گردش در ساحل کلبه هور

ساحل کلبه هور
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
سفر با تور کیش، سفر به جزیره‌ای با جاذبه‎‌های گردشگری و توریستی پایان‌ناپذیر است. در این نوشته وب‌سایت کیش بوک نیز می‌خواهیم مطابق نوشته‌های دیگر، شما را با یکی دیگر از دیدنی های کیش آشنا کنیم. ساحل کلبه هور یکی دیگر از چندین ساحل زیبا و از دیدنی‌های جزیره کیش است؛ که در این مقاله با آن آشنا خواهید شد.اگر می‌خواهید به این ساحل بروید باید به دماغه‌ای که در قسمت غربی جزیره کیش قرار دارد بروید. این دماغه دارای بستری صخره‌ای است؛ و به همین دلیل دارای زیبایی‌های متفاوتی با سایر سواحل جزیره کیش است.

غروب آفتاب در کلبه هور

تماشای موجودات دریایی و ماهی‌گیری

ساحل کلبه هور محلی برای تجمع گردشگران و مسافران علاقمند به دنیای زیر آب است. وجود انواع آبزیان دریایی در سواحل کلبه هور به دلیل صخره‌ای بودن این ساحل، به خوبی حس می‌شود.

در نتیجه اگر خود و فرزندان‌تان به تماشای این موجودات علاقمند هستند؛ تقریبا می‌توان گفت ساحل کلبه هور بهترین مکان برای انجام چنین کاری است. وجود انواع لاکپشت‌ها، صدف‌ها، مرجان‌ها و بیش از همه اینها ماهیان رنگارنگ دریایی در این منطقه، می‌تواند ساعت‌ها کودکان و نوجوانان شما را سرگرم کند. البته این همه چیزی نیست که شما از ساحل کلبه هور به دست خواهید آورد. در این ساحل تفریحات متنوع بسیاری نیز برای بزرگسالان تدارک دیده شده است.

از جمله این تفریحات هم باید به ماهی‌گیری اشاره کرد. تقریبا می‌توان گفت این ساحل یکی از سواحل خوب کیش برای ماهی‌گیری است. در نتیجه می‌توانید در روزهایی که وزش باد ملایم است؛ قلاب ماهی‌گیری خود را برداشته و ساعاتی را در این ساحل به کسب آرامش و البته صید ماهیان دریایی از جمله سرخو و سنگسر بپردازید.

"

غواصی در ساحل کلبه هور

یکی از بهترین مکان‌ها برای آزمودن غواصی و لذت بردن از سفر به اعماق آب در کیش و حتی ایران، ساحل هور است. سایت غواصی این ساحل، با حرکت از سمت شمال به سمت جنوب دارای عمق بیشتری می‌شود؛ و در بیشترین عمق خود به حدود ۸ متر می‌رسد. این عمق ارتفاع واقع مناسبی برای غواصی و مشاهده دنیای زیر آب است.

غار کلبه هور

اگر برای تفریح به این ساحل می‌روید؛ فرصت خوبی است که سری هم به غار کوچک این منطقه بزنید. غاری به عمق ۵ متر در ساحل جنوبی کلبه هور که در هنگام مد آب شرایط جذابی را برای عبور از خود فراهم می‌کند.

لنچ به گل نشسته در ساحل کلبه هور

بسیاری از علاقمندان جزیره کیش نام کشتی یونانی به گوش‌شان خورده است. اما لنچ به گل نشسته در فاصله ۲۰۰ متری ساحل کلبه هور هنوز بسیار ناشناخته است. این لنج ماهی‌گیری حدودا ده سال پیش در این نقطه گرفتار و به حال خود رها شد؛ تا یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی ساحل کلبه هور باشد. عکاسی از منظره ایجاد شده توسط این لنچ نیز یکی دیگر از جذابیت‌های این منطقه است.

آب شیرین کن خورشیدی کیش

احتمالا می‌دانید که بخش مهمی از آب جزیره کیش از دریا استخراج شده و توسط دستگاه آب‌شیرین‌کن خورشیدی تصفیه می‌شود. اگر برای‌تان جالب است بدانید که این آب شیرین کن چگونه کار می‌کند؛ در این ساحل به جواب سوال خود می‌رسید.
همچنین در این منطقه چند آب‌گرم‌کن خورشیدی نیز نصب شده است؛ که علاوه بر تماشای روش کار آنها، می‌توان از آنها استفاده نیز کرد.

در نهایت فراموش نکنید که ساحل کلبه هور دو ویژگی اساسی دیگر نیز دارد. اول طبیعت بکر ساحلی و موج‌های خروشان و صخره‌های زیبا که می‌تواند علاقمندان به طبیعت را خوشحال کند.

و دوم امکانات رفاهی متعدد در ساحل، از جمله آلاچیق‌های شیک، باربیکیو، نیمکت، روشنایی و… که باعث می‌شود بتوانید از همه امکانات گفته شده در محیطی خانوادگی لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.