موزه و نماد شهری کیش سازه‌ای زیبا و مدرن

موزه و نماد شهری کیش
۴/۵ - (۱ امتیاز)
جزیره کیش از سواحل زیبا، جاذبه‌های گردشگری و بازارهایی منحصر به فرد تشکیل شده که همگی آن ها در نوع خود بهترین لحظات مسافران تورهای کیش را ساخته‌اند. روزهای به‌یادماندنی سفر به کیش با ویژگی‌های خوب یک سفر کامل در ذهن‌ها می‎ماند؛ و رفتن به این خاک گرم اگر بارها و بارها هم تکرار شود، باز هم جذاب است. در کنار تمامی جاذبه‌های دیدنی کیش  و مکان‌های تاریخی و فرهنگی ، موزه و نماد شهری کیش با ساختمانی زیبا و عظیم خودنمایی می‎کند.

این نماد شهری، مجموعه تفریحی، فرهنگی و سیاحتی را تشکیل داده که دارای دو بخش عمده بوده و از سازه‌ای بتنی تشکیل یافته است. طول کلی این سازه ۵۰ متر است و در ساحل غربی جزیره، حدودا در فاصله بین کلبه هور و کشتی یونانی قرار گرفته است.

شکل اصلی این نماد فوق‌العاده زیبا شما را به یاد صدفی می‎اندازد که مرواریدی را نیز در خود جای داده است. این مجموعه سیاحتی، بسیار بزرگ بوده و مساحتی معادل ۶۱ هکتار را به خود اختصاص داده است. نورپردازی عالی که در این سازه کار می‎شود، چشم‌ها را به خود خیره می‎کند. ارتفاع و اندازه موزه و نماد شهری کیش آن را به دومین سازه ایران بعد از برج میلاد تبدیل کرده است.

در طبقه اول با مساحت ۳۵۰۰ متر این نماد شهری، موزه‌ای قرار گرفته است. این موزه، کافی شاپ، سالن آمفی تئاتر، کارگاه‌های آموزشی و ۴ سالن گالری را در خود جای داده و دارای امکانات متعدد دیگری نیز هست. یکی از این گالری ها اسناد، مدارک و شناسنامه خلیج فارس را در بر گرفته و دیگر گالری‌ها آثار هنرمندان و ورک‌شاپ‌ها را به نمایش می‎گذارند. کافی شاپ در این موزه استراحتگاه مقبولی بوده که مورد توجه واقع شده است. این موزه و نماد شهری کیش با هدف تنوع در تفریحات و جذب بیشتر گردشگر ساخته شده و دارای امکانات رفاهی رضایت بخشی است.

در داخل موزه و نماد شهری کیش چه می‎گذرد؟

در اطراف این نماد پیست دوچرخه سواری برای دوچرخه دوستان به عرض ۴ متر و طولی برابر با ۳ کیلومتر است. بخش دیگر را شاتل با عرض ۶ متر و طول ۲۷۵۰ تشکیل داده است. پیست دوچرخه در این مکان بی‌نظیر و لوکس، دوچرخه سواری را با حال و هوای خاص و خاطره انگیزی رو به رو خواهد کرد.

ساخت موزه و نماد شهری کیش در سال ۱۳۹۵ به پایان رسید؛ و سرمایه گذاران زیادی را در مدت زمان کمی به خود جذب کرد. مسلما ساخت این سازه یکی از ملزومات برای جزیره کیش به حساب می‎آمد. جزیره‌ای که انواع تفریحات و جاذبه‌ها را در خود جای داده باید مرکز فرهنگی نیز در آن وجود داشته باشد؛ تا فرهنگ و تمدن این شهر پر جاذبه را زنده نگاه داشته و به عرضه بگذارد.

هنرمندان می‎توانند آثار نفیس خود را در این موزه به نمایش بگذارند؛ و امید داشته باشند که هنرشان آن‌طور که باید دیده می‎شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.