمینه‌ای از برکه و باغی سرسبز، جذابیتی دو چندان را به محیط داده است.
مرغ شاخ‌دار، کاسکو، طوطی سبز، کاکاتوآلبا، ماکائو، قرقاول چینی، پنگوئن پا سیاه، توکان و… از دیگر پرندگان جذابی است که می‌توانید پرواز و زندگی آزادانه آنها را در باغ پرندگان کیش مشاهده کنید. به طور کلی در باغ پرندگان کیش حدود ۵۷ گونه پرنده نگهداری می‌شود.
البته بجز پرندگان در این باغ چند میهمان ویژه هم وجود دارد؛ میمون ها، آهوها و تمساح پوزه کوتاه یا گاندو، جمیع این میهمانان هستند؛ که به فضای باغ جذابیتی دوچندان داده‌اند.

نکاتی برای رفتن به باغ پرندگان

  • این باغ در کنار مجموعه پارک دلفین‌ها قرار دارد. البته شما می‌توانید تنها بلیت همین مجموعه را دریافت کنید.
  • ساعت بازدید از باغ پرندگان به طور معمول ۱۸ تا ۲۰ است.
  • برای رفتن به باغ پرندگان کیش باید از تاکسی استفاده کنید.
  • ورود دوربین حرفه‌ای به داخل باغ پرندگان ممنوع است.
  • امیدواریم از گردش در این باغ زیبا لذت ببرید.

سایت پرندگان کیش

این پارک مخصوص کسانی است که بچه دارند همان طور که در نقشه‌ها هم می بینید این پارک در مجموعه دلفیناریوم ساخته شده است. پس وقت آن رسیده که علاوه بر دیدن دلفیناریوم که یکی از بهترین‌های خاورمیانه است در این پارک با پرندگان رنگارنگ آن آشنا شوید. سفر به کیش یک پیک‌نیک بزرگ است. فکر کنید که عملا شما به مدت یک هفته به کیش رفته‌اید، هر روزتان با بساط انداختن و نهار خوردن توأم می‌شود و شما با استفاده از این پارک‌ها و باغ‌های فوق‌العاده زیبای کیش به پیک‌نیک می‌گذرانید.

سایت پرندگان کیش مملو از پرندگان عجیب است. در مرحله اول شما در میان پرواز ۴۰۰۰ کبوتر خود را می‌یابید که عاشق این هستند که از دست شما غذا بخورند. اگر دوست دارید بچه‌های شما رشد فکری مناسبی داشته باشند حتما مقداری کیک و دانه داشته باشید که بچه‌هایتان به کبوتر‌ها بدهند و با آنها ارتباط برقرار کنند. البته بعضی اوقات کبوتر‌ها سر دانه و غذایی که شما به آنها می‌دهید دعوا می‌کنند و شلوغ می‌کنند.

عصرهای خنک‌تر کیش بهترین زمانی است که باید به این باغ زیبا رفت. زیر تمام پرندگان بعد از ساعت ۱۰ به لانه‌های خود می‌خزند تا از آتش هوا در امان باشند، آنهایی هم که بیرون‌اند چندان حال ندارند.

اما جذاب‌ترین پرنده‌های این باغ زیبا یکی توکان است که من خودم تا این زمان در ایران ندیده بودم. پرنده‌ای بسیار زیبا با منقاری بسیار بزرگ دلیل این که این پرنده در باغ پرندگان‌های دیگر نیست این است که توکان پرنده‌ای است برای مناطق استوایی و هوای دیگر جا‌های ایران برای او سرد است.

بعد از توکان طاووس سفید هم یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت بود که در برابر تماشاچی‌هایش پر می‌گشود و دلبری می‌کرد. من که در سفر به دور کیشم چند ساعتی را در میان پرنده‌های سایت پرندگان کیش گذراندم، شما این کار بکنید. خیلی جالب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *