پاراسل کیش تفریح و ورزشی هیجان انگیز

پاراسل کیش
۴/۵ - (۱ امتیاز)
تفریحات متنوع در جزیره کیش و جاذبه‌های گردشگری موجود به قدری جذاب و لذت‌بخش هستند؛ که توانسته‌اند جذب مسافر زیادی داشته و به همین دلیل جزیره کیش از محبوبیت بالایی برخوردار است. با توجه به این که جزیره بین آب‌ها محاصره شده، تفریحات آبی کیش و به خصوص پاراسل کیش بسیار پرطرفدار بوده و از تنوع زیادی برخوردار است. یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری کیش، پاراسل است. پاراسل، نگین درخشان تفریحات کیش است. پاراسل کیش تجربه پروازی متفاوت بر فراز آسمان‌ها است؛ که بیشترین هیجان و انرژی را با آن تجربه خواهید کرد.
این سرگرمی منحصربه‌فرد، خاطرات تور کیش شما را ماندگار خواهد کرد، آنقدر که بخواهید هر چند وقت برای تجربه هیجان آن به کیش برگردید! با پاراسل، منظره آبی دریای خلیج فارس را از اوج آسمان خواهید دید، تپش‌های قلبتان را در سرتاسر تن حس خواهید کرد و نفستان از لذت، هیجان و زیبایی به شماره خواهد افتاد!
ما در کیش‌بوک همراه شماییم تا همه‌چیز درباره پاراسل کیش را به شما بگوییم. ابتدا می‌گوییم پاراسل چیست و چه می‌کند و بعد از قیمت و نکات ایمنی آن صحبت می‌کنیم. در پایان هم آن دسته از کلوپ‌ها و مراکز تفریحی ارائه‌دهنده پاراسل در جزیره کیش را معرفی خواهیم کرد. با کیش‌بوک، مجله جامع سفر و خدمات گردشگری در جزیره کیش همراه باشید.

پاراسل چتربازی روی دریاست
پاراسل چتربازی روی دریاست

پاراسل چیست و چه می‌کند؟

پاراسل چتربازی روی دریاست. مواد لازم برای پاراسل، یک چتر، یک قایق تندرو با یک راننده حرفه‌ای، یک جلیقۀ استاندارد، یک طناب بلند و درنهایت دریا، آسمان و باد است. برای استفاده از پاراسل باید جلیقه را بپوشید و کمربندهای آن را بر اساس گفته‌های راهنمای گردشگران محکم کنید.

گردشگر به کمربندهای این جلیقه، این جلیقه به چتر و چتر با یک طناب بلند به قایق وصل هستند. بعد از رعایت تمام نکات ایمنی، قایق شروع به حرکت می‌کند و سرعت می‌گیرد. حالا باد آماده است تا درون چتر بپیچد و آن را به پرواز درآورد. بعد از چند ثانیه شما و چترتان در آسمان هستید و آزادانه می‌توانید فریاد شوق و لذتتان را به آبی دریا و آسمان بسپارید!

اینکه شما قرار است تا چه ارتفاعی بالا بروید را هم خودتان تعیین می‌کنید و هم وضعیت جوی، امکانات و نوع کار ناخدای قایق. ناخدا می‌تواند با بازی‌هایی که با طناب و قایق می‌کند شما را به جهات مختلف حرکت دهد. هر چه که دلتان می‌خواهد را قبل از پرواز با او هماهنگ کنید. خلاصه این‌که یکی از مناظر دیدنی کیش همین منظره‌ای است که با پاراسل آن را به‌دست می‌آورید. منظره‌ای نقاشی شده با آسمان، دریا، سواحل کیش و کشتی‌ها و قایق‌هایی که بر آب شناورند. البته که می‌توانید هم در تنهایی خودتان پاراسل تک‌نفره را تجربه کنید و هم در دسته‌های دونفره و سه‌نفره لذت پاراسل چندنفره را بچشید.

قیمت و مدت پاراسل چقدر است؟

ارتفاعی که قرار است شما در آن قرار بگیرید، معیار قیمت پاراسل است. معمولا پاراسل می‌تواند شما را در ارتفاع حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ متر و حداکثر ۵۰۰ متر از سطح دریا قرار دهد. معمولا ارتفاعی که گردشگران تورهای تفریحی کیش در آن قرار می‌گیرند، حدود ۵۰ تا نهایتا ۲۰۰ متر است. یکی دیگر از معیارهای تعیین قیمت، تک‌نفره یا چندنفره بودن پاراسل است.
قیمت مصوب پاراسل در کیش از سوی سازمان منطقه آزاد کیش، ۱۲۰ هزار تومان در سال ۹۸ بود که در سال ۹۹ با کمی افزایش همراه بوده است. در حال حاضر قیمت پاراسل‌ها حول و حوش ۱۶۰ هزار تومان است که البته اغلب از تخفیف مراکز تفریحی کیش برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که مدت زمان پاراسل کیش هم معمولا حدود ۱۰ دقیقه است.

پاراسل کیش

آیا پاراسل کیش امن است؟

کسانی که پاراسل را تدارک دیده‌اند ابتدا به ایمنی آن فکر کرده‌اند و تمام ابزارهایی که برای آن طراحی شده نیز بر اساس ایجاد بیشترین میزان ایمنی به وجود آمده است. در مجموع برای استفاده از پاراسل‌ها باید نکات زیر را رعایت کرد:

 • زنان باردار، افراد کهنسال، نوزادان و خردسالان مجاز به استفاده از پاراسل نیستند.
 • افرادی دارای بیماری‌های قلبی و یا مغر و اعصاب نیز نباید از پاراسل استفاده کنند.
 • بهتر است افرادی با تجربه تصادف‌های سنگین، گردشگرانی که ترس از ارتفاع دارند یا در معرض شوک‌های شدید قرار گرفته‌اند، این تفریح هیجانی را انجام ندهند.
 • نوجوانان و کودکان بیش از ۱۰ سال، باید همراه با خانواده این تفریح را انجام دهند.
 • استفاده از پاراسل در مواقع طوفانی ممنوع است.
 • در استفاده از پاراسل حتما باید از جلیقه‌های استاندارد و کلاه ایمنی استفاده شود.
 • این سرگرمی را می‌توان ۲ یا ۳ نفره انجام داد اما افراد سنگین وزن باید به تنهایی از آن استفاده کنند.

البته باید توجه داشت که ناخدای قایق‌ها و دستیاران آنها نیز افرادی کارکشته و با تجربه هستند که گواهینامه‌ها و صلاحیت‌های لازم را دریافت کرده‌اند. پس شما با خیال راحت می‌توانید تور تفریحی کیش خودتان را با پاراسل‌ها لذت‌بخش‌تر کنید.

پاراسل ساحل مرجان کیش
پاراسل ساحل مرجان کیش

مکان‌های پاراسل کیش کجاست؟

گردشگران کیش معمولا وقتی جاهای دیدنی کیش را جستجو می‌کنند، به دنبال ساحل‌هایی می‌گردند که پاراسل یکی از تفریحات آن باشد. کیش‌بوک قصد دارد ۴ ساحل اصلی و کلوپ‌های ارائه‌دهنده خدمات در زمینه پاراسل را به شما معرفی کند. ساحل‌ها عبارتند از:

 • پاراسل ساحل سیمرغ کیش
 • پاراسل ساحل دامون کیش
 • پاراسل ساحل اسکله تفریحی کیش
 • پاراسل ساحل مرجان کیش

این چهار ساحل، اصلی‌ترین مراکز تفریحی کیش در زمینه ارائه خدمات پاراسل هستند. در هر یک از این ساحل‌ها، کلوپ‌هایی هستند که نقشی مهم در ساختن جاذبه‌های کیش با پاراسل دارند. در ادامه اسم و آدرس کلوپ‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 • کلوپ نگین دریایی خلیج فارس کیش: بلوار اندیشه، پشت مسجد امیر، مرکز تفریحات دریایی.
 • کلوپ دریایی کشتی یونانی کیش: انتهای بلوار اندیشه، پشت مسجد امیر.
 • کلوپ دریایی ناتیلوس کیش: پشت مجموعه مارینا پارک هتل، حوضچه تابان.
 • کلوپ دریایی مارینا کیش: بلوار مرجان، انتهای مرجان ۷، مجموعه مارینا کیش، ساختمان شماره ۷.
 • کلوپ دریایی اسکوبا کیش: پارک ساحلی مرجان، پشت مجتمع دیدنی‌ها.
 • کلوپ دریایی باراکودا کیش: پارک ساحلی مرجان.
 • کلوپ دریایی آکواریوس کیش: بلوار حریره، کنار برج‌های ساحلی پرشین.
 • کلوپ دریایی سی‌من کیش: دامون ساحلی.
 • کلوپ دریایی شاهد کیش: مجتمع تفریحات دریایی.

هر یک از کلوپ‌ها علاوه بر پاراسل تفریحات دیگری هم دارند که البته از یک کلوپ به دیگری متفاوت است. به هر صورت در آنها غواصی دریایی و شاتل یا ماهیگیری با قایق هم ارائه می‌شود.

پاراسل را از دست ندهید!

پاراسل، نبض تپنده تفریحات آبی کیش است. اگر مکان‌های تفریحی کیش را لیست کرده‌اید، حتما خاطرتان باشد که پاراسل، این منبع تولید آدرنالین را از یاد نبرید!

ما در کیش‌بوک سعی داشتیم هر چه باید درباره پاراسل بدانید را به شما بگوییم. از همین حالا هم همیشه آماده هستیم تا سوالاتتان درباره این سرگرمی اعجاب‌آور و ماندگار را بشنویم و در سریع‌ترین زمان ممکن جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.