والیبال ساحلی در کیش شکوه یک ورزش زیبا

اشتراک گذاری این مطلب در :

Share on facebook
Share on linkedin
Share on telegram
Share on twitter
Share on whatsapp

هر کدام از شهرهای ایران عملا برای خود ورزشی محلی و پرطرفدار دارند، که ریشه در فرهنگ آن شهر دارد. در این مقاله شما با والیبال ساحلی در کیش آشنا می‌شوید؛ بخشی اصلی تفریحات ورزشی کیش که اگر اهل ورزش حرفه‌ای هستید، حتما باید این ورزش زیبا را در کیش امتحان کنید.

هر شهر در ایران یک ورزش پرطرفدار و محلی دارد. گاهی ورزشی در فرهنگ آن دیار ریشه دارد و گاهی ورزشی بر اساس امکاناتی که در آن جا وجود دارد بین مردم جا افتاده. گاهی هم هر دو موضوع با هم دست به دست داده تا ورزشی به هنر مردم آن منطقه تبدیل شود.

تیراندازی در لرستان در فرهنگ مردم است اما سالن‌های تیراندازی چندانی در این استان وجود ندارد تا در این استان تیراندازی به مهم‌ترین ورزش بدل شود. شرایط جغرافیایی و فرهنگی و امکانات دست به دست هم داده‌اند که در جویبار مازندران بهترین استعدادهای کشتی ایران پرورش یابند و دنیا، جویبار را با کشتی آزاد می‌شناسد.

فوتبال در تهران طرفدار زیادی دارد البته وجود دو باشگاه بسیار پرطرفدار و امکانات نسبی این ورزش، مانند زمینهایی که در محلات برای این ورزش ساخته شده است می‌تواند در رویکرد مردم به این ورزش مؤثر باشد. این که تهرانی‌ها بیش از دیگر شهرهای ایران فوتبال دوست دارند، مقداری به خاطر فرهنگ تهرانی‌هاست و مقداری هم به خاطر امکانات این شهر.

اما کیش چه طور؟ چه ورزشی در خون مردم کیش است و البته جغرافیا و امکانات هم برای آن فراهم آمده است.

والیبال ساحلی در کیش ، ورزشی در خون مردم

در ترکمن صحرا اگر بگویید اهل سوارکاری هستید، شما را به چشم دیگری نگاه می‌کنند و احترامی ویژه برای شما به وجود می‌آید. در کیش هم والیبال ساحلی موضوعی است که به جان مردم پیوند خورده. سال 2018 کیش  میزبان مسابقات جهانی این ورزش در بالاترین سطح جهانی آن بود و برخی از بهترین قهرمانان این ورزش از باشگاه این جزیره برخاسته‌اند.

والیبال ساحلی در کیش

این ورزش یک بازی با تیمی کوچک است. با چهار نفر در دو تیم دو نفره می‌توان آن را بازی کرد. فقط یک زمین ماسه‌ای می‌‌خواهد، و البته  دور تا دور کیش جان می‌دهد برای بازی. اما این همه ماجرا نیست اگر قرار بود چهار نفر و یک توپ و توری که به هرجا آن را بند می‌کنند را امکانات والیبال ساحلی در کیش دانست دیگر نمی‌نوانستیم بگوییم که کیش  امکانات ویژه‌ای برای این ورزش دارد.

یکی از زیباترین و در عین حال با امکانات‌ترین باشگاه‌های والیبال ساحلی در کیش وجود دارد. در مقاله‌ای درباره پلاژ ساحلی آقایان صحبت کرده بودیم و گفته بودیم مقصد تمام والیبال دوستان است. اکنون هم بهترین جایی که برای والیبال ساحلی در کیش به شما معرفی می‌کنیم همین پلاژ ساحلی آقایان است.

زمین‌های استاندارد والیبال ساحلی که مشرف به دریا هستند لذت این ورزش را دو چندان می‌کند. نسیم عصرگاهی و خنک دریا بدن‌های خسته و خیس از عرق را در حین بازی خنک می‌کند. و شما همیشه حریف‌هایی قدر را در این باشگاه برای بازی کردن می‌یابید.

اگر واقعا این ورزش را دوست داشته باشید و در کیش دست به توپ شوید، دیگر هیچ مجتمع تجاری و تفریحات آبی را در پیش نمی‌گیرد. بخشی از روز را به والیبال ساحلی در کیش اختصاص می‌دهید و بخشی دیگر را به بدنسازی و دویدن در کنار ساحل می‌پردازید.

در ادامه کلیپ تبلیغاتی جام جهانی والیبال ساحلی در کیش را ببینید و شکوه این جزیره و این ورزش زیبا را مشاهده کنید.

0 0 vote
Article Rating

تور کیش بهترین پیشنهاد برای تجربه سفری متفاوت است. با کیش بوک به این سفر متفاوت، رنگ و بویی جذاب، دلنشین و خاطره‌انگیز ببخشید.

یکی از جاذبه‌های مهم سفر به کیش، اجاره خودروهای لوکس در این جزیره است. تمام اطلاعات لازم و مهم را در این زمینه با شما در میان گذاشته‌ایم.

اگر قصد رزرو هتل در کیش را دارید؛ پیش از هر چیز، نکات موجود در این صفحه را بخوانید. ما در کیش بوک، مهم‌ترین موارد را برای رزور هتل مناسب مطرح کرده‌ایم.

اگر ترجیح می‌دهید بجای هتل، یک خانه یا سوئیت را در کیش اجاره کنید؛ در این صفحه یک راهنمای کامل برای اجاره سوئیت در کیش در اختیار شماست.

اگر این مقاله را پسندیدید لطفا امتیاز بدهید

علی علیمراد

علی علیمراد

سال‌هاست که نوشتن چالش روزانه من است. در کیش بوک می‌کوشم جزیره کیش را از زاویه‌ای دیگر ببینم؛ و درباره آن برای شما بنویسم.
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

پیش از سفر به کیش برای روزهای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. کیش بوک فهرست دقیقی از برترین جاذبه‌های گردشگری کیش را گرد هم آورده است.

از مهم‌ترین تفریحات کیش، بازارگردی و خرید است. اگر می‌خواهید با بهترین مراکز خرید کیش آشنا شوید؛ مطالعه این صفحه را از دست ندهید. 

کیش با سواحل زیبا و تفریحات آبی بی‌نظیرش شناخته می‌شود. در این صفحه بهترین پیشنهادات را برای شما مطرح کرده‌ایم.

علاقمندان به فرهنگ و تاریخ، در صورت آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کیش، لذتی تازه و متفاوت را از سفر به جزیره کیش کشف خواهند کرد.

نوشته های مرتبط