راهنمای سفر به کیش از تبریز

سفر با هواپیما به کیش
۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)
سفر به کیش از تبریز ، نه فقط یک سفر در نقشه جغرافیا بلکه سفر از شهری جهانی با تاریخی هزاران ساله به جزیره ای نوین و بین المللی است. یکی از دورترین مقصدهای تبریزی ها همین کیش است و همین مسئله هم جذابیت و معجزه این سفر را دوچندان می کند؛ سفری از جنس ماجراجویی های مارکوپولو.چه بخواهید قُطر آسمان ایران را طی کنید و چه بخواهید چرخ های ماشینتان را از هزاران کیلومتر به سمت جزیره بغلتانید و یا فضای یک کوپه را در سفر از تبریز به کیش به کلبه متحرک و موقت خودتان تبدیل کنید، این مطلب کیش بوک راهنمای شما خواهد بود. ما در این مطلب از انواع سفر از تبریز به کیش، تور کیش از تبریز و قیمت آن حرف خواهیم زد.

سفر هوایی از تبریز به کیش

سفر هوایی از تبریز به کیش با هواپیما از تبریز به کیش، یک آسمان نوردی تمام عیار است. مناظر هوایی در این سفر اگر هوا صاف باشد، به قدری متنوع و زیبا هستند که هر گردشگری را به وجد می آورند. شاید تنوع سفر هوایی بین تبریز و کیش زیاد نباشد و تعداد هواپیماهای کمی این مسیر را طی کنند اما در نهایت این شیوه بهترین شکل سفر از شمال غرب ایران بزرگ به نگین دریای خلیج فارس است. همین جا بگوییم که اگر شخصی سفر می کنید حتما باید فکر بلیط برگشت را هم بکنید.

البته انواع تور از تبریز که توسط کیش بوک ارائه می شود، خیال شما را از ماجرای بلیط کاملا راحت می کند.

فاصله هوایی تبریز تا کیش چقدر است؟ زمان سفر هوایی از تبریز به کیش چقدر است؟

فاصله حدود ۱۴۶۹ کیلومتر است که حدودا در طول ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه طی می شود. حداقل یک ساعت قبل از پرواز هم باید در فرودگاه حاضر باشید.

پرواز از تبریز به کیش در کدام روزهای هفته وجود دارد؟

این پرواز در تمام طول هفته به خصوص در ایامی که عبور و مرور به کیش کمتر است، پیدا نمی شود. می توان گفت در هر هفته ۳ الی ۴ روز پرواز تبریز به کیش، در دسترس است. تعداد پروازها در روزهای عادی سال، محدود است و در حالت عادی فقط یک هواپیما پرواز می کند.

این یعنی شما باید از قبل تصمیم به سفر بگیرید چون تعداد گزینه هایتان بسیار محدود است. طبعا ساعت پرواز هم تنوع ندارد و در حال حاضر ساعت پرواز تبریز به کیش، اغلب حدود ظهر و بعد از ظهر و بین ساعت ۱۲ تا ۱۳ یا ساعت ۱۵:۵۰ است.

نوع بلیط، نوع هواپیما و کلاس پروازی پرواز تبریز به کیش چگونه است؟

در حالت عادی نوع بلیط اغلب سیستمی است و خیلی کم پیش می آید که مورد چارتر به تور شما بخورد. به دلیل طولانی بودن سفر در کنار کلاس پروازی اکونومی، نوع بیزینس هم یافت می شود. شرکت ارائه دهنده این سفر اغلب ایرتور و نوع هواپیما ایرباس A306 است.

قیمت بلیط هواپیما تبریز به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط در مورد نوع اکونومی، بین ۴۵۰ تا ۵۲۰ هزار تومان است. در مورد بیزینس قیمت از ۶۰۰ تا نزدیک به ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

تهیه بلیط برای سفر هوایی از تبریز به کیش چگونه است؟

سایت های تهیه بلیط و آژانس های معتبر سطح شهر، از راه های مطمئن تهیه بلیط هستند هرچند وقتی شما تور کیش را از طریق کیش بوک تهیه کرده باشید، دغدغه تهیه بلیط را هم نخواهید داشت.

سفر با قطار از تبریز به کیش

انتخاب قطار برای سفر از تبریز به کیش و سفر با قطار از تبریز به کیش یعنی این که برای شما لذت بردن از مسیر سفر به اندازه تفریح در مقصد، مهم است. نکته اول این که هیچ قطاری مستقیما شما را از تبریز به کیش نمی رساند. پس باید در قدم اول از تبریز به تهران بروید و بعد از تهران به سمت بندرعباس حرکت کنید.

بندرعباس نزدیک ترین ایستگاه مسافری به کیش است. بعد از رسیدن به بندرعباس هم باید از مسیر زمینی خودتان را به بندر چارک یا بندر آفتاب برسانید. در این دو بندر هم شناورها منتظر هستند تا به شما طعم یک سفر دریایی تقریبا یک ساعته یا بیشتر را بچشانند.

البته همین جا هم باید اشاره کرد که اغلب افراد ترجیح می دهند از چارک به کیش بروند چون هم تعداد شناورهای مسافری بیشتر است و هم فاصله چارک تا بندر نسبت به بندر تا بندر آفتاب، کمتر است.

نکته بعدی آن که برای سفر طولانی ریلی از تبریز به بندرعباس، اصلا بهتر است که شما چند ساعتی را در میانه راه توقف کنید پس چه بهتر که در این سفر، پایتخت در مسیر شما قرار گرفته است.

سفر به کیش با قطار

مسیر قطار تبریز به کیش چیست؟

همان طور که گفتیم دو مسیر ریلی برای این سفر باید طی شود. قطار تبریز به تهران و قطار تهران به بندرعباس. قطار تبریز به تهران از این شهرها عبور می کند: عجب شیر، بناب، مراغه، هشترود، زنجان، سلطانیه، خرمدره، تاکستان، قزوین، آبیک و کرج. این مسیر بدون هیچ اغراقی یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور است.

مسیری که در راه خود کوه، دریاچه، دشت، زمین های کشاورزی و باغ های فوق العاده زیبایی دارد که در بهار و پاییز شبیه یک بوم نقاشی به نظر می رسند. پستی و بلندی های ابتدای این مسیر هم در برخی از فصل ها غیرقابل باور می شود چون ممکن است در طی چند دقیقه شما هوای صاف و آفتابی را تجربه کنید و بعد ناگهان با برف مواجه شوید.

مسیر مرحله دوم یعنی سفر با قطار از تهران به بندرعباس، تجربه یک دنیای متفاوت با مسیر قبلی را به شما می دهد. رفتن به این مسیر یعنی طی کردن طول ایران برای رسیدن به سواحل خیلج فارس. این مسیر از دل کویرهای ایران می گذرد و افق های دوردست، آسمان پرستاره و آرامش کویر را به شما هدیه می دهد.

شهرهایی که در این مسیر باید از آنها عبور کنید اینها هستند: محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین.

نوع قطارهای مسیر تبریز به کیش چیست؟

اصولا کیفیت قطارهای مسیر تبریز به تهران بسیار مناسبند. قطارهای لوکس این مسیر واقعا تجربه دل انگیزی از سفر به شما می دهند طوری که دلتان می خواهد سفر طولانی تر شود.

در این راه قطارهای مختلفی مشغول به کارند که شرکت های مختلفی مثل رجا، فدک، بن ریل، نورالرضا، جوپار، ریل ترابر سبا، پارس لاریم و مهتاب سیر جم، آن را ارائه می دهند. ساعات حرکت قطار تبریز به تهران اغلب بعد از ظهر و از ۱۴ تا ۱۸ متغیر است. روزانه حداقل ۴ قطار این مسیر را طی می کنند.

قطارهای تهران به بندرعباس را هم شرکت های مختلفی مثل بن ریل، رجا و جوپار ارائه می دهند. در این خط هم قطارهای معمولی با امکانات ساده پیدا می شود و هم قطارهای لوکس و وی آی پی؛ در نتیجه دست شما برای انتخاب بین قطارها هم به لحاظ کیفیت خدمات و به لحاظ قیمت باز است. ساعت حرکت قطار تهران به بندرعباس هم حدود ظهر است چون این ساعت حرکت از مبدا باعث می شود شما صبحتان را در بندرعباس شروع کنید. روزانه حداقل ۳ قطار این مسیر را طی می کنند.

سفر با قطار از تبریز به کیش چقدر طول می کشد؟

همان طور که گفتیم باید اول مسیر تبریز به تهران و بعد مسیر تهران به بندرعباس را طی کنید. مسیر قطار تهران به تبریز ۷۳۵ کیلومتر است و بهترین و سریع ترین قطارها این مسیر را در طی ۱۰ الی ۱۲ ساعت طی می کنند. البته با توجه به فصل این ساعات می تواند طولانی تر شود چون در پاییز و زمستان بخشی از قسمت های مسیر با برف و بوران سهمگینی رو به رو می شود که دیدن آن از دل کوپه های گرم قطار بسیار دل انگیز و زیبا خواهد بود.

مسیر دوم یعنی تهران به بندرعباس حدود ۱۳۰۰ کیلومتر است و طی کردن آن بین ۱۸ تا ۲۰ ساعت طول می کشد. می بینید که حتی اگر مسیر تبریز تا بندرعباس را پشت سر هم طی کنید حدودا ۳۰ ساعت در مسیر هستید پس این گزینه را باید زمانی انتخاب کنید که جز هزینه، چشیدن طعم لذت بخش خود راه برای شما مهم باشد. بعد از آن هم باید از بندرعباس تا چارک بروید که حداقل ۲ ساعتی طول می کشد و در نهایت از چارک به کیش هم ۱.۵ ساعت است.

در مجموع اگر معطلی های سفر و توقف های کوتاه را هم در نظر بگیریم حدودا یک روز و نیم یعنی ۳۶ ساعت در مسیر خواهید بود.

قیمت بلیط قطار تبریز به کیش چقدر است؟

قیمت بلیط قطار تبریز تا تهران از ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان متغیر است. تخفیف های خوبی هم روزانه در اختیار مسافران قرار داده می شود که بلیط ۷۰ هزار تومنی را تا ۶۰ و بلیط ۹۰ هزار تومنی را تا ۸۰ هزار تومان کاهش می دهد. قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس اما بیشتر است و در بهترین تخفیف ها به حدود ۱۱۰ هزار تومان می رسد، از طرفی قطارهای با کیفیت قیمتشان از ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود. برای مثال قطار ۴ ستاره ۴ تخته سریر VIP با واگن ۴ نفره، حدود ۲۶۰ هزار تومان و قطار ۴ ستاره ۴ تخته امید با واگن کوپه ‌ای ۴ نفره هم حدود ۲۱۵ هزار تومان است.

سفر زمینی از تبریز به کیش

سفر زمینی از تبریز به کیش یک سفر مارکوپولویی است که زمانی برای شما لذت بخش خواهد شد که ماشین مناسب و تجهیزات کامل سفر را آماده کرده باشید. از طرفی باید قبل از آن حتما یک برنامه ریزی دقیق درباره میزان سوخت، مسیر سفر و نقاط توقف داشته باشید. حتما هم باید شرایط مسیر برگشت و خستگی بعد از سفر را در نظر بگیرید. در این سفر، مسیر به اندازه یا حتی بیشتر از مقصد، نقش ایفا می کند.

مسیر سفر زمینی از تبریز به کیش با ماشین شخصی چیست؟ و چقدر طول می کشد؟

این راه آنقدر طولانی است که شما می توانید انواع و اقسام مسیرها را برای طی کردن آن انتخاب کنید. اما بیایید فرض کنیم که در ابتدا می خواهید به تهران بروید. در این سفر از تبریز تا تهران با اتوبان های چند باندی طرف هستید و رانندگی اصلا شما را اذیت نخواهد کرد. طول این مسیر ۶۲۷ کیلومتر است و ۷ ساعت طول می کشد. در این بین هم از شهرهای زنجان، قزوین و کرج عبور خواهید کرد که یکی از جذابیت های اصلی آن دشت های قزوین و زنجان است و قبل از آن هم می توانید کوه های رنگی آلاداغلار را ببینید که حقیقتا یک نقاشی الهی روی تن زمین است.

بعد از این که در تهران استراحت کردید حالا پایتخت هنر، فرهنگ و معماری ایران منتظر شماست؛ اصفهان. طول مسیر ۴۵۰ کیلومتر است و چون کل مسیر با اتوبان فرش شده است می توانید ۵ ساعته خودتان را به اصفهان برسانید.

دو شهر دیگر در مسیر تهران به اصفهان هست؛ قم و کاشان. شما می توانید در قم به زیارت حرم حضرت معصومه یا جمکران بروید و البته اگر دلتان بخواهد از دریاچه نمک قم دیدن کنید. کاشان هم که یک دنیای کوچک اما با تاریخی بزرگ پیش روی شما قرار می دهد. به اصفهان که برسید میدان امام، مسجد امام، چهل ستون، عالی قاپو، سی و سه پل، پل خواجو و ده ها جاذبه گردشگری دیگر هم پیش روی شماست.

بعد از اصفهان، یک شهر رویایی دیگر منتظرتان است؛ شیراز. فاصله اصفهان تا شیراز ۴۸۱ کیلومتر است و طی کردن آن حدودا ۶ ساعت طول می کشد. اگر ترجیح می دهید در شهرهای بین راه توقف نکنید و فقط از دشت های اطراف جاده لذت ببرید، پس باید گازش را بگیرید و بعد که به شیراز رسیدید ده ها مکان گردشگری و باغ منتظر شماست. از آرامگاه حافظ و سعدی گرفته تا مزار شاه چراغ و باغ ارم و ده ها زیبایی دیگر.

سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی

مرحله آخر هم مربوط است به رفتن از شیراز به بندر چارک، بندر لنگه یا بندر آفتاب. اغلب افراد بندر چارک را انتخاب می کنند چون به لحاظ نزدیکی و تعداد شناورهای حمل خودرو شرایط بسیار خوبی دارد. اما خیلی ها هم نمی توانند در برابر وسوسه دیدن بندرعباس و سواحل فوق العاده و مردمان خونگرمش مقاومت کنند و به بندرعباس یا به قول قدیمی ها گمبرون می روند تا بعد از آن راهشان را به سمت بندر چارک کج کنند.

از شیراز تا بندرعباس ۷ ساعت طول می کشد چون طول مسیر حدودا ۵۷۷ کیلومتر است. البته که اگر بخواهید از بزرگراه ۷۰ آسیا بروید و در مسیرتان با منطقه حفاظت شده هرمود لارستان رو به رو شوید حدود ۸.۵ ساعت در مسیر خواهید بود. در نهایت هم از بندر عباس تا بندر چارک حداقل ۳.۵ ساعت در راه خواهید بود چون نزدیک ترین مسیر ۲۷۱ کیلومتر است.

اما اگر بخواهید مستقیما از شیراز به سمت بندر چارک حرکت کنید از مسیر جهرم و لارستان ۵۷۱ کیلومتر راه دارید که ۷ ساعت طول می کشد و از راه شیراز و بندرعباس هم ۶۰۹ کیلومتر راه دارید که ۸ ساعت طول می کشد و در نهایت اگر بخواهید از کنار دریاچه مهارلو عبور کنید و بعد با طی کردن داراب به سمت چارک بروید هم یک مسیر ۵۱۷ کیلومتری دارید که ۷ ساعت طول می کشد. در نهایت هم باید خودتان را آماده کنید که با شناورهای حمل خودرو به کیش برسید.

معایب و مزایای سفر زمینی با خودروی شخصی به کیش از تبریز چیست؟

هزینه سفر زمینی از تبریز به کیش با ماشین شخصی به دلیل قیمت سوخت و استهلاک ناشی از مسیر طولانی برای شما بسیار گران تمام خواهد شد. البته که باید هزینه حدود ۴۰۰ هزار تومانی حمل خودرو به کیش را هم در نظر بگیرید. خستگی سفر هم می تواند شما را اذیت کند. اما اگر بخواهیم از مزایا بگوییم باید بر دیدن چندین شهر زیبای ایران در بین مسیر تاکید کنیم.

جاهای دیدنی کیش متنوع و بسیار است، اگر به این فکر می کنید که با ماشین شخصی تان به راحتی در جزیره کیش می توانید به گردشگری بپردازید، لازم است بگوییم که با اجاره ماشین ارزان در کیش به راحتی می توانید در کیش به گشت و گذار بپردازید.

تور های مسافرتی کیش از شهر تبریز

یکی از راحت ترین، سریع ترین و ارزان ترین راه های سفر به کیش از تبریز، رزرو تور مسافرتی است. مسئله مهم درباره این سفر طولانی این است که شما باید از مطمئن ترین مرجع های ارائه تور کیش، اقدام به رزرو تور کنید. وگرنه این مسیر طولانی ای که طی خواهید کرد ممکن است به مذاقتان خوش نیاید. کیش بوک به عنوان یک مرجع تخصصی ارائه دهنده تور کیش کار را برای شما ساده کرده چون هم انواع سلایق شما را در نظر گرفته است و هم مطمئن ترین سفر را به شما هدیه می دهد.

هزینه تورهای کیش از تبریز چقدر است؟

قیمت تورها به فاکتورهای زیادی وابسته است، فاکتورهایی مثل فصل سفر، مدت زمان اقامت در کیش، خدمات تور و هتل محل اقامت. برای مثال در فصل های خلوت تر با کاهش قیمت و افزایش تخفیف مواجهیم. در نهایت بگوییم قیمت تورها از حدود ۱.۵ میلون تومان برای هتل های ۲ ستاره تا حداقل ۴ الی ۵ میلیون تومان برای هتل های پنج ستاره متغیر است. توجه داشته باشید که انواع تور به سه دسته کلی تقسیم می شوند. تور ۲ شب و ۳ روز از تبریز به کیش، تور ۳ شب و ۴ روز از تبریز به کیش، تور ۴ شب و ۵ روز از تبریز به کیش.

خدمات این تورها

معمولا تور کیش شامل بلیت رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل به همراه صبحانه است. خدمات گردشگری هزینه ای جداگانه دارد و صادرکننده تور می تواند تخفیف های ویژه ای در اختیار شما قرار دهد. در مواردی تورهای پذیرایی در وعده های ناهار و شام را هم در دستور کار خود قرار می دهند و یا از طرفی علاوه بر تخفیف های ویژه در مورد تفریحات، تخفیف هایی را برای انواع رستوران به صورت ژتون به گردشگران ارائه می دهند. در مجموع باید قبل از رزرو تور تمام خدمات مدنظرتان را چک کنید.

 تورهای لحظه آخری چیست؟

تور لحظه آخری از تبریز به کیش، آن دسته از تورهایی است که چارترکننده چند روز مانده به زمان پرواز تور خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور لحظه آخری کیش به فروش می رساند. قیمت این تورها با تورهای معمولی متفاوت است و شما باید پیگیر آنها باشید. اما کیش بوک کار را برای شما ساده کرده است چون شما با ارائه اطلاعات تماس خود در بخش تخفیف ویژه تور کیش، می توانید از طریق پیامک یا ایمیل به راحتی از ارزان ترین و در عین حال با کیفیت ترین تورهای کیش با خبر شوید.

هزینه سفر به کیش از تبریز چقدر است؟ ارزان ترین راه سفر به کیش از تبریز چیست؟

هزینه کل سفر علاوه بر مخارج بلیط و هتل، شامل خورد و خوراک، خرید و تفریحات هم هست و میزان هزینه ای که برای این دسته صرف می کنید و مدیریت هزینه هایتان، تعیین کننده هزینه کل سفر است.

در قسمت های قبلی هزینه هر شکل از سفر از تبریز به کیش را به تفکیک بیان کردیم. همان طور که مشاهده می کنید هزینه سفر زمینی و حتی سفر با قطار بسیار بالاتر از هزینه تور کیش می شود. چون در نهایت قیمت تورها با توجه به احتساب پول بلیط رفت و برگشت و محل اقامت بسیار مناسب تر از سایر موارد خواهد شد. از طرفی وقتی شما با کیش بوک همراه شوید هم خیالتان از مناسب بودن قیمت راحت خواهد شد و هم از کیفیت تور.

حرف آخر

برای سفر از تبریز به عنوان یکی از دورترین نقاط از کیش، مدیریت هزینه و زمان مهم ترین شرط یک سفر لذت بخش است. از طرفی دیدید که سفر زمینی و سفر با قطار زمان زیادی را از شما می گیرد و اگر شما محدودیت زمانی داشته باشید بهترین راه برای سفر، رزرو تور کیش  است.

با این وصف برگ برنده شما در این سفر یک مرجع تخصصی تور کیش خواهد بود. کیش بوک، دقیقا همان چیزی است که شما لازم دارید. چون پکیج های متنوع تور را با بهترین قیمت و خدمات بی نظیر براساس سلیقه مسافران ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.